reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

FertilMan Suplement diety dla mężczyzn.

Składniki
L-Arginina, Winian L-karnityny, Tlenek magnezu, Kwas L-askorbinowy, octan DL-alfa-tokoferylu, L-Tauryna, Siarczan żelaza (II), Tlenek cynku, Amid Kwasu Nikotynowego, Chlorowodorek pirydoksyny, L-selenometionina, Cholekalcyferol, Koenzym Q10, L-Glutation, Ryboflawina, Kwas pteroilomonoglutaminowy, Cyjanokobalamina.

Kurde jak bym wiedziała wcześniej to bym kupiła fajny skład!
Dobrze, że dzisiaj są poruszane czynniki męskie, mam pytanie czy jak mam opłacony pakiet ile mam czasu na wykorzystanie go! rok dwa? Bo jeśli długo to może kupię to mężowi będzie to brał zobaczymy za pół roku, a może się uda naturalnie. Teraz mam wrażenie, że chyba klinika zarabia na takich jak my co się nie znają

A ty zaczęłaś już stymulację?
Wiesz, tak czy inaczej zbadała bym nasienie. Tu i teraz skoro miał w kwietniu. I po tym pomyślała. Poza tym będzie to pewien punkt odniesienia jak chcesz sprawdzić jak działają suplementy.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
reklama
Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem - wizytę mam 10.02. - nie wiem co to PDG ... laik jestem w tych sprawach totalny....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

PGD to sprawdzenie genetyczne konkretnego genu w zarodku. PGS to taki skaning wszystkich chromosomów czy się sztukowo zgadzają. Robi się biopsje zarodka, u mnie były to 5 dniowe, pobrali komórki z trofoblastow (z trofoblastu powstają błony płodowe, dziecko z węzła zarodkowego). Jak wykonuje się takie badania można zapłodnić wszystkie twoje jajka nawet jesli nie masz 35 lat. Tylko koszt jak cholera, drugie in vitro.
 
Roksi ale ja absolutnie cię nie odwodzą od in vitro. Mowię tylko, że nie podoba mi się takie podejście niektórych klinik. No i te twierdzenia, że poronienie na bank przez słabe nasienie (bardzo bardzo mi przykro, rozumiem dobrze co to znaczy ciąża po takich wynikach a potem zabranie szczęścia). Z tego co piszesz masz bardzo duże szanse i o tym teraz myśl. A ciąże mogłaś stracić z przeróżnych powodów. Wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyną poronień sa mutacje genetyczne, takie całkiem losowe? A dokładniej trisomie, bo dublują się nie tylko chromosomy 13, 18, 21 i płci - tylko one mają szanse na urodzenie żywego dziecka. A pomieszać mogą się wszystkie chromosomy, najcześciej 16 i 22 sa przyczyną poronień. I nie ma to wpływu na kolejna ciąże. Druga sprawa to co to właściwie znaczy "plemnik o prawidłowej budowie" A znaczy to ze jest to plemnik idealny, kopia wzorca. Czasem troche za mały, troche krzywy czy cokolwiek sprawia, ze program go kwalifikuje jako nieprawidłowo zbudowany. Co nie znaczy, że nie może zapładniać. Często problemem jest szybkość poruszania się albo przebicie natomiast sam materiał genetyczny jest bez zarzutu. ( badanie fragmentacji chromatyny pomaga to ocenić ogólnie). A na przyszłość to lepiej niech maż chodzi do androloga albo urologa chociaż bo z całym szacunkiem ale to nie ginekologa broszka, tzn. wynik nasienia to jedno ale jajek mu przecież nie zbada. Nie powie, ze żylaki powrózka są. Nawet na NFZ można znaleźć dobrego lekarza.

