reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto ma pierwszeństwo do przedszkola?? PILNE!

hej ;-)

najsmutniejsze jest to ze jak to powiedziano mojej kolezance "75% matek samotnie wychowuje dzieci" - przynajmniej na papierze :-( a potem panie i tak widza ze po dziecko samotnie wychowywane przez mame przychodzi....tatuś...

u nas jest jeszcze kilka kryteriów dodatkowych...

- alergia (jedyne przedszkole w mieście z osobną kuchnią - alergicy mają bezwzględne pierwszeństwo!)
- w dniu 1.09. ukończone 3 latka
- rodzeństwo w tej samej placówce
- dziecko chodziło do żłobka ktory miesci się w tym samym budynku
 
reklama
larvunia moja mała w sierpniu kończy trzy latka i jakimś cudem dostała się do przedszkola, ale jakież było moje zdziwienie jak na spotkaniu integracyjnym zobaczyłam same zamożne mamusie i tatusiów (mieszkam w takiej mniejszej dzielnicy, że wiadomo kto co ma itd.) więc ja wychodzę z założenia, że nie patrzą na to ile dziecko ma lat (bo 2 latki też są dwie przyjęte, jestem ciekawa jak te maluszki sobie poradzą we wrześniu, tak na dobrą sprawę ich rodziców stać na opiekunki więc nie wiem po co je ciągną do przedszkola) tylko patrzą ile rodzice mają pieniędzy i co mogą zaoferować dyrektorce przedszkola :wściekła/y: jest to bardzo przykre :-( bo niektóre dzieci których mamy chciałyby iść do pracy tak jak ty nie mogą. A o ściemniających samotnych matkach to już nie wspomnę :no: znam dziewczynę której dziecko ma 4 lata i zostało przyjęte bo jest samotną matką na papierku a tak naprawdę mieszka z ojcem dziecka i planują ślub i gdzie tu sprawiedliwość się pytam :szok:
 
Drogie Panie, sama wychowuję dziecko, ma trzy lata. Ojciec dziecka widuje się z nim raz na miesiąc, czasem rzadziej. Kończę studia. Chciałabym iść do pracy ale muszę mieć możliwość zostawienia dziecka pod opieką. Mój syn nie dostał się do przedszkola. Pani dyrektor stwierdziła "bo nie wiadomo, czy pani nam zapłaci".
 
mikkka no to już przegięcie :wściekła/y: jak ta pani dyrektor mogła coś takiego powiedzieć :szok: może powinnaś iść do opieki społecznej wiem że oni pomagają w płaceniu za przedszkole (nieważne czy cię stać czy nie, ale mogłabyś iść wtedy do pracy) i może wtedy ta pani nie miałaby nic do powiedzenie tylko nie wiem czy teraz nie jest już za późno :-(
 
no to dobrze że jednak idzie do przedszkola bo w sumie na niego już czas bo ma ponad 3 lata jesli dobrze z suwaczka widzę :-) niestety u nas sami materialiści w tej Polsce :wściekła/y:
 
dziewczyny w odpowiedzi na moje pytanie z ministerstwa dostalam dzis taka odpowiedz:

Szanowna Pani,

odpowiadając na Pani list skierowany drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji Narodowej, uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z art. 7 ust. 1. ustawy
o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zm.)
do zadań własnych gminy należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb jej wspólnoty. Jednym z obszarów zaspokajania tych potrzeb jest m.in. zakładanie, prowadzenie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz innych form wychowania przedszkolnego [art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. nr 256 poz.2572 z późn. zm.)].

Szczegółowe zasady rekrutacji dzieci do przedszkola oraz ich prawa
i obowiązki określa statut przedszkola. Statut przedszkola publicznego powinien zostać stworzony zgodnie z wytycznymi załącznika nr 1 Ramowy statut publicznego przedszkola do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. nr 61, poz. 624, z późn. zm.). Zasady rekrutacji nie mogą być sprzeczne z wytycznymi zawartymi
w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego
2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 26, poz. 232 z późn. zm.).

Jednakże, Rada gminy może ustalić kryteria dodatkowe, które nie zostały przytoczone w powyższym rozporządzeniu.
W związku z tym dokładne informacje na temat przyjęcia Pani dziecka do przedszkola może Pani uzyskać w urzędzie gminy, w wydziale zajmującym się sprawami oświaty.

Z poważaniem
Dyrektor Departamentu
Zwiększania Szans Edukacyjnych
Jacek Krawczyk



i co... wielkie NIC :crazy:
 
reklama
Do góry