reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dopiero teraz znalazłam chwilę, żeby napisać.
Jestem po badaniu Usg. Serduszko bije jak dzwon , ciąża rozwija się prawidłowo. Dziś już było widać jak delikatnie się rusza i tworzą się paluszki u rączek ❤ dziś miałam ostatnie badanie Bety, jest taka jak powinna być - na kolejnych wizytach nie mduże jej powtarzac ☺
Lekarz powiedział, że jak będę delikatnie plamic to zostać w domu , a jak będzie intensywne mocne krwawienie dopiero jechać do szpitala. Jednak mam nadzieję, że już nie będzie takiej sytuacji , bo dziś na usg nie było widać krwiaka.
5 lutego mam wykonać badania prenatalne, mam się zastanowić nad opcją. Test Papp-a, Sanco , Harmony. Lekarz powiedział, że im droższy( czyli Sanco i Harmony) tym lepszy że względu na słabe nasienie męża. Znowu położna powiedziała, że jeśli u mnie i u męża nie było wad genetycznych w rodzinie nie ma sensu robić tych rozszerzonych. Wystarczy test Papp-a, tym bardziej że jestem młoda- 26 lat . A wy jak sądzicie ?☺
W pierwszej kolejnosci robi sie Papp-a jesli wszystko jest ok , a tak bedzie :) nie ma sensu robic innych. Po co Ci dodatkowy stres? i wydanie kupe kasy, ktora mozesz przeznaczyc na co innego. Mi lekarz tez polecal mowil , ze warto itp.. Wiadomo dla nich kasa..
 
Witam Ladies,
1. Byłam z tym niskim prawie zerowym TSH u lekarza. Zrobili mi usg tarczycy i tonę badań z krwi jakieś anty Lh i inne. Podobno do 10% kobiet w ciąży tak ma ze mega wysoki poziom bety (a taki chyba mam skoro do teraz wymiotuje pół dnia) wygasza TSH i mam się nie przejmować.
2. Miałam usg - 2 komory serca ręce nogi wszystko jest.
3. Młodzież przyspieszyła bo było opóźnienie tygodniowe względem transferu a teraz już wiek według transferu.
Teraz tylko czekam na prenatalne i może zacznę się cieszyć....
Ściskam Was mocno i trzymam kciuki za każda z osobna i wszystkie razem. Rzadko i mało dokładnie teraz tu czytam bo chodzę do pracy a potem śpię.
BuziAki
Wasza [emoji221][emoji221][emoji221][emoji221][emoji221][emoji221]

Ps. Czy to prawda e kwas foliowy tylko w 1 trymestrze mam brać? Zapomniałam się zapytać a tak słyszałam.
Superancko, ze wszystko w porzadalu! Wyniki z krwi na pewno beda idealne, jak na porzadnego owadzika przystalo :)
Kup se jakis specjalny biedronkowo-ciazowy zestawik witamin na 2 trymestr i bedzie gitarka :)
A propos kwasu foliowego, dziewczęta suplementować się teraz? Myślę, że transfer mnie może czekać na marzec?
Ja bym zaczrla suplementacje od poczatku cyklu z transferem. To bedzie crio wiec nie musisz sie martwic o jskosc komorek itp a organizm sie powinien zdazyc wysycic witaminkami w ciagu tych 2 tygodni :)
Sol zadzwoniłam do nfz i zrobiłam z ciebie moją siostrę;););););) według pani powinnaś u siebie wypełnić wniosek s1 i oryginał wysłać do nfz polski mają 30 dni na wydanie ci poświadczenia o ubezpieczeniu. Nie wiem tylko ile dni u ciebie ma ubezpieczyciel. Pani mówi że mnóstwo kobiet z zagranicy właśnie tak rodzi w Polsce i że wystarczy ten jeden wniosek.
Zlota kobitka :)
Dziewczyny czy w apc przed wizyta mam zadzwonic i potwierdzic ze bede? Zapisywalam sie dosyc dawno, nie wiem jak to dziala. Czy panie dzwonia czy jest jakis sms potwierdzajacy czy nic? I po prostu jechac? Aha i jesli po wizycie zrobie badania tam w laboratorium to wyniki przesla na maila? Prosze o odpowiedz.
Beda dzwonic i potwierdzac :)
Dziewczynki ja już po punkcji, obolała... W ppniedziałek transfer .
@dżoasia słońce czy antybiotyk po.punkcji i encorton można łączyć, bo mam zamiar jutro włączyć steryd?
Kciuki jutro za twoje skarby:-)
Hmmmm ja encortonu nie bralam ale w mojej klinice przepisuja standardowo 10mg od poczatku cyklu wiec chyba nic sie nie powinno dziac. 6 komoreczek to tak akuratnie, niech sie pieknie zapladniaja :)
mam do was kobietki pytanie jak myślicie dla czeko pecherzyki były puste ja mialam 12 pęcherzyków a tylko 2 komórki od czego to zależy? a może lekarz dał złe dawki ? protokół długi był teraz pójdę krótkim ciekawe ile bedzie i jakiej jakości
Mogla byc ciulowo dobrana stymulacja lub za wczesnie przerwana. Ja tak mialam w lipcu - chyba z 20 pecherzykow na ktore mozna bylo liczyc, ale estradiol niski i jak mi po punkcji powiedzieli, ze pobrali tylko 3 to myslalam, ze zawalu dostane. Z tego tylko 2 byly ok a zarodki padly. Na bank cos bylo nie tak dobrane bo pierwsza i trzrcia stymulacja dala idealne wyniki (po 6 blastek na 6 zapladnianych komorek). Moze to byc wina protokolu, u mnie krotki nie zdal egzaminu.
A amh mialam 3,67.
Witam wszystkie dziewczyny! Po roku wracam, by zawalczyć o nowe życie. Jestem po poronieniu, które strasznie przeżyłam. Tym razem wybrałam klinikę w Szczecinie - Vitrolive, chciałam zapytać czy któraś z Was może jest u dr Kurzawy?
To teraz opowiadaj matce co sie u Ciebie dzialo przez caaaaly dluuuuugi rok :)
Myslalam o Tobie zawsze kiedy jadlam szarlotke :) wiesz jak sie ciesze, ze znowu Cie widze? O taaaaaaaak!!!! Hahaha
hej dziewczyny czy wiadomo co u Gosi i Oliwki? Są jeszcze zbierane jakieś środki finansowe czy innej pomocy dla nich?
Gosia i Oliwka maja sie calkiem dobrze. Wczoraj Oliwka miala miec konsultacje okulistyczna bo retinopatia troche postepuje i jesli nie ma poprawy w prawdopodobnie w piatek zabieg. Ale nic Gosia nie pisala jak po konsultacji.
Pieniazkow juz nie zbieramy, jak chcesz to mozesz odezwac sie do Gosi na priva i zapytac czy im czegos nie potrzeba, mysle ze czasem jeszcze zaglada na BB.
 