A który u ciebie dzień cyklu? Wisz co, staraj się nie denerwować, będzie co ma być. Ja w trakcie stymulacji nerwówkę miałam mega, aż się nie poznawałam. I polnej, żeby twój pan nie nałykał się teraz np. Furaginy ( uszkadza plemniki na pare dni, moj przed jednym badaniem przyją końska dawkę )




PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Masakra ile ty wiesz o tym wszystkim! Nawet nie widziałam, że furagina uszkadza plemniki, a mąż kiedyś często brał bo ma problem z kamieniami! u mnie jest 22 dzień cyklu 19 mam dość @ i drugiego dnia cyklu zrobić zastrzyk i.na 5 dzień cyklu jechać na usg
 
Roksi ale ja absolutnie cię nie odwodzą od in vitro. Mowię tylko, że nie podoba mi się takie podejście niektórych klinik. No i te twierdzenia, że poronienie na bank przez słabe nasienie (bardzo bardzo mi przykro, rozumiem dobrze co to znaczy ciąża po takich wynikach a potem zabranie szczęścia). Z tego co piszesz masz bardzo duże szanse i o tym teraz myśl. A ciąże mogłaś stracić z przeróżnych powodów. Wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyną poronień sa mutacje genetyczne, takie całkiem losowe? A dokładniej trisomie, bo dublują się nie tylko chromosomy 13, 18, 21 i płci - tylko one mają szanse na urodzenie żywego dziecka. A pomieszać mogą się wszystkie chromosomy, najcześciej 16 i 22 sa przyczyną poronień. I nie ma to wpływu na kolejna ciąże. Druga sprawa to co to właściwie znaczy "plemnik o prawidłowej budowie" A znaczy to ze jest to plemnik idealny, kopia wzorca. Czasem troche za mały, troche krzywy czy cokolwiek sprawia, ze program go kwalifikuje jako nieprawidłowo zbudowany. Co nie znaczy, że nie może zapładniać. Często problemem jest szybkość poruszania się albo przebicie natomiast sam materiał genetyczny jest bez zarzutu. ( badanie fragmentacji chromatyny pomaga to ocenić ogólnie). A na przyszłość to lepiej niech maż chodzi do androloga albo urologa chociaż bo z całym szacunkiem ale to nie ginekologa broszka, tzn. wynik nasienia to jedno ale jajek mu przecież nie zbada. Nie powie, ze żylaki powrózka są. Nawet na NFZ można znaleźć dobrego lekarza.

A który u ciebie dzień cyklu? Wisz co, staraj się nie denerwować, będzie co ma być. Ja w trakcie stymulacji nerwówkę miałam mega, aż się nie poznawałam. I polnej, żeby twój pan nie nałykał się teraz np. Furaginy ( uszkadza plemniki na pare dni, moj przed jednym badaniem przyją końska dawkę )




PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Bardzo dziękuje za informacje są bardzo przydatne!
 
A ty zaczęłaś już stymulację?
Wiesz, tak czy inaczej zbadała bym nasienie. Tu i teraz skoro miał w kwietniu. I po tym pomyślała. Poza tym będzie to pewien punkt odniesienia jak chcesz sprawdzić jak działają suplementy.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Mąż jedzie w poniedziałek sam to zaproponował, więc we wtorek już pewnie będą wyniki przed samą @
 
Rustynka
Miałaś może jakiś pakiet

Nie . 2200,- kosztowała punkcja, 767,- Crio transfer,około 1500,- badania moje i męża (tylko u nas nie żadnych rozszerzonych badań same podstawowe do in invitro ) pozostały koszt to leki do stymulacji refundowane 50% , dojazdy i leki po transferze około 1000 zł których nigdy nie musiałam brać.

I przy okazji mam na sprzedaż 14 ampułek prolutexu (oczywiście taniej niż 330 zł ). Oraz jeżeli którejś partner łyka pro fertil mam prawie cały listek na oddanie .
 
Umowilismy sie do androloga na 21.01.
Dziwie sie ze mezowi nie zlecil LH, bo podobno to razem ma bc badane jak czytam w necie...
Kurcze tylko te FSH i antyTPO sa podwyzszone a cala reszta wraz z TSH ok. Nie rozumiem...
Podwyzszone antyTpo przy tsh w normie moze swiadczyc o hashimoto. Ale ma naprawde nieduzo podwyzsze bo z tego co pamietam ok45 ja mam 150. Zrobcie usg tarczycy na potwierdzenie badz wykluczenie hashimoto :)
 
