reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po cesarce?

Ja miałam cesarkę ponieważ ok 1,5 roku przed porodem miałam usuwanego guza z macicy.
Teraz, ponieważ były już 2 cięcia w małym odstępie czasu i trzecie jest też po 1,5 roku, też będzie cesarka.
 
reklama
Czy kolejna cesarka niesie ze soba wieksze ryzyko powiklan pooperacyjnych ?
Tnie sie w tym samym miejscu ?
Wydaje mi sie ,ze po drugiej /trzeciej cesarce czas rekonwalescencji na pewno sie wydluzy...

Moja kolezanka pierwsze dziecko urodzila przez cc, drugie i trzecie silami natury: wiec na to chyba nie ma reguly (;
 
a kto powiedzial ze po cesarce musi byc cesarka???

mi nikt. Po prostu nie chce rodzic silami natury i jesli moglabym wybierac ,to chcialabym znowu c.c
Problem w tym ,ze boje sie ponownego krojenia :-/
Jesli chodzi o cesarcke ,to nie cierpialam. Najgorsze bylo chyba to znieczulenie i dlugi (bo az tydzien) pobyt w szpitalu.
Naprawde ,wszystko bylo by o.k gdyby nie te nieregularne i bolesne miesiaczki po c.c :-/
 
Ostatnia edycja:
Tnie się w tym samym miejscu. Co do powikłań pooperacyjnych nic mi nie wiadomo, natomiast bardzo zwiększa się ryzyko pęknięcia macicy podczas porodu naturalnego. I to jest wskazanie do kolejnej CC.
Ja na szczęście leżałam w szpitalu po CC tylko 4 dni więc nie było aż tak źle. Zobaczymy jak teraz będzie.
Co do miesiączek się nie wypowiadam, bo miałam tylko 2 po CC i udało mi się zajść w kolejną ciążę :-)
 
Decyzja o drugiej cesarce u mnie zapadła dopiero podczas badań w szpitalu, gdy okazało się, że moje poprzednie szycie nie wytrzymałoby SN. Wcześniej było 50/50, tyle, że ja drugą miałam 2 lata i 1 miesiąc po pierwszej. Wszystko zależy od lekarza, szpitala i stanu zdrowia mamy.


Czy kolejna cesarka niesie ze soba wieksze ryzyko powiklan pooperacyjnych ?
Tnie sie w tym samym miejscu ?
Wydaje mi sie ,ze po drugiej /trzeciej cesarce czas rekonwalescencji na pewno sie wydluzy...

U mnie po obu cesarkach czas dochodzenia do siebie był podobny, do odzyskania pełni sił również.
 
a kto powiedzial ze po cesarce musi byc cesarka???
mój ginekolog... jeżeli jest tak mały odstęp czasu pomiędzy porodami, to wykonanie cesarki jest bezpieczniejsze (przy parciu może pęknąć macica)


Na szczęście pocięli mnie w tym samym miejscu i przy okazji usunęli powstałego bliznowca. Niestety miejsce cięcia zależy od lekarza - ja mam bardzo niziutko i nawet skąpe bikini mogę ubrać, za to dziewczyny z którymi leżałam - miały cięcie blisko pępka...

Czas rekonwalescencji po jednej i drugiej był podobny, z tym, że po drugiej wiedziałam już co mnie czeka i miałam inne podejście

maman2 mam identycznie jak Ty - nigdy nie chcę rodzić naturalnie! Mimo, że też za każdym razem leżałam tydzień w szpitalu:wściekła/y:
A co do miesiączek, to chyba nie chodzi o CC tylko w ogóle o poród, bo ja odkąd urodziłam - mam lżejsze i bardziej skąpe miesiączki


Kiedyś miałam zabieg usuwania żylaków odbytu - już wtedy lekarze powiedzieli mi, że nie będę mogła rodzić naturalnie. Potem kiedy zaszłam w ciążę - kolejnym wskazaniem było ułożenie młodego. Druga cesarka, bo żylaki odbytu i krótki odstęp między porodami
 
Hej! Jestem mamą dwóch smerfików, między którymi jest 12 miesięcy różnicy. pierwszą miałam cesarkę a drugi poród był naturalny. wszystko jest w porządku, choć w drugiej ciąży często pobolewał mnie brzuch. pierwsze dziecko urodziłam w 30 tygodniu ciąży, a drugie urodziło się 2 dni przed terminem. maluchy zdrowe i szczęśliwe. mają już 2,5 i 1,5 latek. zatem trochę czasu już upłynęło od porodów a ja nadal czasami odczuwam ranę po cesarce, ale to nie jest uciążliwe.
 
Czy kolejna cesarka niesie ze soba wieksze ryzyko powiklan pooperacyjnych ?
Tnie sie w tym samym miejscu ?
Wydaje mi sie ,ze po drugiej /trzeciej cesarce czas rekonwalescencji na pewno sie wydluzy...

Moja kolezanka pierwsze dziecko urodzila przez cc, drugie i trzecie silami natury: wiec na to chyba nie ma reguly (;

Kazda ingerencja w cialo niesie za soba ryzyko,w koncu to operacja...
Ciecie jest w tym samym miejscu co poprzednie
U mnie rekonwalescencja trwala mniej wiecej tyle samo czasu,a mialam 3 cesarki,po ostatniej dluzej dochodzilam do siebie ale to tylko ze wzgledu na duza utrate krwi (lozysko przodujace)ogolnie czuje sie bardzo dobrze,lekarze mowia ze nie ma przeciwskazan do kolejnego ciecia,wiec staramy sie o jeszcze jednego bobaska...

Pozdrawiam wszystkie cesarkowe mamusie
onion001.gif
 
hej dziewczęta - odświeżam temat z zapytaniem, czy po drugiej cesarce odczuwałyście większy ból? Spotkałam się z taką opinią, jestem po jednej cesarce rok i miesiąc, za niecałe 4 miesiące kolejny poród (jeszcze nie wiem jaki) i zbieram różne przydatne informacje ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
katjusza ból po drugiej cesarce nie był większy. W moim przypadku mogę powiedzieć, ze był mniejszy, bo wiedziałam co mnie czeka i byłam przygotowana psychicznie. Poza tym za pierwszym razem miałam uczulenie na szwy i trochę trwało zanim do tego doszli. Za drugim razem dostałam antybiotyk od razu i był super ;)
 
Do góry