reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Są trzy pakiety i różne ceny. Pakiet z mrożonymi 17 tys. Pakiet gdy dawczyni jest stymulowana a zarodek podany w dogodnym dla mnie czasie 18.600. Gdy w tym samym czasie mamy cykl i transfer jest na świeżo 19.600. Podają że ten drugi pakiet daje największą skuteczność . Podobno mrożenie zarodków też dobrze na nie wpływa.
Ja w pierwszej procedurze zapładniałam swoje zamrożone komórki. Wszystkie się rozmrozily ok ale już tylko 3 się zaplodnily. Ostatecznie przeżył jeden zarodek który ciąży nie dał.
W drugiej zapladnialisny na świeżo komórki i było 6 na 6.
 
Z zarodkami to opinie są podzielone. Podobno, tak mi tłumaczył lekarz, skuteczność z mrozakow jest coit niższa bo w większości przypadków najlepiej rokujące zarodki podaję się na świeżo czyli tuż po stymulacji a resztę (te słabsze)się mrozi. Więc jak słabsze to mniejsza szansa na powodzebie. Dodatkowo mrożenie ma wpływ na to że zarodekowi trudniej wydostać się z otoczki bo ta staje się twardsza i zaleca się AH. Ja miałam transfer dwóch mrozakow, jeden samodzielnie opuścił otoczke tuż przed transferem więc nacięcie nie było konieczne a drugi był naciety. Skuteczność u mnie 100% [emoji4]
Juz wam ktorys raz chce napisac...jesli bedziecie mialy w dodatkowych metodach opcje zrobienia LATZ(laser- assisted zona thinning) to wybierajcie to zamiast AH. Nie jest to tak inwazyjna metoda jak AH a tak samo pomocna. Polega na scienczeniu laserem otoczki blastki po rozmrozeniu, nie ma naciecia ktore niestety czasami oznacza dla zarodka koniec zanim wogole doszlo do implantacji. Nie wiem czy to w Pl juz robia, pytajcie. :)
 
Są trzy pakiety i różne ceny. Pakiet z mrożonymi 17 tys. Pakiet gdy dawczyni jest stymulowana a zarodek podany w dogodnym dla mnie czasie 18.600. Gdy w tym samym czasie mamy cykl i transfer jest na świeżo 19.600. Podają że ten drugi pakiet daje największą skuteczność . Podobno mrożenie zarodków też dobrze na nie wpływa.
Ja bym brala ta najdrozsza opcje ale to ja
 
Juz wam ktorys raz chce napisac...jesli bedziecie mialy w dodatkowych metodach opcje zrobienia LATZ(laser- assisted zona thinning) to wybierajcie to zamiast AH. Nie jest to tak inwazyjna metoda jak AH a tak samo pomocna. Polega na scienczeniu laserem otoczki blastki po rozmrozeniu, nie ma naciecia ktore niestety czasami oznacza dla zarodka koniec zanim wogole doszlo do implantacji. Nie wiem czy to w Pl juz robia, pytajcie. :)
Rok temu nie mialam takiej opcji Ale w ciągu 12 m-cy wiele mogło się zmienić
 
@Never give up - połowa czerwca -do 10 lipca bedzie po wszystkim :rofl: i mam zamiar być w ciąży - chocbym se ja kurna miała wystrugać :-p:p
Ja jestem jak najbardziej za ... zacznij strugac hahha abys tylko soe wyrobila :p:D
I wierzę że teraz to podejście będzie szczęśliwe.
A lekarz jak? Jak wrażenia?
Do czerwca to w sumie raz dwa minie... ja do ten pory zamierzam być po wizycie serduszkowej:D
 
reklama
@Agonia777 - a propo naszych dylematów i pozostałe dziewczynki rozmawialam wczoraj ze swoja kolezanka z dawnej pracy , w moim wieku. Razem zaczelysmy starania - ona endometrioza , brak jednego jajnika , troche operacj i zabiegow na macicy ( szczegółów mocno nie znam) - inscenizację chyba z 3 - ivf - 4 albo i wiecej ..... i co i jest w 4 m-ce ciazy - dopiero sie zaczyna chwalic bo wczesniej sie bala . I kurna szczerze jej z serducha pogratulowałam - bo quzwa dała mi nadzieję , że mi tez sie uda. Dzis do tej kliniki jechalam z takim optymizmem jakiego dawno nie mialam. Dziewczynki - kazdej z Nas się uda :biggrin2::):):biggrin2::biggrin2:
 
Do góry