reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Zazdroszcze. Mam nadzieje ze u mnie to bedzie max sierpien. We wtorek mam wiyzte i sie wtedz wiecej wyjasni
 
reklama
Zazdroszcze. Mam nadzieje ze u mnie to bedzie max sierpien. We wtorek mam wiyzte i sie wtedz wiecej wyjasni

Nie zazdrosc ciotka, bo mnie wychodzi najpozniej poczatek pazdziernika, czyli Ty raczej wczesniej zaczniesz :-D:-):-D Trzymam kciuki za wtorek, oby sie wszystko wyjasnilo!!!

Powiem szczerze, ze brakowalo mi tu watku o IVF. Mam nadzieje, ze wiecej kobitek tu dolaczy. Poki co, chyba wiekszosc jest na Bocianie. Ja jednak wole BB, nie ma takich restrykcji co do pisania postow. Jedyny minus, to to ze tu jest malo invitrowych kobitek :sorry:
 
Kochana
Jest wiecej niz myslisz. Zaraz sie kilak zbierze.

Co do daty - ja nie jestem pewna co do sierpnia. Moze tez bede miala wrzesien lub pazdziernik.

Bedziesz miala standard IVF ? Mialas juz badania ? Jaki protokol bedziesz miala ?
 
Kochana
Jest wiecej niz myslisz. Zaraz sie kilak zbierze.

Co do daty - ja nie jestem pewna co do sierpnia. Moze tez bede miala wrzesien lub pazdziernik.

Bedziesz miala standard IVF ? Mialas juz badania ? Jaki protokol bedziesz miala ?

Mialam tylko padania do IVF, w klinice jeszcze zadnych. Dopiero za 3 tygodnie mam wizyte. Poki co tylko listownie sie kontaktujemy :sorry: Porokol prawdopodobnie bede miala dlugi. IVF tez raczej to zwykle, bo u nas jest problem po stronie moich niedroznych jajowodow. Moj m. ma idealne wyniki (az chlop powiedzial, ze od kilku lat takich dobrych nie widzial), hormony u mnie sa ok. A u Ciebie jak to bedzie wygladalo? Ktora klinika i w ogole?
 
Klinike bedziemy wybierali potem. Na razie babka ma nam "oficjalnie" zatwierdzic ze sie kwalifikujemy do programu (to formalnosc). Potem z zestawu szpitalow chyba bedziemy mogli sobie wybrac, no ale zobaczymy

Ja chce miec krotki, ale musze jeszcze pogadac z lekarzem
 
Klinike bedziemy wybierali potem. Na razie babka ma nam "oficjalnie" zatwierdzic ze sie kwalifikujemy do programu (to formalnosc). Potem z zestawu szpitalow chyba bedziemy mogli sobie wybrac, no ale zobaczymy

Ja chce miec krotki, ale musze jeszcze pogadac z lekarzem

Czemu chcesz miec krotki? Masz za wysokie FSH ? U mnie kliniki sie nie dalo wybrac. Dziwnym trafem, jak planowalismy zrobic IVF prywatnie, to wybralam klinike do ktorej dostalam teraz skierowanie (Care w Sheffield). Oni wlasnie ostatnio wprowadzili nowa metode
badania embrionow"array CGH".

"The commonest reason why IVF doesn’t work is chromosomal abnormality – up to half of eggs in younger women, and up to 75% in women approaching 40 are chromosomally abnormal.
Now it is possible to test eggs and embryos in an IVF cycle, to evaluate all their chromosomes, thus enabling the selection of the most viable embryos.
CARE Fertility, in collaboration with an American team, conducted a trial of CGH – IVF (Comparative genomic Hybridisation – IVF). The trial resulted in doubling the number of embryos that implant in the womb, from 25% to 50%. CARE continued, independently, to develop the technology with the objective of providing all possible opportunities for our patients and it has been developed into a novel “Array CGH” which was launched into clinical use by CARE earlier this year.
The advantages of Array CGH, as developed by CARE, over conventional CGH are that it doesn’t require the embryos to be frozen before the results are available, and the speed of the test for Array CGH is approximately 24 – 48 hours, compared with 5 or more days with conventional CGH.
Array CGH offers huge hope to many women who have a poor chance of conceiving with huge increases in implantation rates and live birth rates.
The technology of Array CGH has the potential to:

