reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Załączniki

  • 20180111_124220.jpg
    20180111_124220.jpg
    455,5 KB · Wyświetleń: 159
reklama
Ja mam chyba krotki protokol,bo jeszcze w styczniu ma sie wszystko odbyć. Mysle,ze we wtorek lub w srode dowiem sie cos wiecej. A jeszcze mam pytanie-skoro Ty mialas zarodki na kolejne ivf to wtedy koszt jest mniejszy? Bo strasznie martwię sie o kase. Teraz cudem udalo nam sie zdobyc,ale na kolejny raz moze byc juz ciezko :-/
Jesli sie nie uda, czego nie bierzemy na razie po uwage i bedziesz miec zarodki "w zapasie" to potem jest tylko koszt transferu - w zaleznosci od kliniki, u mnie 1500zl i lekow przed/po transferze. Najdrozej wychodzi progesteron - zalezy co ci dr przepisze, ceny sa rozne. Ewentualnie jeszcze jakies bajery typu specjalne podloze to transfru zarodkow - embrioglue lub np nacicanie otoczki zarodkow w celu zwiekszenia implantacji. Najdrozej wychodzi punkcja i zapladnianie z hodowla zarodkow. Kiedy masz wizyte? :)
 
Na wytlumaczenie dodam, że chciałam dodać zdjęcie wcześniej:p, ale stale, że za duże. Jakoś podocinałam i poszło. Czekam na Twoje ;) wierze, że jak nie teraz to następnym razem się uda bo wiem, że sie niepoddasz. Miałam nie zaglądać, ale zmuszasz mnie do tego :p;-) ;)
Jak zwykle ja winna ;) powiedz lepiej ze za nami tesknisz a nie:p
 
Kochana,dziękuję za wspaniałe przyjecie :-) Jestes niesamowita :-) Czytałam wcześniej Twoja historię i naprawdę podziwiam! Za ta sile,cieplo,za to ze potrafisz mówić o tym co Ci lezy na sercu...Kibicuje Ci z calego serca :-*

Dzięki. Mysle, ze dobrze sie tu poczujesz i trzymam kciuki za jak najszybszy i jak najpiękniejszy sukces [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jesli sie nie uda, czego nie bierzemy na razie po uwage i bedziesz miec zarodki "w zapasie" to potem jest tylko koszt transferu - w zaleznosci od kliniki, u mnie 1500zl i lekow przed/po transferze. Najdrozej wychodzi progesteron - zalezy co ci dr przepisze, ceny sa rozne. Ewentualnie jeszcze jakies bajery typu specjalne podloze to transfru zarodkow - embrioglue lub np nacicanie otoczki zarodkow w celu zwiekszenia implantacji. Najdrozej wychodzi punkcja i zapladnianie z hodowla zarodkow. Kiedy masz wizyte? :)
To mnie pocieszylas :-) Moze uda sie cos wyhodowac na zapas choc wolalabym,zeby nie bylo takiej potrzeby. W pon.powinnam dostac okres i mowila,zebym przyjechala 2-4 dzien cyklu.
 
Punkcję miałam tylko raz. Uzyskaliśmy 7 komórek jajowych, 6 zapładnialiśmy (tyle obecnie pozwala prawo), wyhodowano 6 zarodków. Jak teraz sie nie uda - a szanse są naprawdę marne to został nam jeszcze jeden mrożony zarodek.
Lekarz najpierw dobiera odpowiedni do ciebie protokół - jest długi, krótki, ultrakrótki, ulrtadługi. Najczęściej stosuje się te 2 pierwsze. Ja miałam długi.
Długi zaczyna się w cyklu poprzedzającym stymulacje właściwą. Bierzesz antyki, potem od 21dc włącza się zastrzyki wyciszające jajniki i od 3-5dc jest stymulacja właściwa. Punkcja to bardzo indywidualna sprawa. Ustala ją lekarz mniej więcej gdy przynajmniej 3 pęcherzyki mają wielkość powyżej 16mm. Pierwszy monitoring jest mniej więcej po 5 dniach stymulacji, potem sa mniej więcej co 2 dni. Transfer - jeśli nie ma wskazań do odroczenia to w zależności od kliniki i indywidualnych wskazań w 2,3 lub 5 dobie hodowli zarodków. Krótki protokół jest taki, że zaczyna się w ok 2-3dc i jest tylko stymulacja właściwa, potem włącza się zastrzyki hamujące pękanie pęcherzyków. Następnie punkcja i transfer.
Kiedy masz jakąś wizytę startową? Myślę, że teraz nie ma jeszcze o gdybać, jak będziesz mieć konkretne info i wskazania od lekarza to pisz, pytaj :)

Dżoasia, a jak to jest, jak Ci pobierają 7 komórek a mozna zapłodnić 6 to co sie robi z ta jedna? Co Ty robiłaś? Ja jadąc na punkcje zastanawiałam sie cieżko nad tym ale ponieważ udało sie pobrać „tylko/aż” 4 z czego dwie sie zapłodniły finalnie, to ten dylemat mi odpadł. Ale teraz po Twoim wpisie znowu sie zastanawiam czy ja trzeba komuś oddać? Zniszczyć? Idzie do badań klinicznych? Co z nią?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, ja dzisiaj mam 9dzien cyklu ze stymulacją, a mojego M złapało chyba przeziebienie. Co w takiej sytuacji?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Lepiej trafić nie mogłaś! Mowie to ja, która podchodząc do in vitro małe pojęcie miałam o tym co mnie czeka. Ja - która świętowała tu udany transfer i piękna bete. Ja - która informowała dziewczynki ze serce mojego 10-tygodniowego dziecka przestało bić. Ja - która dostała tu największe i najwspanialsze wsparcie w czasie niekończącego sie poronienia. Ja - która uwielbia czytać o tych, którym sie udało i prosi dziewczyny by głaskały od niej brzuszki. Ja - która tym co dalej walczą życzy jak najlepiej i przy kazdej becie trzęsie razem z betujaca kolankami. Czyli w skrócie: to wspaniale miejsce gdzie dostaniesz nie tylko duzo cennych rad, ale masę wsparcia i prawdziwej sympatii! Witamy [emoji4] I naprawde dla invitrowek lepszego miejsca nie ma


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Tak mi przykro... nie czytam za często ale sercem jestem z Tobą... ja również straciłam moją dziewczynkę w 17 tugodniu...
 
Do góry