reklama

Kto po in vitro?

Temat na forum 'Ciąża po in vitro' rozpoczęty przez Yanka, 22 Maj 2009.

1. Klarsa

Klarsa Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny do którego tygodnia brałyście clexane?

I IVF - mój Bąbelek ma 13 tygodni

2. dziubek29

dziubek29 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja jestem też 6dpo ale 5 dniowego zarodka, ja natomiast podchodziłam do crio i nie mam żadnych objawów, jakbym w ogóle transferu nie miała, nawet na sekundę mnie brzuch nie zakłuł, cycki też praktycznie nie bolą...no i się okaże jak będzie.

Jeśli miałaś świeży transfer to dużo objawów może być po punkcji, ja nie miałam świeżego transferu a po punkcji czułam się jakbym w ciąży była;p

3. reklama
  4. bertha

bertha Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj gin z Wrocławia współpracuje z ta klinika. Takze ja bede przygotowywana, stymulowana przez swojego gina a potem on mnie juz tam wyśle do kogos konkretnego pewnie juz na punkcję a potem transfer.

Mam tylko mutacje MTHFR. Miałam laparoskopię, usuwana torbiel z lewego jajnika, jajowody drożne. Tylko M ma słabiutkie plemniki, zwiekszona lepkość.

:)
    Tak, jednak in vitro. Nie udaje sie naturalnie juz tyle czasu, wiec nie ma co czekać, 35 juz stuknęło.

--------------------------------------------
    35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku

5. Ewunka

Ewunka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A jaka to była torbiel. ? Ta mutacjia to nic takiego :)
    Czyli u Ciebie wszystko wygląda dobrze męża trzeba bardziej wziąść pod lupę.
    Hmmm co by mu tu zbadać ;)
    Tu wytnij wklej
    Mąż ma 0 % prawidłowo zbudowanych plemników, 81 % z wadami główki, przy dwóch procedurach zarodki obumierały po 3 dobie (ja mam endometriozę IV stopnia), zlecono nam badanie fragmentacji DNA plemników. Wcześniej mieliśmy IMSI. Czy wybranie prawidłowo zbudowanych plemników gwarantuje wybór plemników bez fragmentacji DNA?

Pomocne w Państwa przypadku może być dodatkowo zastosowanie techniki MACS (dostępnej w nOvum). W wyniku sortowania magnetycznego plemników (ang. magnethic activated cell sorting, MACS) otrzymujemy wyselekcjonowane plemniki ze zmniejszoną o ok. 25% fragmentacją DNA. Dzięki temu wykorzystywane może być jedynie nasienie charakteryzujące się zwiększonym odsetkiem plemników z prawidłowym DNA, a zmniejszonym odsetkiem z uszkodzonym, z cechami apoptozy, co może skutkować wyższym potencjałem zapładniającym. Metodą MACS można przygotowywać zarówno nasienie świeże, jak i mrożone.

Embriolog nOvum

6. Nataliaa93

Nataliaa93 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej dziewczyny :) ja dzisiaj byłam na kontroli przed krio i okazało się że mam 3cm torbiel na jajniku, lekarz kazał przyjść na wizyte przed kolejna miesiączka, powiedział że torbiel się sama wchłonie. Miała któraś z Was tak że torbiel się sama wchlonela?

7. Roksii89

Roksii89 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój ma identyczne wyniki nasienia i nie ribiki
    Mój ma podobne wyniki i nie kierowali go na jakieś inne badania też go to dziwi. Bo czyta cały czas o tym. Jestem ciekawa bardzo tej wizyty za 2 tygodnie. Co nam powiedzą!

8. Margaretka35

Margaretka35 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bylam i wyspowiadalam sie,chociaz od razu zaznaczylam ze za grzech tego nie uwazam. "Marudzil" mi troche, namawial do naprotechnologi,ale wytlumaczylam mu,ze in vitro to nie taki moj wybryk,ze przez te 5 lat staran probowalismy juz wszystkiego. Powiedzialam mu o poronieniu, calej tej masy lekow ktore musimy przyjmowac przy podejsciu do ivf. Najbardziej "czepial"sie mrozaczkow, ale powiedzialam mu ze przyjme je wszystkie ;) Kiedy braklo mu argumentow, powiedzial,ze moze wlasnie taka ma byc moja droga, bez dziecka,odpowiedzialam,ze wszystko przyjme z pokora, bo umiem wyobrazic sobie zycie bez dziecka, jednak najpierw chce miec pewnosc,ze ze swojej strony zrobilam juz wszystko. Rozgrzeszenie otrzymalam,ale byla to najdluzsza spowiedz w moim zyciu.
    Za to moj maz trafil na ksiedza ktory zyczyl mu powodzenia :) i powiedzial,ze cieszy sie,ze medecyna jest tak rozwinieta,ze mozna pomoc malzenstwa z naszymi problemami ;)

• Lubię to Lubię to x 5
    • Suuuper :-) Suuuper :-) x 2
    • Lista
  9. ewelin85

ewelin85 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Margaretka
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

10. reklama
  11. Joko86

Joko86 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  12. Koniczyna82

Koniczyna82 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A ile razy badał nasienie? W sensie w odstępach 3 miesięcznych? Mój miał 0%, na MSOME to samo. Chromatyna wyszła dobra. Była nawet mowa o dawcy nasienia ze strony kliniki. Zaczął suplementację a po 2 miesiącach zaszłam w ciąże, naturalnie. Niestety była to ciąża z ZD, która zdecydowaliśmy się przerwać, bez związku z nasieniem. Pół roku poźniej zrobił zńowu badania (bez suplementacji całe te pół roku no i stres...) i znowu 0%. Potem suplementacja i badanie co 3 miesiące. Parametry lepsze, raz nawet 2,6 %, potem zowu spadek -1,6a przy podejściu było 0,8 mimo łykania i dbania o siebie, nawet jednego piwa nie wypił z alkoholem. No ale lato gorące było... A mimo tych 0,8 udało się zapłodnić 10/15 komórek, 5 dotrwało do 5tego dnia. I to w ICSI a nie IMSI ( nie mam pojęcia czemu nie zrobili IMSI)

W każdym razie nasienie nam swoje wahnięcia. Choroba, ciepełko, cokolwiek mogą napsuć a dopiero po 3 miesiącach są nowe.

Zbadań to przy kiepskim nasieniu w pierwszej kolejności usg jąder sprawdzenie czy na nich nie ma żylaków. A poza tym usg jajek trzeba facetów nauczyć robić systematycznie dla zdrowia, jak my badamy piersi. Może być androlog ale i urolog po prostu w tym temacie. My wyczailiśmy, ze androlog z kliniki pracuje w Medicover jako urolog i maż do niego zaczął chodzić (ma pakiet w M.) i tylko nasienie badał odpłatnie.

PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)

Poleć forum