reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czasami nie rozumiem lekarzy...
Dziś tez dzwoniłam do NOVUM żeby skonsultować wynik - podobny do Twojego - 58,53 w 13dpt dwudniowego i nikt sie nawet nie zająknął ze wynik jest za niski - powiedzieli, ze sie cieszą i żeby powtórzyć jutro krew.
Nawet jeżeli faktycznie uważa sie, ze wynik jest za niski, to kazdy, nawet laik wie, ze po pojedynczym wyniku sie nie ocenia, tylko po przyroście - po lekarzach spodziewamy sie większego profesjonalizmu...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Napędził mi tylko stracha , a ja muszę z tym żyć do poniedziałku :p

No i tak już będzie do końca ciąży [emoji6] najpierw beta, serduszko, usg prenatalne i polowkowe itd.....

[emoji127] 28.10.2017
Tak tak ... kolejny etap , kolejny stres... :)

Ale wiecie co dziewczyny ? Jestem przeszczęśliwa ♥️
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z klinika Bocian w Katowicach?? Bo o Białymstoku to wiem , że wszystko co najlepsze ;) ciągle miotam się z wyborem, coś mi doradzicie?
Ja z białostockiego Bociana i nie mam najlepszych wrażeń . W ciąży co prawda jestem, autorytetu nie podwazam, aczkolwiek podejście do pacjenta tragiczne. Informacje o leczeniu... praktycznie z forum dowiedzialam.sie więcej niż od lekarza. O właścicielu mówię, reszta lekarzy ok.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak tez sądzę :-)czyli głównie pieczywo wyeliminowac makarony itp? A mięsa i wedliny? To ja ruszam na poszukiwanie pieczywa bezglutenowego :-)
Gluten jest białkiem występującym tylko w zbożach jak pszenica, jęczmień, owies, żyto. Można jeść wszystkie ryże, kaszę kukurydzianą, jaglaną, gryczaną, makarony ryżowe, kukurydziane (tak samo mąki) mąkę ziemniaczaną itp. Ograniczyć/wykluczyć należy kaszę kuskus, jęczmienną, pęczak, owsianą, orkiszową, żytnią, bulgur - tak samo płatki i makarony. Jeśli używacie sosu sojowego to też trzeba szukać bezglutenowego. UWAGA dziewczynki - ja pracuję w cateringu dietetycznym, więc mam z tym troszkę doświadczenia - CZYTAJCIE skład pieczywa, makaronów i innych "cudownych" bezglutenowych rzeczy bo czasem to aż strach coś zjeść, bo od tej ilości i różnorodności chemii napakowanej do danego produktu można zacząć świecić. Już chyba ten gluten mniej zaszkodzi dziecku. Ogólnie to się tyczy wszystkiego - im krótszy skład, tym zdrowszy i lepszy.
 
Link do: Dieta bezglutenowa – produkty dozwolone i zabronione
To jest strona gdzie masz napisane co zawiera gluten. Generalnie gluten to produkty zbożowe. W moim mieście jest też restauracja bezglutenowa i piekarnia u niech można zamówić taki chleb-ale bardziej mi smakują te z marketów. Jeśli chodzi o mięso to jem tylko wiadomo nie może być krwiste (tutaj od transferu dostałam zalecenia że mam jeść jak w ciąży a raczej nie jesc tego czego w ciąży nie wolno czyli produkty mleczne tylko pasteryzowane, nie jesc surowego mięsa, surowych jajek, surowych ryb... ) o wędliny musze dopytać na następnej wizycie bo ostatnio usłyszałam że muszą być gotowane żeby zabiły się ewentualne bakterie ale jak zapytałam na stoisku z wędlinami to mi Pani powiedziała że nie mają wędliny gotowanej i w pewnym sensie każda jest surowa więc nie wiem co lekarz na to czy chodzi tylko o szynki typu parmenska czy wszystkie.
Raczej wędzone na gorąco też powinny być ok. Wykluczyć powinno się wędliny i ryby wędzone na zimno. Można sobie upiec fileta z kurczaka w piekarniku i plastereczki "wędlinki" jak znalazł na kanapkę :) No i sery pleśniowe baju baj!!! :)
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa pisze bo mam problem..jestem właśnie po drugim crio tuż przed zabiegiem dostałam zapalenia pęcherza dziś jest pierwszy dzień po dostałam monural ale nic nie pomaga.. do tego doszło jeszcze przeziębienie;( mam pytanie czy któraś z Was miała podobny problem i czy mimo to udało się zajść w ciążę?? Z góry dzięki za odpowiedź
 
Dziewczynki do mnie dziś dzwonili z kliniki, w związku z tym, że badania wyszły ok, czekamy na @ i będzie crio :):):):):) Dziś dopiero 12dc ale znając życie to jak trzeba żeby @ przyszła szybko to się pobawi w ciuciu babkę i przyjdzie późno. Ale najważniejsze, że jest jakieś światełko w tunelu. Przełom lipca / sierpnia zaznaczam, że ma być szczęśliwy dla nas wszystkich, nie będę się dodatkowo Wami stresowała :D Swoich stresów będę miała dość :D:D:D
Ostatni "luźny" weekend z winkiem, lodami itp a od poniedziałku biorę się za swoje 4 litery i działam :D
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa pisze bo mam problem..jestem właśnie po drugim crio tuż przed zabiegiem dostałam zapalenia pęcherza dziś jest pierwszy dzień po dostałam monural ale nic nie pomaga.. do tego doszło jeszcze przeziębienie;( mam pytanie czy któraś z Was miała podobny problem i czy mimo to udało się zajść w ciążę?? Z góry dzięki za odpowiedź
Witaj! Z tego co ja wnioskuję jak organizm jest osłabiony i zwalcza jakąś infekcję to łatwiej zaciążyć :D Ja ten antybiotyk miałam w trakcie stymulacji bo mi wyszły jakieś bakterie i na komórki raczej źle nie wpłynął bo ma 6 zapładnianych było 6 zarodków ale nie wiem jak to się ma do transferu. Ale myślę, że lekarz wie, co przepisuje :) Bądź dobrej myśli, powodzenia :)
 
Witaj! Z tego co ja wnioskuję jak organizm jest osłabiony i zwalcza jakąś infekcję to łatwiej zaciążyć :D Ja ten antybiotyk miałam w trakcie stymulacji bo mi wyszły jakieś bakterie i na komórki raczej źle nie wpłynął bo ma 6 zapładnianych było 6 zarodków ale nie wiem jak to się ma do transferu. Ale myślę, że lekarz wie, co przepisuje :) Bądź dobrej myśli, powodzenia :)

Dzięki za odpowiedź trochę mnie uspokoilas ;) bo moje nadzieję słabną.. a ten czas do bety tak się ciągnie że zwariować można...☹
 
reklama
Do góry