reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wlasnie caly problem w tym, ze wg lekarza owu mialam, zero sluzu, temperatura wariuje, pecherzykow mialam swoich dosc duzo. Srednio mi sie usmiecha placic za punkcje miesiac w miesiac.

Napisane na LG-M700 w aplikacji Forum BabyBoom
Czy masz pco? Swoich miałaś dużo ale czy one miały odpowiednie rozmiary? Bo nie możliwe jest byś miała tyle dojrzałych pęcherzyków jak naturalnie max 2 się zdarzają a pełno małych w jajnikach często wskazuje na polucystyczne jajniki. Ja np tak mam.
 
reklama
Przykro mi bardzo. No ale masz racje, głowa do góry, trzeba wymyślić kolejny plan i się go trzymać. A piwka napije się z toba ja...albo winka. Byłam wczoraj u Paśnika, startuje w kolejnym cyklu (jestem w połowie cyklu wiec za miesiąc) wiec trzeba korzystać, potem poltora roku przerwy może być od takich przyjemności

No i co Ci Paśnik zalecił?
 
Kochana ja byłam przed punkcja na protokole długim antykoncepcja potem miesiączka i stymulacja monitoring wtedy zastrzyki na wieczor
Natomiast że względu na hiperstymulacji e transfer miała odroczony o 2 cykle na 24.12 ale przed transferem cykl sztuczny tj od 2 dc estrofem encorton acard,11,12, lub 13 dc monitoring i decyzja kiedy transfer 5 dniowej blastocysty i zastrzyki się bierze wcześniej tyle ile dni ma blastocysta, wtedy też lekarz wlancza Ci duphaston w tabl i luteina zaś zastrzyki niekoniecznie zależy od wysokości progesteronu i bierzesz to wszystko do czasu kiedy lekarz Ci powie czasami jest tak ze bierze się cała ciążę a czasami że krucej do 12-18 to wszystko zależy od sytuacji jaka jest z Tobą i z babelkiem
Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom

A od czego to zależy czy dają antykoncepcje? My jedziemy tylko na 5 tygodni do Polski [emoji848] lekarz wie że my będziemy dojeżdżać i nic nie mówił o antykoncepcji... ale może warto dopytac


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ok, tylko jednak nie był to cykl naturalny bo był stymulowany. Dla mnie tak czy inaczej takie postępowanie jest co najmniej dziwne.
No wlasnie, tym bardziej, ze marzycielka pisze, ze normalnie u niej owu brak ostatnio, a to, ze akurat na wizycie okazalo sie ze w tym cyklu byla, to nie znaczy, ze w nastepnym bedzie.
@marzycielka81 dopytaj dokladnie co Lewy mial na mysli :) trzymam kciuki!
 
A od czego to zależy czy dają antykoncepcje? My jedziemy tylko na 5 tygodni do Polski [emoji848] lekarz wie że my będziemy dojeżdżać i nic nie mówił o antykoncepcji... ale może warto dopytac


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Antyki z reguly przed dlugim protokolem sie bierze. Moze ty bedziesz miec krotki i nie bedzie trzeba. Truskawka, moze tak z miesiac wczesniej dasz rade sie wyrwac do pl na jakas osobista wizyte w klinice i wtedy wszystkiego sie dowiesz. Niech ci dr zrobi porzadne usg, sprawdzi czy wszystko jest ok i bedziesz miec pewnosc, ze przed stymulacja nic nieoczekiwanego nie wyniknie.
 
Koniczynko i co zalecil nasz Pasikonik?:)
Przepraszam, chciałam najpierw forum przeczytać a potem opisać co u mnie ale na razie jestem kilkanaście stron do tylu. Dzięki wszystkim za pamięć.

No wiec u mnie tak jak myślałam nie jest źle. Nie trzeba silnej immunosupresji. O szczepieniach czy wlewach cytokin nawet nie wspominał. Powiedział ze o ANA mogę zapomnieć bo ANA2 je wykluczyło, może miałam pozostałości jakiejś drobnej infekcji w pierwszym badaniu i dlatego było graniczne i podwyższony lekko ten cd4/cd8. Ale mam za duże NK(15% i co ważne bylo badane w trzecim dniu cyklu.Bo w drugiej połowie cyklu ich poziom znacząco wzrasta, wiec wtedy na pewno mam większe. I IL2 trochę za duża.

Zalecił wlewy intralipidu takie największe (100ml 10% w jakimś pół litra NaCl) dwa tygodnie przed, w dzień transferu i jak się uda miesiąc po,
Accofil 5 dni przed domaciczne i 2 dni po podskórnie.
Encorton 10 i tylko pierwszy trymestr, nie cała ciąże bo mi nie potrzeba,
Na razie kazał nie robić scratchingów bo jeszcze może mi to pobić NK.