  • greatly improve birth rate per embryo transferred
  • minimize the incidence of miscarriages and birth defects caused by irregularity in the chromosome number of eggs
  • reduce the incidence of multiple pregnancies whilst maintaining a high live birth rate"
 
Nie chce sie faszerowac....

Nie slyszalam o tej nowej metodzie. Brzmi zachecajaco. Poczytam sobie o niej
 
Nie chce sie faszerowac....

Zainteresowalo mnie, to ze wybierasz krotki protokol i zaczelam wertowac internet, zeby cos wiecej sie dowiedziec na temat roznic. Na krotkim protokole tez jestes faszerowana ale co mnie zdziwilo to, ze wieksze szanse na ciaze sa po dluzszym protokole. Dadam, ze podpieram sie artukulami medycznymi. Tu masz przyklad :

Brinsden PR, Macnamee M, Rainsbury PA, Elder KT, Edwards RG. Bourn Hall Clinic, Cambridge, UK.


A total of 312 patients with tubal infertility participated in a prospective randomized study comparing two regimens of ovarian stimulation with a luteinizing hormone-releasing hormone agonist (buserelin) and human menopausal gonadotrophin (HMG). Half of the patients were given an ultra-short treatment protocol when the agonist was administered on days 2, 3 and 4 of the stimulated cycles; the other half were given a long protocol when the agonist was administered from the mid-luteal phase of the cycle preceding the treatment cycle. The mean number of HMG ampoules used per patient was significantly higher in the long protocol. No significant differences were found between the two groups in the incidence of cancelled cycles, failed oocyte recovery, mean number of oocytes recovered per patient, complete failure of fertilization and the fertilization and embryo cleavage rate. More patients undergoing the long protocol had supernumerary embryos cryopreserved and successful deliveries.


Ide dalej poczytac. Poki co czytam o protokolach i nacinaniu oslonki embrionu ( ze niestety naukowe badania nie potwierdzaja, ze to ma w ogole wplyw na latwiejsze zagniezdzenie ) .

 
Kochana

Czytaj czytaj...

Pamietaj tylko ze wziasc pod uwage nastepujace:

1. Przy dlugim zwykle masz wiecej jajeczek (choc nie ma reguly) i przez to zwiekszony wybor "odpowiednich jajeczek".
2. W wynikach musi byc napisane ze porownywalna liczba byla przy transferze...


No i to powyzej jest ultra krotki protokol vs dlugi- a ja chce miec to cos pomiedzy :-)

ps. przy kazdym jestes faszerowana, ale przy dlugim najwiecej.

Kaprycha

Poczytalam troche o tym CGH. Niekiepsko to wyglada. Dzieki za to info. Definitywnie zapytam lekarza czy jest to wykonywane tutaj i jesli tak to mam nadzieje ze bede na to skierowana
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Oczywiście trzymam kciuki za wszystkie staraczki, i te "normalne" i te invitrowe.
To co Karinna wkleiła to chyba coś z archiwum, bo rzeczywiście daty stare. Ja weeszłam na ich stronę i teraz mają w Warszawie program In vitro do skutku. Na ten jest chyba jeszcze czas do końca czerwca.
Fajnie, że możecie tak otwarcie o tym w swoich rodzinach rozmawiać. Wsparcie bliskich jest bardzo ważne, bo odchodzi część stresu, a przecież stres jest tu bardzo nie wskazany. Dajcie znać jakie będą wyniki :)
 
Do góry