reklama

Kto po in vitro?

Temat na forum 'Ciąża po in vitro, inseminacji' rozpoczęty przez Yanka, 22 Maj 2009.

 1. ewelin85

  ewelin85 Fanka BB :)

  Margaretka
  Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
   
 2. Joko86

  Joko86 Fanka BB :)

 3. reklama
 4. Koniczyna82

  Koniczyna82 Fanka BB :)

  A ile razy badał nasienie? W sensie w odstępach 3 miesięcznych? Mój miał 0%, na MSOME to samo. Chromatyna wyszła dobra. Była nawet mowa o dawcy nasienia ze strony kliniki. Zaczął suplementację a po 2 miesiącach zaszłam w ciąże, naturalnie. Niestety była to ciąża z ZD, która zdecydowaliśmy się przerwać, bez związku z nasieniem. Pół roku poźniej zrobił zńowu badania (bez suplementacji całe te pół roku no i stres...) i znowu 0%. Potem suplementacja i badanie co 3 miesiące. Parametry lepsze, raz nawet 2,6 %, potem zowu spadek -1,6a przy podejściu było 0,8 mimo łykania i dbania o siebie, nawet jednego piwa nie wypił z alkoholem. No ale lato gorące było... A mimo tych 0,8 udało się zapłodnić 10/15 komórek, 5 dotrwało do 5tego dnia. I to w ICSI a nie IMSI ( nie mam pojęcia czemu nie zrobili IMSI)

  W każdym razie nasienie nam swoje wahnięcia. Choroba, ciepełko, cokolwiek mogą napsuć a dopiero po 3 miesiącach są nowe.

  Zbadań to przy kiepskim nasieniu w pierwszej kolejności usg jąder sprawdzenie czy na nich nie ma żylaków. A poza tym usg jajek trzeba facetów nauczyć robić systematycznie dla zdrowia, jak my badamy piersi. Może być androlog ale i urolog po prostu w tym temacie. My wyczailiśmy, ze androlog z kliniki pracuje w Medicover jako urolog i maż do niego zaczął chodzić (ma pakiet w M.) i tylko nasienie badał odpłatnie.


  PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
   
 5. Rustynka

  Rustynka Fanka BB :)

  Stałam ostatnio w kościele i to samo miałam w głowie. Przed świętami byłam u spowiedzi o nie wyspowiadalam się z tego. Niech sam Bóg oceni mnie za moje życie przed Sądem Ostatecznym Na in vitro ciężko było mi się zdecydować a jednak i udało się za pierwszym razem nie żałuję.
   
 6. asiex

  asiex Fanka BB :)

  Nie martw się, każda z nas przechodziła to inaczej. Ja chyba w 4 i 5 dpt miałam też ból brzucha i pleców no, a potem okazało się, że jestem w ciąży :)
   
 7. Roksii89

  Roksii89 Fanka BB :)

  Właśnie w tym problem, że miał dwa razy i to z miesięcznym dostępem! i nic mu więcej nie kazali robić! dlatego mąż to tak przeżył ostatnio i się wyprowadził bo zaczął czytać właśnie i się martwi co będzie za dwa tygodnie jak nie sprawdzili w inny sposób, czy będzie coś do pobrania. Ja nie wiem co myśli ta lekarka!
   
 8. Rustynka

  Rustynka Fanka BB :)

  Mnie w Białymstoku cała procedura z lekami wyniosła 6.5 tyś.
   
 9. Roksii89

  Roksii89 Fanka BB :)

  Jakie preparaty brał mąż? mon tylko cynk plus selen magnez i kwas foliowy tylko to kazali
   
 10. reklama
 11. Maddi@

  Maddi@ Aktywna w BB

  Moim lekarzem w Novum była dr.Zygler cudowna kobieta dzięki niej jestem w ciąży.Polecam

  Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
   
 12. ambicja1987

  ambicja1987 Fanka BB :)

  Roksi Koniczyna: ja trochę się interesowałam męskimi sprawami i myślę, że wasi Emkowie powinni wybrać się do porządnych andrologów. Powinni zrobić USG, hormony, jeżeli wyniki są bardzo złe to też genetykę...

  Ja właśnie wracam od doktora, widziałam zalążki rączek i nóżek i główkę... i dostałam tabsy na zbicie tsh.
   

Poleć forum