reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzień dobry :)
Bardzo dawno mnie tu nie było i pewnie mało kto mnie już pamięta. Mam pytanie. Zbliża się criotransfer mojej ostatniej, 4tej blastocysty. Poprzednie transfery- wszystkie crio, wszystkie blastki po pgs i pojedyńczo
1. Cykl sztuczny beta zero
2. Naturalny bez żadnego prg ( nigdy więcej się nie zgodzę!) - beta śladowa
3. Naturalny z lutinusem, dupkiem, heparyną, mała dawka intralipidu i scratchingiem
Beta była ale słaby przyrost i szybko spadła.
A następnie inseminacja na jednym jajku - zakwalifikowaliśmy się na program badawczy w Invimed i wszystko było gratis łącznie z badaniami. Wiec czemu nie...
Po tej inseminacji był nawet przez chwilę prawidłowy przyrost ale znowu ciąża biochemiczna.

U nas jest w karcie wpisana niepłodność idiopatyczna, zaczęliśmy przygodę z in vitro ze względu na słaba morfologię plemników. Długo było 0%. A po leczeniu wąchała się między 3% a 0,6%. Pozostałe parametry nasienia w miarę ok, blisko normy a ilość koncentracja bardzo ładna.

Teraz szykuje się do czwartego crio, cykl naturalny, dwa wlewy intralipidu (tym razem 200ml 20% na 2-3 tygodnie przed transferem i w dniu transferu, homocysteina, w poprzednim cyklu histero z biopsja. Progesteronu po uszy. I... lekarz namawia nas żeby dodatkowo na tym samym cyklu w trakcie owulacji zrobić inseminację. Mówi ze bardzo go pozytywnie nastroiła ta poprzednia inseminacja. W sumie warte rozważenia bo monitoring, leki, dodatkowe procedury są a tylko za sama inseminacje byśmy dopłacali, zawsze jakaś dodatkowa szansa. Pomijając mój trochę irracjonalny strach przed ciaza mnogą a konkretnie tego ze jedno jedeno z dzieci rozwijało by się prawidłowo a drugie przestało...

I teraz pytanie. Spotykałyście się gdzieś z criotransferem blastocysty i inseminacją na tym samym cyklu? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?Bo ja nie za bardzo...

Kochana tak się cieszę ze wróciłaś !! My cały czas czekamy na Ciebie na ciężarówkach ! Powiem Ci ze pierwszy raz słyszę o takim dwupaku ale wydaje mi się to taka próbą na 200% . No właśnie pytanie jak na to patrzą pod względem ciazy bliźniaczej bo na bank będą różne terminy implantacji jeśli oba zaskoczą . Lekarz coś mówił o tym ? A dołoży ci leków ? Heparyna Encorton itp? Czy sam progesteron ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie wiem maja mi dzwonic jak dzisiejszy wynik bedzie ok.Strasznie sie boje prosze dziewczyny wypowiedzcie sie jeszcze strasznie sie denerwuje.
Ta informacja jest potwierdzona bo ja też tu pisałam dodatkowo jedna z dziewczyn odpisując mi miała identycznie. Na tym etapie tylko usg. Teraz jestem mądra :p a wyedy tak jak Ty się denerwowałam
 
Ta informacja jest potwierdzona bo ja też tu pisałam dodatkowo jedna z dziewczyn odpisując mi miała identycznie. Na tym etapie tylko usg. Teraz jestem mądra :p a wyedy tak jak Ty się denerwowałam
Juz mam przed soba czarne scenariusze dwa kalkulatory w necie pokazaly ze poziom jest za niski jeden ze w normie sama juz sama juz nie wiem
 
Dziewczyny jestem.zalamana tydzien temu beta 680 dzis 8837 kalkulatory mowia ze ponizej normy tak sie boje blagam napiszcie co myslicie

Powyżej 6000 tys beta zwalnia. Spokojnie. Ja zakończyłam badanie bety w 13dpt wczesnej blastki. A beta wtedy wynosiła 421,4. Zrobiłam 4 razy przyrosty, wyszły Ok i już się nie nakręcam beta i Tobie tez radzę to zrobić. Tylko spokój nas uratuje [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Powyżej 6000 tys beta zwalnia. Spokojnie. Ja zakończyłam badanie bety w 13dpt wczesnej blastki. A beta wtedy wynosiła 421,4. Zrobiłam 4 razy przyrosty, wyszły Ok i już się nie nakręcam beta i Tobie tez radzę to zrobić. Tylko spokój nas uratuje [emoji846]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dzieki za odpowiedź kazda informacja jest dla mnie na wage zlota
 
Do góry