reklama

Kto mi pomoze

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez karolcia9333, 30 Czerwiec 2016.

Tagi:
happybeti
Najlepsza odpowiedź happybeti, 2 Lipiec 2016
Nie rozumiem. Jak mozna napisac, ze zaszlo sie w ciaze "2 dni przed okresem". W ciaze zachodzimy w trakcie owulacji (wiem, wiem, nieprecyzyjnie- chodzi... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. karolcia9333

karolcia9333 Początkująca w BB

Witam, jestem osobą niesłyszącą, nie za bardzo nie rozumiem o co chodzi, więc kto mi pomoże. W sobotę uprawiałam seks z moim i doszedł we mnie (też w niedzielę, wtorek). Bardzo chciałabym mieć dziecko. Czy mogę zajść w ciąży? Miesiączka ostatnia dostałam 6 czerwca a mam straszny nieregularny cylk 30-35 dni. Czy mogę być w ciąży? Kto pomoże? Sprobowałam robic jakiś kalkulator w internecie ale wcale nie rozumiem :( Z góry dziękuję. Czekam na Wasze odpowiedzi.

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #14139707 by happybeti, 2 Lipiec 2016
  3. PerseaNigra

PerseaNigra Fanka BB :)

Przepraszam, że pytam ale co ma niesłyszenie do czytania czy rozumienia tekstu?

4. reklama
  5. karolcia9333

karolcia9333 Początkująca w BB

Rozumienia tekstu. Reszta niewazne. Tylko chce wiedziec czy moge byc w ciazy tak jak napisalam.

6. Lui :)

Lui :) Czekając na cud :)

Zrób test.

7. sonia_3

sonia_3 Fanka BB :)

Najlepiej z krwi, tzw. beta hcg, wykonasz to w każdym laboratorium, koszt ok. kilkunastu złotych max.

8. jaandżela

jaandżela Zaciekawiona BB

Jeśłi Twój cykl wynosi 30 - 35 dni, a ostatnia miesiączka była 6 czerwca, to największe szanse miałaś na zajście w ciąże między 20 a 26 czerwca. Odczekaj 2 tygodnie i zrób test. Następne dni płodne wypadną Ci między 23 a 29 lipca.

• Niezbyt mądre Niezbyt mądre x 1
    • Lista
  9. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Zrób test z krwi.

10. hajduczka

hajduczka Fanka BB :)

Jeśli chcesz zajść w ciążę to przed stosunkiem używaj testów owulacyjnych.

• Lista
  11. reklama
  12. happybeti

happybeti show must go on...

Głosów: 1
    Nie rozumiem.
    Jak mozna napisac, ze zaszlo sie w ciaze "2 dni przed okresem".
    W ciaze zachodzimy w trakcie owulacji (wiem, wiem, nieprecyzyjnie- chodzi o te kilka dni "wokol" terminu owulacji).
    Po owulacji nastepuje proces powolnego "wysychania" blony sluzowej (wyscielajacej pochwe by moglo zagniezdzic sie zaplodnione jajeczko ) i konczy sie okres plodny .Trwa to 14 dni od dnia owulacji, po czym nastepuje poczatek nowego cyklu, czyli pojawia sie menstruacja.
    Pisanie , ze zaszlo sie w ciaze 2 dni przed okresem swiadczy o nieznajomosci podstawowych faktow z zakresu wiedzy o swoim organizmie i mechanizmach plodnosci.
    Albo, Dziewczyno, pomylilas termin zajscia w ciaze, albo zaszlas w ciaze 2 dni przed SPODZIEWANYM TERMINEM OKRESU.
    Chyba, ze jestes dziwem natury i owulujesz w samym koncu cyklu, albo Twoje jajeczko ma przezywalnosc kilkunastu dni.

Edytowany :

Buszujac sobie po Forum, natrafilam przypadkiem na taka wypowiedz "Afrodyty"

"Jestem na anestezjologii i ginekologii. Tak, specjalizacje. Widać, że z matkami polkami nie ma co dyskutować, bo to jałowa dyskusja. Pogadamy jak będziecie płakać na forum, że dziecko poranione kleszczami, a lekarze tacy niedokształceni. Szkoda słów"

Pani doktor ginekolog wypisuje takie rzeczy ???
    "Zaszlam w ciaze 2 dni przed okresem " ???

Dziewczyno, moze nie ukrywaj sie pod nickiem, tylko przedstaw sie z imienia i nazwiska, by potencjalne pacjentki wiedzialy, czyj gabinet omijac szerokim lukiem ?
    O ile to prawda z ta medycyna...bo trudno uwierzyc, by lekarz, robiacy SPECJALIZACJE z ginekologii, nie mial pojecia, jak wyglada cykl rozrodczy kobiety....
    Drugi powod omijania tej pani szerokim lukiem jest taki, ze jest osoba o wyjatkowo niskiej kulturze osobistej, chamska i zlosliwa . Wystartczy zapoznac sie z jej wypowiedziami na tym forum.
    Chyba nie chcialybysmy miec do czynienia z taka lekarka.

Ostatnia edycja: 2 Lipiec 2016
    happybeti, 2 Lipiec 2016 Najlepsza odpowiedź
    • Popieram! Popieram! x 2
    • Lubię to Lubię to x 1
    • Lista
  13. happybeti

happybeti show must go on...

Dwa dni przed SPODZIEWANYM okresem, a dwa dni przed okresem to "drobna" roznica, prawda, "Pani Dochtur " ? ;)
    Umiejetnosc czytania ze zrozumieniem i precyzyjnego wyrazania sie nie jest Pani najmocniejsza strona ?
    To prawda, ze medycyna to tylko "3 Z" ? Bo zawsze dotad sadzilam, ze jest inaczej i uwazalam lekarzy za madrych i inteligentnych ludzi. Jestes pierwszym wyjatkiem :).mozesz byc dumna z siebie :).
    Sama "od zawsze" mialam bardzo nieregularne miesiaczki, bylo to zwiazane z moja niedoczynnoscia tarczycy.
    Znaczy to tylko tyle, ze OWULACJA wystepuje nieregularnie.
    Moze wystapic zarowno w 5 , jak i w 35 dniu cyklu.
    Ale menstruacja nastepuje ZAWSZE 2 tygodnie po owulacji , NIEZALEZNIE od dlugosci cyklu i dnia, w ktorym wystapila owulacja. Pani GINEKOLOG powinna chyba takie rzeczy wiedziec ?
    Dziekuje za mile zyczenia "wyladowania u ciebie na Oddziale Intensywnej Terapii".
    To kolejne swiadectwo Twojego charakterku, takie "zyczenia" dla kogos.
    Ale mam dla Ciebie przykra wiadomosc- nie wyladuje :)
    Mieszkam w Danii :).
    I, masz racje, "w internecie kazda madra".
    Dlatego zaapelowalam, bys sie zareklamowala sie z imienia i nazwiska, nie ukrywala pod pretensjonalnym nickiem.

Ostatnia edycja: 2 Lipiec 2016
    • Popieram! Popieram! x 2
    • Lubię to Lubię to x 1
    • Lista

Poleć forum