reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@zylwia @Mala844 pięknego przyrostu! ;)
Pamiętajcie o badaniach na Cito! wszystkie ciotki trzymają kciuki :-D

@Oczekiwanie2017 kochana mam nadzieję że z okruszkiem wszystko będzie dobrze! Trzymamy mocno kciuki ;)

@marg88 obyś jutro zobaczyła serducho i cały stres mógł już z Ciebie zejść! Wierzę że wszystko będzie dobrze!;-) ;)

Miłego dnia wszystkim :rofl2:
 
reklama
To Twój pierwszy raz na takim zestawie leków ? Jakie masz dawki ?
[emoji8]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Teraz ja sobie mówię w teorii bo rozmowy o transferze jeszcze nie było. Mam się zgłosić na kontrole po okresie. U mnie było tak:
1T- cykl sztuczny, estrofem 3x, acard 75, encorton 5
2T- naturalny, acard, encorton 5, ... i tyle. bez prg
3T - naturalny, acard, uparłam się na clexane 40, scrating, encortonu nie dał „bo źle reaguję” a chodziło o to ze po 2 miesiącach brania go ciurkiem odstawiłam nagle, nie było info żeby odstawiać stopniowo. No i po tygodniu zaczęły mi się zawroty głowy, straszne migreny i nudności, trwało to tydzień aż pierwszy i jedyny raz w życiu udałam się do internisty bo to było strasznie dziwne. I do tego wlew z intralipidu mi zaproponował ze to niby zamiast encortonu. Tyle że to było chyba 8ml tego intralipidu :p nie wiem, chyba 20% w nacl. I do tego lutinus 200... ale brałam 300 i do tego 3x dupek. Była biochemiczna ale słaby przyrost i beta spadła zanim osiągnęła 60. Jeszcze relanium 5 na dobę

Inseminacja - program badawczy z płukanie jajowodów dzień wcześniej roztworem ze środkiem znieczulania miejscowego. Badano wpływ tego środka na poprawę zywotnosci plemnikow. Program był badawczy wiec na jednym jajku i Ovitrelle bez żadnych innych leków. Ale jak minęło kilka dni i kwestia plemnikow przestała istnieć tylko ewentualny zarodek to dołożyłam sobie utrogestan 400. Jak była ładna beta (w szoku byłam bo nie wierzyłam prawdę mówiąc wcale) dołożyłam crinone i heparynę. Przyrost był w normie ale po kolejnych 3 dniach zwolnił, beta była niecałe 100

4 t z najsłabszym zarodkiem - cykl naturalny z inseminacja w dniu owulacji. Scratching, acard, encorton 5, heparyna (clexane), dwa wlewy intralipidu 100 ml 20% w 400 NaCl (w drugi dzień cyklu i dzień transferu ale ze cykl mi się wydłużył to zrobił się odstęp 3 tygodnie między wlewam). Do tego utrogestan 600, crinone, duphaston 30, a na godzinę przed transferem prolutex. Planowałam od pozytywnej bety go dołączyć na codzień.
 
Kochana, u Ciebie musi być dobrze. Nie myśl negatywnie (łatwiej radzić niż się do tego zastosować, wiem coś o tym).

Pytalas o szpital, nie chce pytać bo to mała miejscowość ale w okolicach Warszawy.

Co do objawów to najgorsze u mnie były piersi, które dziś nawet w nocy w ogóle, ale to w ogóle nie bolały i stały się takie, nazwe to - wiotkie.
Rozumiem myslalam ze moze mowimy o jednym warszawskim szpitalu.Ja z poersiami tez tak mam. Huk przetlumaczylam sobie ze zrobilam wszystko co moglam. Zrezygnowalam nawet z zycia zawodowego byl tylko jeden cel. Leze lekow full zero stresu.Teraz wszystko w rekach Boga. Co ma byc to bedzie.
ZaCiebie jutro od rana kciuki!

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja dzis po tabletce zrobilam bo zapomnialam ze wzielam. Powtorze w czwartek. Ale TSH skacze. Ostatnio raz mialam 0.6 a 2tyg pozniej juz 1.7. W czwartek skontroluje.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Podczas stymulacji tsh się rozregulowuje i trochę rośnie na pewno. Po estrofemie przy crio troche tez.
 
Czy ktoras robi zastrzyki fraxiparyny?? Tez macie problem z wbijaniem tych grubych i tepych igiel??