Dziewczyny mam pytanie. Meza boli kręgosłup od kilku miesiecy, dostal jakieś tabletki ale slabe by nie mialy znacznego wplywu na nasienie bo pani dr rodzinna wie o naszym podejsciu do ivf dlatego nie dawała nic mocneg. Maz mial masaze i ćwiczenia ale pokoglo tylko na chwile. Nie miał zadnego rtg i rezonansu bo wiadomo dlaczego. Kregoslup boli dalej. I moje pytanie co radzicie czekac az do transferu ktory najszybciej w kwietniu i po nim robic rtg czy jesli teraz z robilby to mialovy to jakos wplyw na nasienie?? Co byście zrobiły?
Rtg o niczym nie przesądzi i niczego nie pokaże, jest bez sensu. Tomografia lub rezonans. Tomografia to bardzo duża dawka promieniowania, więc ja bym się wstrzymała. Badania obrazowe robi się po to, by wykluczyć ew guzy, które zdarzają się bardzo rzadko, no i mieć materiał do porównań, bo zwyrodnienia z reguły postępują.
Dopiero teraz znalazłam chwilę, żeby napisać.
Jestem po badaniu Usg. Serduszko bije jak dzwon , ciąża rozwija się prawidłowo. Dziś już było widać jak delikatnie się rusza i tworzą się paluszki u rączek ❤ dziś miałam ostatnie badanie Bety, jest taka jak powinna być - na kolejnych wizytach nie mduże jej powtarzac ☺
Lekarz powiedział, że jak będę delikatnie plamic to zostać w domu , a jak będzie intensywne mocne krwawienie dopiero jechać do szpitala. Jednak mam nadzieję, że już nie będzie takiej sytuacji , bo dziś na usg nie było widać krwiaka.
5 lutego mam wykonać badania prenatalne, mam się zastanowić nad opcją. Test Papp-a, Sanco , Harmony. Lekarz powiedział, że im droższy( czyli Sanco i Harmony) tym lepszy że względu na słabe nasienie męża. Znowu położna powiedziała, że jeśli u mnie i u męża nie było wad genetycznych w rodzinie nie ma sensu robić tych rozszerzonych. Wystarczy test Papp-a, tym bardziej że jestem młoda- 26 lat . A wy jak sądzicie ?☺
Najpier pappa, jak będą wątpliwości to harmony. Oba badania wykluczają tylko 3 zespoły genetyczne - pappa w 95%, harmony itp w 99%. Dla 100% pewności i tak potrzebna amniopunkcja. U nas nasienie tragiczne, pappa wyszło ok, więc dalej nie robiłam.
 
reklama
Tak, ja też Cię pamiętam kochana, tamten byl z moim ostatnim mrozaczkiem z kolekcji i się udał! . Jestem w 24 tyg. Życzę Ci aby Twój bym teraz ten szczęśliwy. [emoji106]

Musiałabym pogrzebać w papierach, żeby sprawdzić hormony przy świeżaku, nie pamiętam teraz kochana. Ale pamiętam, że bolały mnie jajniki i brzuch nawet bardzo, brałam no spe non stop i miałam brzuszek jak w 5 miesiącu więc mała hiperka pewnie też była ale nie miałam badań bo po transferze od razu przylecielismy spowrotem do domu, do Anglii no a po 10 dniach zrobiłam ten pierwszy w życiu pozytywny test. Ohhh aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę... [emoji8]
Dzieki Kochana :* ale jestem załamana, ostatnio puste jajo w 9tc, a dziś kolejny transfer a ja czuję że mnie grypa rozkłada, ból głowy, dreszcze, temp. rośnie, co robić? Odwoływać transfer? Miał być o 12:?0:(:(:(
 
Do góry