reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi :) Dużo mi dały. Rozważamy opcję góra dwa zarodki. Bliźniaki nam by nie przeszkadzały, ale trojaczki nas przerażają ;)
 
reklama
Cześć dziewczyny!

Weźcie mnie też do swojego grona ;) Jestem po trzech nieudanych IUI i w kwietniu startuję z in vitro. Z mężem zastanawiamy się ile zarodków byśmy chcieli mieć podanych za pierwszym razem. A jak to było u Was i co z tego wyszło? Czemu akurat taka decyzja a nie inna?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Hej,

Ja za pierwszym razem miałam podane 2, miałam wtedy 32 lata, został jeden.
Teraz mam 36 i podano mi jeden (mieszkam w Austrii i zmieniły się przepisy - poza wyjątkowymi przypadkami nie podają więcej) i też został.

Powodzenia!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny!

Weźcie mnie też do swojego grona ;) Jestem po trzech nieudanych IUI i w kwietniu startuję z in vitro. Z mężem zastanawiamy się ile zarodków byśmy chcieli mieć podanych za pierwszym razem. A jak to było u Was i co z tego wyszło? Czemu akurat taka decyzja a nie inna?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
My tez po raz pierwszy podchodzimy do ivf z tym ze od razu do krio bo nie moglam miec podanych swiezych. Mam jeszcze chwile zeby zdrcysowac czy rozmazamy jeden czy dwa i chyba na dwa sie zsecydujemy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My tez po raz pierwszy podchodzimy do ivf z tym ze od razu do krio bo nie moglam miec podanych swiezych. Mam jeszcze chwile zeby zdrcysowac czy rozmazamy jeden czy dwa i chyba na dwa sie zsecydujemy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Jestem w takiej samej sytuacji jak ty:-) też pierwszy raz i też crio transfer. Na mnie czekają dwie 3 dniowe fasoleczki
 
Jestem w takiej samej sytuacji jak ty:-) też pierwszy raz i też crio transfer. Na mnie czekają dwie 3 dniowe fasoleczki
Mnie dwie 5-6dniowe. Lekarz mowil ze przy podanu dwoch prawdopodobienstwo ciazy wzrasta o 80%, a prawdopodobienstwo ciazy mnogiej rosnie do 15%. Ja tam mige miec blizniaki... Tyle czekalam a zawsze chcialam miec duza rodzine...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nam lekarz zaproponował 2 zarodki. Wziął pod uwagę mój wiek (33), historię leczenia i sam zasugerował transfer 2 zarodków. Przy krio chcieliśmy brać 1, ale okazało się, że były mrożone po 2. Trochę się wtedy wkurzyliśmy. Nam świeży transfer się nie udał, po krio ciąża pojedyncza, został z nami 1 zarodek.

O to widze , ze nie tylko mnie i Ewelinę takie cos spotkało, ze bez pytania zamrozili dwa. Taka jestem za to zła ...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,

Ja za pierwszym razem miałam podane 2, miałam wtedy 32 lata, został jeden.
Teraz mam 36 i podano mi jeden (mieszkam w Austrii i zmieniły się przepisy - poza wyjątkowymi przypadkami nie podają więcej) i też został.

Powodzenia!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziękuję! Pięknie, już będziesz miała niedługo dwójkę :)
 
reklama
O to widze , ze nie tylko mnie i Ewelinę takie cos spotkało, ze bez pytania zamrozili dwa. Taka jestem za to zła ...



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
My też byliśmy źli, zwłaszcza, że do krio były tylko te 2 zarodki. Musieliśmy zdecydować czy chcemy rozmrozić 2 i zdecydować się na podanie dwóch albo podanie jednego i ponowne zamrożenie drugiego. Baliśmy się, że zarodek może nie przetrwać ponownego mrożenia i późniejszego rozmrażania.
Teraz wiem, że w umowie z kliniką trzeba było dodać i wyraźnie zastrzec zapisy dotyczące mrożenia zarodków.
 
Do góry