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam clexane, inna firma tez heparyna. Faktycznie ciężej się to zapodaje. Mój sposób to naprawdę mocno uszczypnąć, celować raczej blisko boczków, nie przy samym pępku, kuc trochę pod kontem tak żeby na dole było ostre ścięcie igły. A po wyjęciu przykładam chusteczkę i masuję wtedy mniej piecze. I nie wbijać w ślady poprzednie, w siniaki bo robi się wielki krwiak
 
Teraz ja sobie mówię w teorii bo rozmowy o transferze jeszcze nie było. Mam się zgłosić na kontrole po okresie. U mnie było tak:
1T- cykl sztuczny, estrofem 3x, acard 75, encorton 5
2T- naturalny, acard, encorton 5, ... i tyle. bez prg
3T - naturalny, acard, uparłam się na clexane 40, scrating, encortonu nie dał „bo źle reaguję” a chodziło o to ze po 2 miesiącach brania go ciurkiem odstawiłam nagle, nie było info żeby odstawiać stopniowo. No i po tygodniu zaczęły mi się zawroty głowy, straszne migreny i nudności, trwało to tydzień aż pierwszy i jedyny raz w życiu udałam się do internisty bo to było strasznie dziwne. I do tego wlew z intralipidu mi zaproponował ze to niby zamiast encortonu. Tyle że to było chyba 8ml tego intralipidu [emoji14] nie wiem, chyba 20% w nacl. I do tego lutinus 200... ale brałam 300 i do tego 3x dupek. Była biochemiczna ale słaby przyrost i beta spadła zanim osiągnęła 60. Jeszcze relanium 5 na dobę

Inseminacja - program badawczy z płukanie jajowodów dzień wcześniej roztworem ze środkiem znieczulania miejscowego. Badano wpływ tego środka na poprawę zywotnosci plemnikow. Program był badawczy wiec na jednym jajku i Ovitrelle bez żadnych innych leków. Ale jak minęło kilka dni i kwestia plemnikow przestała istnieć tylko ewentualny zarodek to dołożyłam sobie utrogestan 400. Jak była ładna beta (w szoku byłam bo nie wierzyłam prawdę mówiąc wcale) dołożyłam crinone i heparynę. Przyrost był w normie ale po kolejnych 3 dniach zwolnił, beta była niecałe 100

4 t z najsłabszym zarodkiem - cykl naturalny z inseminacja w dniu owulacji. Scratching, acard, encorton 5, heparyna (clexane), dwa wlewy intralipidu 100 ml 20% w 400 NaCl (w drugi dzień cyklu i dzień transferu ale ze cykl mi się wydłużył to zrobił się odstęp 3 tygodnie między wlewam). Do tego utrogestan 600, crinone, duphaston 30, a na godzinę przed transferem prolutex. Planowałam od pozytywnej bety go dołączyć na codzień.
O kurka... [emoji85]
Mi to wygląda na immunologie. Zaskakujesz ale twoje ciało zwalcza zarodek jak tylko ten zaczyna produkować betę.
Myślałaś by skonsultować leki z innym lekarzem ?
Ja dostałam na starcie Encorton 10, Clexane 80 ( waga 64kg) , Acard, Estrofem , Duphaston 10 , Luteina 2x2 , wit D 2000 ( podobno jest korelacja między poronieniami a niedoborem). Wszystkie leki brałam od punkcji , oprócz Clexane- ta od transferu czyli 2 dni po.
Trzymam kciuki za Ciebie kochana.[emoji110][emoji173]
Może muszą zwiększyć Ci dawki leków ?

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O rany. A robilastez b12 i kwas foliowy?
b12 w normie (ok 550 przy normach 197-771) ale tez mniejsza, we wrześniu miałam ponad 780
kwasu dzisiaj nie robiłam, w lipcu miałam sporo powyżej normę (27.7 przy granicy do 18.6), dr kazał tylko zmniejszyc ovarin z 2x1 do 1x1, a potem jak mi wyszła mthfr to łykam tylko metyl.
tak myślę, że wrócę po części to tych syntetyków z ovarinu, ponoć homocysteinę zbijają jakieś te syntetyki w połączeniu z metylami... U mnie dokładnie na to wygląda... zobacze co mi powie ta profesorka w piątek..........
 
Do góry