reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Juz mam przed soba czarne scenariusze dwa kalkulatory w necie pokazaly ze poziom jest za niski jeden ze w normie sama juz sama juz nie wiem
Fiksujesz tak jak ja :) moja siostra położna mówi, że kobieta w ciąży ma wyłączony mózg na 9 miesięcy i 3 po :) wczoraj tak pocieszała mojego męża:) betę masz prawidłową i moim zdaniem niedługo usłyszysz serduszko:-)
 
Dzieki dziewczyny jestescie najlepsze zamiast napisac do was pierwsze to sprawdzalam przyrost na kalkulatorach.
Jestem straszna panikara.Najwazniejsze ze juz nerwy sie uspokoiły.
 
Dzień dobry :)
Bardzo dawno mnie tu nie było i pewnie mało kto mnie już pamięta. Mam pytanie. Zbliża się criotransfer mojej ostatniej, 4tej blastocysty. Poprzednie transfery- wszystkie crio, wszystkie blastki po pgs i pojedyńczo
1. Cykl sztuczny beta zero
2. Naturalny bez żadnego prg ( nigdy więcej się nie zgodzę!) - beta śladowa
3. Naturalny z lutinusem, dupkiem, heparyną, mała dawka intralipidu i scratchingiem
Beta była ale słaby przyrost i szybko spadła.
A następnie inseminacja na jednym jajku - zakwalifikowaliśmy się na program badawczy w Invimed i wszystko było gratis łącznie z badaniami. Wiec czemu nie...
Po tej inseminacji był nawet przez chwilę prawidłowy przyrost ale znowu ciąża biochemiczna.

U nas jest w karcie wpisana niepłodność idiopatyczna, zaczęliśmy przygodę z in vitro ze względu na słaba morfologię plemników. Długo było 0%. A po leczeniu wąchała się między 3% a 0,6%. Pozostałe parametry nasienia w miarę ok, blisko normy a ilość koncentracja bardzo ładna.

Teraz szykuje się do czwartego crio, cykl naturalny, dwa wlewy intralipidu (tym razem 200ml 20% na 2-3 tygodnie przed transferem i w dniu transferu, homocysteina, w poprzednim cyklu histero z biopsja. Progesteronu po uszy. I... lekarz namawia nas żeby dodatkowo na tym samym cyklu w trakcie owulacji zrobić inseminację. Mówi ze bardzo go pozytywnie nastroiła ta poprzednia inseminacja. W sumie warte rozważenia bo monitoring, leki, dodatkowe procedury są a tylko za sama inseminacje byśmy dopłacali, zawsze jakaś dodatkowa szansa. Pomijając mój trochę irracjonalny strach przed ciaza mnogą a konkretnie tego ze jedno jedeno z dzieci rozwijało by się prawidłowo a drugie przestało...

I teraz pytanie. Spotykałyście się gdzieś z criotransferem blastocysty i inseminacją na tym samym cyklu? Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?Bo ja nie za bardzo...
Witaj. Bardzo często o Tobie myślałam [emoji9] [emoji9] [emoji9] Przykro mi, że jeszcze Ci się nie udało... Pierwszy raz słyszę o takim 2w1, ale jeśli lekarz tak radzi to chyba wie co mówi. Trzymam kciuki z całych sił i nie znikaj już proszę [emoji4] [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry