reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kto ma przepisy dla alergika??

reklama
Hejka.
A kto wam wysyła te przepisy, bo przecież autorka wątku równieżo nie prosi.
Nic nie rozumiem, a również chętnie bym skorzystała z książki kucharskiej.
Dzięki za odpowiedź.
 
joannawp pisze:
Witam mam na imię Asia jestem mamą ponad dwuletniego Mikołaja który podobnie jak Twoja Liwia jest alergikiem... jestem tutaj nowa i nie za bardzo potrafie zlokalizować Twój adres mailowy... mam pare przepisów dla dzieci alergicznych więc daj mi znać na skrzynkę a ja z chęcią ci je przekaże... Pozdrawiamy Asia i Mikołaj
w drugim poscie jest napisane że ta dziewczyna ma coś takiego,ale ja do tej opry nie dostałam więc... ::)
 
Ja po prostu staram się gotować razem warzywa które może jeść i gotuję lub piekę mięsko mało uczulające- królik, indyk, mięsko gotuję w wywarze z warzyw żeby miało smaczek, czasami np. jak robię pulpeciki z mielonego to do środka dołożę troszkę koperku, do tego kasza:jęczmienna, jaglana lub gryczana, lub ryż,ziemniaczki i jest obiadek,wszystko to razem ugotowane można potraktowac za zupkę np. krupniczek, warzywną itp., jakiś konkretnych przepisów ne używam
 
witajcie mamusie alergików.
maja od małego uczulona (podobno) była na białko. zarówno moje mleko jej nie służyło, jak przestałam karmic zapisano nam nutramiden (nic dalejj była wysypana) potem prosobee ( tez nie pomogło ) potem bebilon pepti tez nic. stwierdzono u niej azs po czym zapisano odpowiednie kosmetyki i masc bez sterydów elidel. wprowadzalismy jej powoli nowe produkty bez białka . mała chetnie jadła i tak było do 9 msc. zauważyłam ze mimo to iz nie je białka wcale skóra jej nadal pozostawia wiele do zyczenia . zaczełam szukac innych przyczyn.okazało sie ze proszek przeznaczony dla dzieci Yelp ja uczula.
zmieniłam go na Cypisek i jest wszystko ok. nie ma ani jednej plamki. oczywisci płukam pranie nawet po 2 razy w pralce . ale mała dostaje w tej chwili masło, ser, jajka , śmietane, mleko NAN2 i nie ma zadnych oznak skazy. juz od 3 msc. WIEC MAMY ZWROCCIE UWAGE TAKZE NA KOSMETYKI JAKICH UZYWACIE .....pozdrawiamy
 
ja gotowałam zupki na króliczku bo podobno najmniej uczula oczywiscie mieso oddzielnie i warzwa oddzielnie przez pierwszy miesiąc.
dodawałam tam wszystkie warzywa jak do rosołu oprócz pora . kawałek selera. pół marchewki , 1 lub 2 ziemnieki i pietruszke. potem stopniowo dodawalam jakies nowosc to odrobine buraczka, troche pomidorka z własnej działki potem jeden strączek fasolki i było ok. a wiec mamy przepisy zaleza tylko od was . pozniej przeszłam na gotowe zupki z ,,Gerbera " - ,,kuchnia alergika". sparawdzajcie dokładnie skład bo czasami drobnym druczkiem jest napisane ze zawiera np. mleko w proszku śladowe ilości a na etykiecie pisze ze nie zawiera białka i laktozy.

a i troche o kosmetykach
ja uzywałalm tylko mydełka szarego, i krem oilatum lub tez mydełko z tej serii i polecam, na swedzącą skórke masc elidel-DROGA ALE WARTO-zarówno na wypryski po skazie jak i na azs.
 
reklama
Do góry