reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po cesarce?

Ja po pierwszym porodzie sn a drugi na zadanie cc. Nie chce rodzic naturalnie. Marzy mi się jeszcze jedno dzieciątko i zastanawiam się jaki odstep czasu jest najlepszy. Po cc czułam się dobrze po 2 dniach wyszłam do domu. Wspominam dobrze. Rana niby wygojona,czucia na całości nie mam,czasem cosnie pociągnie ale nie narzekam. Chciałabym w miarę szybko zajść bo miałam problemy przez lata nie zachodzilam więc nie mam czasu do stracenia. Tylko ile czekać?? Lekarz nic nie mówi.
 
reklama
a ja mam inny problem.Jestem po 2 porodac SN,a teraz musze mieć CC ze wskazań zdrowotnych i do wyboru mam 2 szpitale w Gdańsku ze względu na zaplecze ( OIOM) dla dziecka w razie jakichkolwiek powikłań....mam dylemat jaki szpital wybrać: Zaspę czy Kliniczną.....różńe opinie i to sprzeczne już czytałam i słyszałam.....pomózcie, może ktoś wie jk tam jest.....:baffled:
 
Cześć:-) ja zaszłam w ciążę po 4 miesiącach od cesarki:blink: baaardzo szybko!! urodziłam we wrześniu. też cesarką:tak: sama wybrałam opcję ponownej cesarki bo straszliwie się bałam, że <<coś> się stanie. Rodziłam w Anglii ale konsultowałam się z doktorem w Polsce. Lekarze jednak przekonywali mnie tutaj bym rodziła naturalnie...bałam się:rofl2: teraz po porodzie myślę, że była to dobrze podjęta decyzja. nie cierpiałam jak po pierwszej cesarce( wtedy miałam podejrzenie zakażenia).mam malutką bliznę...i tym razem nie planuję tak szybko porodu:-) powodzenia!!


Też jestem po cesarce, synek ma 4m a my już chcemy się szykować by sprezentowc mu rodzestwo, bardzo chciałabym by była między nimi mała różnica. Ale trochę sie boję że ze szwami coś sie stanie
 
Fajnie, że powstał taki temat. Sama jestem po cesarce i też zastanawiałam się co będzie przy kolejnej ciąży, jeżeli będzie niedługo i też skończy się cesarką. Informacje podniosły mnie na duchu :)
 
melduje się z powrotem. właśnie u góry pisałam ze marzy nam sie jeszcze jedno dzidzi i już jest w drodze. udalo sie w maju czyli po 9 miesiącach. blizna trochę swędzi w jednym miejscu ale mam nadzieję że będzie dobrze.
 
Podziwiam niektóre z was, że chcecie mieć więcej dzieci. Ja miałam cięcie cesarskie nagłe w drugiej fazie porodu. Dziecko zmieniło pozycję i zanikało mu tętno. Tak bardzo chciałam urodzić naturalnie. Znosiłam te bóle dzielnie, a tu taki psikus i po porodzie jeszcze większy ból. Trauma i stres taki podwójny poród.
Słyszałam od znajomej i pani z apteki oraz położnej, że rana po cięciu szybko się goi. Że najgorszy jest pierwszy tydzień.
Ja się z tym nie zgodzę. Szybko to chyba pojęcie względne.
Ja miałam okropne 2 tygodnie. Strasznie byłam ograniczona ruchowo i niemogłam swobodnie zajmować się dzieckiem. Nie wiem jak to robiła ta paniz apteki, która podobno zajmowała się dzieckiem sama.
Ja musiałam męża w nocy budzić, żeby mi podał dziecko na drugą pierś do karmienia. A o kąpieli już nie wspomnę... samej - niemożliwe.
Minął mi teraz trzeci tydzień. Rana nadal się goi. Tzn nie krwawi już, ale swędzi, czasem szczypie lekko i są widoczne strupki. Szwy ponoć rozpuszczalne nadal wystają.
Nad raną nie mam czucia na ok wysokości 1cm.
W 4 tygodniu idę do ginekologa na kontrolę.
 
Ja po 2 cesarkach
Pierwsza ciaza jak w piatek zaczelam rodzic... regularne skurcze .. ktore troche zanikaly.. potem znowu regularne..i tak cala noc..cala sobote.... w niedziele 10cm... 2 razy parlam..... komplikacje z polozeniem dziecka.....i cesarka... po 2 nieprzespanych nocach... Aktualnie blizna super sie zagoila... a po pierwszej cesarce ok 7 dni dochodzilam do siebie...
Po pierwszym porodzie mialam traumę... druga cesarka zaplanowana.... bylo super... ok 3 dni rochodzilam do siebie po porodzie... blizny prawie nie widac...
Jak bedzie 3cie..to tylko cc...
 
Ostatnia edycja:
Ja po 2 cesarkach
Pierwsza ciaza jak w piatek zaczelam rodzic... regularne skurcze .. ktore troche zanikaly.. potem znowu regularne..i tak cala noc..cala sobote.... w niedziele 10cm... 2 razy parlam..... komplikacje z polozeniem dziecka.....i cesarka... po 2 nieprzespanych nocach... blizna super sie zagoila... ok 7 dni dochodzilam do siebie...
Po pierwszym porodzie mialam traumę... druga cesarka zaplanowana.... bylo super... ok 3 dni rochodzilam do siebie po porodzie... blizny prawie nie widac...
Jak bedzie 3cie..to tylko cc...

Po dwóch nocach blizna się zagoiła? Ja jestem miesiąc po i nadal mam szwy i strupki. A sprawna byłam dopiero po ponad 3ech tygodniach.
Miałam taką sytuację jak Ty, że parłam, ale dziecko źle się ułożyło.
Pragnęłam urodzić naturalnie i nie chciałam cesarki, bo panicznie boję się operacji i możliwości zakażenia. Także też mam traumę.
 
reklama
Przepraszam, ze chaotycznie pisze.... edytowalam zeby bylo zrozumiale :)
Po 2 nieprzespanych nocach ze skorczami... zrobili mi cesarke....
Blizna po kilku miesiacach ok 6~8 ladnie wygladala.... mlodszy syn ma zaraz rok... to teraz mam cieniutenka biala linie....
 
Ostatnia edycja:
Do góry