reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Nie przejmuj sie zwiekszysz dawke i szybko zbijesz zbyt wysoka wartosc. Niestety chora tarczyca nie idzie w parze ze stymulacja od razu reaguje na hormony.
@gosia321 kochana mam wyniki ale nie wiele rozumiem jak coś wiesz na ten temat to proszę podziel się wiadomościami ;-)
TSH III generacja 1,553 0,27 - 4,7 uIU/ml
FT 3 4,03 3,05 - 7,35 pmol/l
FT 4 16,46 10,6 - 19,4 pmol/l
P.ciała anty-TPO < 0,8 0 - 8 IU/ml
P.ciała anty-TG < 6,4 0 - 18 IU/ml
czekał lekarz na wyniki ale jeszcze nie doszły na wizycie więc przepisał euthyrox N25 mam brać w razie coś 1 x1 i od dzisiaj gonapeptyl puregon 200 oraz mensinorm karta założona wystartowałąm
 
Byc może... od razu z gory powiedział ze on robi to badanie i ze nam ogarnie. Ale mąż bardzo ufa naszemu doktorkowi. Jest z polecenia. Wielu znajomym pomógł i na pewno nie będzie chciał robić badań u nikogo innego. Z reszta ja chyba tez nie. A tak się jeszcze zastanawiam ( może i głupie pytanie:p) ale strasznie chciałabym nagrać sobie takie usg na telefon ale wstydzę się zapytać... bo na usg to wszystko super widac a te fotki to raczej słabe ujęcia zawsze. No i tak się zastanawiam czy wypada wogole zapytać bo ja to wstydzioch jestem:ninja2: :sorry2: co myślicie??
 
To czekamy na wyniki.
@Kurcia kochana mam wyniki ale i tak nie za wiele wiem ;-) wizyta 1 pażdziocha mam euthyrox n 25 ale nie wiem czy zacząć brać jutro zadzwonię do lekarza ;-)
TSH III generacja 1,553 0,27 - 4,7 uIU/ml
FT 3 4,03 3,05 - 7,35 pmol/l
FT 4 16,46 10,6 - 19,4 pmol/l
P.ciała anty-TPO < 0,8 0 - 8 IU/ml
P.ciała anty-TG < 6,4 0 - 18 IU/ml
 
wiec leci na kaskę.. ja też chodzę prywatnie i mój dał mi skierowanie na badanie nfz. Podał kliniki , które robią i miałam sobie wybrac..

Ja tez nie dostałam skierowania na nfz, bo podobno ivf nie jest przeslanka... Ja placilam 230zl za test pappa i b-hcg, usg kosztuje 250zl plus 70zl rozszerzenie przy ktorym badaja ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko zahamowania wewnatrzmacicznego rozwoju oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego.
 
hej mam pyt tydz temu zakonczyam kuracje u wujka jarka immusupresyjna ale jeden z domownikow zachorował kaszle kicha boje sie żeby nie zarazic nie wiecie czy po tej kuracji moge coś teraz brac pisalm do wuja ale nie odpisuje mi
 
Ja tez nie dostałam skierowania na nfz, bo podobno ivf nie jest przeslanka... Ja placilam 230zl za test pappa i b-hcg, usg kosztuje 250zl plus 70zl rozszerzenie przy ktorym badaja ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko zahamowania wewnatrzmacicznego rozwoju oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego.
jest wyraźne napisane , że przysługuje :

Kobiety, które mogą być kandydatami do diagnostyki prenatalnej:
  • mają ponad 35 lat,
  • w ich rodzinach występowały już choroby genetyczne,
  • same mają choroby genetyczne (np. wrodzoną wadę serca, zwłóknienie torbielowate),
  • przeszły infekcje (np. różyczkę, toksoplazmozę), które mogą być przyczyną uszkodzeń płodu,
  • poprzednie ciąże zakończyły się poronieniem - lub urodziły się dzieci z wadami okołoporodowymi,
  • uzyskały pozytywny wynik prenatalnych badań przesiewowych,
  • stwierdzono u nich znacznie wyższe ryzyko urodzenia dziecka z wadą (stosowane we wczesnej ciąży leki przeciwpadaczkowe, inne leki i antybiotyki teratogenne, chemioterapia, promienie rtg, ciąża po zapłodnieniu in vitro, po inseminacji z powodu azoospermii).
 
Ja tez nie dostałam skierowania na nfz, bo podobno ivf nie jest przeslanka... Ja placilam 230zl za test pappa i b-hcg, usg kosztuje 250zl plus 70zl rozszerzenie przy ktorym badaja ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko zahamowania wewnatrzmacicznego rozwoju oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego.
i wg mnie zależy to od lekarza , bo może takie skierowanie wystawic...
 
reklama
Byc może... od razu z gory powiedział ze on robi to badanie i ze nam ogarnie. Ale mąż bardzo ufa naszemu doktorkowi. Jest z polecenia. Wielu znajomym pomógł i na pewno nie będzie chciał robić badań u nikogo innego. Z reszta ja chyba tez nie. A tak się jeszcze zastanawiam ( może i głupie pytanie:p) ale strasznie chciałabym nagrać sobie takie usg na telefon ale wstydzę się zapytać... bo na usg to wszystko super widac a te fotki to raczej słabe ujęcia zawsze. No i tak się zastanawiam czy wypada wogole zapytać bo ja to wstydzioch jestem:ninja2: :sorry2: co myślicie??
Moj maz komorke na porodowce w trakcie cc wyjal wiec mysle, ze mozesz pytac [emoji1]
 
Do góry