W sumie już to wszystko znam, robiłam tak tylko nie wszystko na raz i np z tymi scratchingami, albo z mniejsza dawka encortonu albo bez intralipidu. Fajnie ze mi to ogarną i teraz wiem jak powinnam a nie na ślepo. Ten accofil jest dla mnie nowością. To jakiś lek na neuropatie z tego co czytałam, czynnik wzrostu granulocytow. Zdaje się ze czasowo uspokoi trochę tą IL2 albo podbije IL10, jak ktoś wie to chetnie posłucham :)

Intralipidow nawet nie zamierzam próbować w Novum robić, (700...za jeden!) szukam pielęgniarki co w domu mi poda. Jak ktoś ma namiar w Warszawie to ładnie poproszę. Ten accofil pierwszy chyba muszę u nich. Czytałam gdzies ze 200 liczą za podanie. Podskórnie to na szczęście to jest w formie ampolkostrzykawki.
 
@tamiza ✊ za wizytę ! Niech nic nie stanie na drodze i przytulaj już ta swoją śnieżynke ❤✊
@Malinka1989 ✊✊ za Twojego kropeczka ! Niech zostanie z Tobą na najbliższe 9miesiecy ❤ zaciskaj nóżki:D
@Molly007 ✊✊ za maleństwo ! ❤ niech wszystko będzie książkowo i może już dziś usłyszysz najpiękniejszy dźwięk :) czekamy na fotkę ❤✊

MIŁEGO WEEKENDU KOCHANE !! ❤ :*
Dziewczyny powodzenia dzis dla Was :*
 
reklama
Przepraszam, chciałam najpierw forum przeczytać a potem opisać co u mnie ale na razie jestem kilkanaście stron do tylu. Dzięki wszystkim za pamięć.

No wiec u mnie tak jak myślałam nie jest źle. Nie trzeba silnej immunosupresji. O szczepieniach czy wlewach cytokin nawet nie wspominał. Powiedział ze o ANA mogę zapomnieć bo ANA2 je wykluczyło, może miałam pozostałości jakiejś drobnej infekcji w pierwszym badaniu i dlatego było graniczne i podwyższony lekko ten cd4/cd8. Ale mam za duże NK(15% i co ważne bylo badane w trzecim dniu cyklu.Bo w drugiej połowie cyklu ich poziom znacząco wzrasta, wiec wtedy na pewno mam większe. I IL2 trochę za duża.

Zalecił wlewy intralipidu takie największe (100ml 10% w jakimś pół litra NaCl) dwa tygodnie przed, w dzień transferu i jak się uda miesiąc po,
Accofil 5 dni przed domaciczne i 2 dni po podskórnie.
Encorton 10 i tylko pierwszy trymestr, nie cała ciąże bo mi nie potrzeba,
Na razie kazał nie robić scratchingów bo jeszcze może mi to pobić NK.

W sumie już to wszystko znam, robiłam tak tylko nie wszystko na raz i np z tymi scratchingami, albo z mniejsza dawka encortonu albo bez intralipidu. Fajnie ze mi to ogarną i teraz wiem jak powinnam a nie na ślepo. Ten accofil jest dla mnie nowością. To jakiś lek na neuropatie z tego co czytałam, czynnik wzrostu granulocytow. Zdaje się ze czasowo uspokoi trochę tą IL2 albo podbije IL10, jak ktoś wie to chetnie posłucham :)

Intralipidow nawet nie zamierzam próbować w Novum robić, (700...za jeden!) szukam pielęgniarki co w domu mi poda. Jak ktoś ma namiar w Warszawie to ładnie poproszę. Ten accofil pierwszy chyba muszę u nich. Czytałam gdzies ze 200 liczą za podanie. Podskórnie to na szczęście to jest w formie ampolkostrzykawki.
Z ta pielęgniarka mozesz miec bardzo duzy problem bo sama szukalam i nikt mi bez dyspozycji nie chcial podac. Dal Ci recepte na intralipid? Ten intralipid masz miec podany z sola fizjologiczna i mozna to zmieszac albo 250 ml soli, potem intralipid i znow sol-mi te dwa warianty przedstawil. Co do intralipidu jeszcze jesli masz wydruk z wizyty gdzie jest wskazane ze potrzebujesz intralipid to sprobuj podejsc do lekarza rodzinnego i może on wypisze Ci dyspozycje podania. Ja chodzilam 3 dni od lekarza do lekarza az w koncu trafilam na jednego ktory mi wypisal a porem wypisywal mi tez recepty. No chyba ze masz jakas kolezanke pielęgniarkę bo na prawde jest z tym ciężko
 
Do góry