Bylam i wyspowiadalam sie,chociaz od razu zaznaczylam ze za grzech tego nie uwazam. "Marudzil" mi troche, namawial do naprotechnologi,ale wytlumaczylam mu,ze in vitro to nie taki moj wybryk,ze przez te 5 lat staran probowalismy juz wszystkiego. Powiedzialam mu o poronieniu, calej tej masy lekow ktore musimy przyjmowac przy podejsciu do ivf. Najbardziej "czepial"sie mrozaczkow, ale powiedzialam mu ze przyjme je wszystkie ;) Kiedy braklo mu argumentow, powiedzial,ze moze wlasnie taka ma byc moja droga, bez dziecka,odpowiedzialam,ze wszystko przyjme z pokora, bo umiem wyobrazic sobie zycie bez dziecka, jednak najpierw chce miec pewnosc,ze ze swojej strony zrobilam juz wszystko. Rozgrzeszenie otrzymalam,ale byla to najdluzsza spowiedz w moim zyciu.
Za to moj maz trafil na ksiedza ktory zyczyl mu powodzenia :) i powiedzial,ze cieszy sie,ze medecyna jest tak rozwinieta,ze mozna pomoc malzenstwa z naszymi problemami ;)
Czyli sa jeszcze ludzie wsrod duchownych :) szacun dla ksiedza ktory spowiadal meza
 
I bardzio dobrze ze jedzie. A ja nie wiem jakos specjalnie duzo, my po prostu do tego nasienia podeszlismy zadaniowo. Ze skoro co 3 miesiace wszystkie sie wymieniaja to robimy co 3 miesiace badanie na ile się polepszyło. A co do furaginy to info na ulotce jest, a ja mam slabosc do czytanoa od deski do deski. Inie martw sie ze bral, na ulotce napisano ze badania chyba na myszach wykazaly uszkoszwnia przez kilkanascie dni po furaginie. Apotem znowu ok. Pewnie dziala tylko bate już wyprodukowane.
Najgorsze jest podgrzewanie jajek. Dlatego siedzacy tryb życia, obcisle spodnie, sauny I moczenie w cieplej wodzie nie są wskazane. Jak pracuje np w biurze to niech sobie czasem wstanie. I choròbska mogą namieszać bo po pierwsze gorączka a po drugie leki, antybiotyki też potrafią zaszkodzić. No i stres bardzo nie wskazany, tesz negatywnie wplywa na jakosc nasienia. Nie wiem jak u was ze stresem w w pracy ale wiesz, sprawa utraty ciazy na pewno I na nim sie odbila. Pewnie strasznie sie obwiniał sié o to zwlaszcza że uslyszeliscie ze na pewno przez nasienie. No I ta kwestia, ze bal sie czy znajda jakis zdrowy plemnik. Prawda jest taka ze nie musza znalesc nadajacego sie na wystawę idealniaka tylko takiego co ma ,,dobre wnętrze" ;) bo przecież pelzać super szybko niie musi ani się przebijać przy in vvitro. A przy IMSI uzywa sue super powiekszajacych mikroskopow, tak ze mozna wyszukac te dobre z wysoką czułością. Poczytaj o badaniu fragmentacji chromatyny I pomyśl o nim. I niech facet koniecznie sprawdzi czy nie ma zylakow I to usg jajek zrobi chocby na nfz tak dla siebie dla zdrowia nawet.
 
reklama
Trzymamy kciuki za udane wizyty i za same dobre wiadomości.
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Już styczeń - kobietki, to będzie nasz rok. Niech przyniesie kolejne ciąże! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Rok 2016 zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Styczeń
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
12.01 - koniczyna82 - kontrola cyklu przed crio
12.01 - kropelka30 - USG

13.01 - JoannaRak - betowanie 2
13.01 - balątko - betowanie 2
17.01 - ambicja1987 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
18.01 - koniczyna82 - criotransfer
18.01 - sunrisea - criotransfer
18.01 - BeataWarszawa - wiyzta u gin prowadzącego ciążę
19.01 - JoannaRak - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - asiex - badania prenatalne
20.01 - balątko - wizyta u gin prowadzącego ciążę
24.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
25.01 - Ewunka - histeroskopia
26.01 - mawila - badanie prenatalne 1

03.02 - Klarsa - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - rybka14 - badania prenatalne 3
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
01.03 - BeataWarszawa - badania prenatalne 2
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu
12.07 - Klarsa - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry