reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziękuję dziewczyny za pamięć i kciuki.
Leżę w lozku i probuje ten dzien jakos do kupy poskładać,to co się wydarzyło.

W pt po rozmowie z embriologiem bylam przeszczęśliwa ze dalej w 3ciej dobie jest 6/6zarodeczkow.
Wczoraj wylądowałam na SORze z bolem w klatce i nie byłam pewna czy dzis transfer sie odbędzie ale jednak o 12:05 dostalam swoje dzieciątko.

Jak zobaczylam doktorka w zabiegowym to się ucieszylam,ze to już tuż tuż,zapytal jak sie czuje, czy jestem gotowa i powiedzial ze "jest w szoku ze tyle zarodkow padło w 4 dobie" i tu sie zaczął mój zamęt,amok,stres, ból, ciężko to opisac,czasem mialam wrazenie ze poprostu stalam obok calej tej sytuacji.

Mieliśmy 1 blastocyste do transferu-5doba i reszta zatrzymala sie na etapie moruli,1jest niewiadomy i czekają do 6doby. 4 zarodki nie przebily sie przez 4dobe.

11 komorek pobranych(I stymulacja-7-finalnie 1slaby zarodek),8dojrzalych,zaplodnionych 6,w5tej dobie jeden zarodek nadajacy sie do transferu,klasa b12,bez fragmentacji za to z naciekami z endometriozy.

Jestem po transferze i zamiast sie cieszyć kropkiem w środku to się zamartwiam jego rodzenstwem, nogi przy transferze mi drżały,czulam sie dziwnie,zero nadziei,jakas bezsilność mnie dopadła,czy moge cos jeszcze zrobić? Juz myśli o kolejnej stymulacji czy jest sens z moimi komórkami?

Mam nadzieje,ze jutro będzie lepiej bo dziś skołowana jestem i zwyczajnie mi smutno:(


Laurka, skup się teraz na tym Maleństwu, które masz w brzuszku. Teraz jest czas dla niego, a potem będziesz myśleć co dalej. Rozumiem twój szok i sama pewnie na twoim miejscu byłabym skołowana, ale to jest coś na co nie masz wpływu kochana, więc ślij jak najwięcej dobrych myśli temu jednemu kropkowi. A my będziemy trzymać kciuki za tego walczącego :*
 
reklama
@sssurykatka @ilmenau @Kurcia @Forget-me-not... @dżoasia @annemarie @jolancik dziękuje za pamięć i tyle pytań ale miałam najpierw spaloną ładowarkę do kompa a na tel nie miałam hasła do forum.
Nadrobiłam kilka stron i już piszę co u mnie!

A więc dziewczyny piękniejszych informacji w ostatnich dwóch dniach nie mogłam sobie wymarzyć!i chyba w dotychczasowej walce z in vitro.
Jak wiecie po wyjściowych pięknych 12 komórkach równych pięknych
(przypomnę ze z pierwszej stymulacji tylko 3 komorki i jeden zarodek ktory poległ ,z drugiej 6 komórek i jeden zarodek który poległ-marność ) co dwa dni zarodki zaczęły padać jak muchy-przestawały rosnąć.we środę na usg miałam 4 rokujące do pobrania i 2 jesli by zdążyły dorosnąć.
Estradiol ze środy 1550 co oznacza ok 4 max dojrzałych komórek bo miałam masę maleństw-lekarz nawet ich nie mierzył ok 10 mm może miały.
W czwartek powiedziałam sobie ze już naprawdę mam dość i co ma być to będzie.
Ja nerwus straszny a tym razem naprawdę kompletna olewka.
Wczoraj punkcja-przeżyłam koszmar bo anestezjolog (do tej pory ona zawsze zakładała wenflon )
wbijała mi aż 3 razy w róznych miejscach igłe-już gryzłam rękę i dobrze,że nogi miałam przywiązane na fotelu :hmm:
Koszmar!!!
Na szczęście pielęgniarka mi za 4 podejściem założyła bo już myślałam,że będzie punkcji no chyba,że na żywca.
Po raz kolejny mieli problem z dobudzeniem mnie ;)

A jak otworzyłam oczy lekarz powiedział,ze pobrał 10!!!!o_Oo_Oo_O
Łzy szczęścia popłynęły!
Jak to możliwe przeciez w srode były małe?Tylko 6 miało szanse.
Dziś sobota i pierwsza doba i informacja o zapłodnieniu.
Z reguły sami dzwonią z kliniki ok 10,11 a już 12 nie wytrzymałam i dzwonie.
Pani Embriolog mówi ze 7 sie zapłodniło!!
Co jak ?7 z 10?!o_Oo_Oo_OPrzecież estradiol był niski! Kolejne zaskoczenie.
Kolejne łzy szczęścia!!

Wiadomo ,że kolejna weryfikacja w poniedziałek(3 doba) i we srodę(5 doba) i daleka droga do finału.
U mnie w klinice nie mrożą w 3 dobie (lekarz mówi ze tak,embriolog ze nie -zgupiałam)ale byłam w takim amoku tych 7 ,że nie dyskutowałam.
We wtorek transfer bo mój lekarz w poniedzialek (3 doba )i we srode (5 doba)fizycznie go nie ma.

Najbliższe dni pokażą co będzie.
@tina35 Kochana, piękne wieści❤️❤️ W jakiej klinice się leczysz i jakie miałaś leki do stymulacji? Trzymam ✊✊✊za transfer!!!
 
Dziękuję dziewczyny za pamięć i kciuki.
Leżę w lozku i probuje ten dzien jakos do kupy poskładać,to co się wydarzyło.

W pt po rozmowie z embriologiem bylam przeszczęśliwa ze dalej w 3ciej dobie jest 6/6zarodeczkow.
Wczoraj wylądowałam na SORze z bolem w klatce i nie byłam pewna czy dzis transfer sie odbędzie ale jednak o 12:05 dostalam swoje dzieciątko.

Jak zobaczylam doktorka w zabiegowym to się ucieszylam,ze to już tuż tuż,zapytal jak sie czuje, czy jestem gotowa i powiedzial ze "jest w szoku ze tyle zarodkow padło w 4 dobie" i tu sie zaczął mój zamęt,amok,stres, ból, ciężko to opisac,czasem mialam wrazenie ze poprostu stalam obok calej tej sytuacji.

Mieliśmy 1 blastocyste do transferu-5doba i reszta zatrzymala sie na etapie moruli,1jest niewiadomy i czekają do 6doby. 4 zarodki nie przebily sie przez 4dobe.

11 komorek pobranych(I stymulacja-7-finalnie 1slaby zarodek),8dojrzalych,zaplodnionych 6,w5tej dobie jeden zarodek nadajacy sie do transferu,klasa b12,bez fragmentacji za to z naciekami z endometriozy.

Jestem po transferze i zamiast sie cieszyć kropkiem w środku to się zamartwiam jego rodzenstwem, nogi przy transferze mi drżały,czulam sie dziwnie,zero nadziei,jakas bezsilność mnie dopadła,czy moge cos jeszcze zrobić? Juz myśli o kolejnej stymulacji czy jest sens z moimi komórkami?

Mam nadzieje,ze jutro będzie lepiej bo dziś skołowana jestem i zwyczajnie mi smutno:(
Laurka kochana życie nas lubi zaskakiwać i mało pozytywne wiadomosci potrafią się zmienić w ten najpiekniejsze.
Masz kropusia w brzuchu to teraz najważniejsze i staraj sie dla niego myśleć pozytywnie.
Nie myśl co będzie później, przyjdzie na to czas...
Sciskam kciuki za Twoje kropki[emoji110] [emoji110]
 
Beta znowu ujemna...
Olka, po prostu kuwa nie wierze w to co czytam... Zgłupiałam. Brak słów ;(
A my niestety nadal w szpitalu. Małej wykryli jakąś torbielkę w główce....eh nigdy nie może być za pięknie
Margit kochana mam nadzieję, że szybko się to wyjaśni i uda się dorowadzić to do porządku. Zdróweczka dla Maleńkiej a Tobie siły i cierpliwości :*
@d

@dżoasia powiedz mi prosze jesli ja mialam progesteron w 22 dniu cyklu 40 to znaczy ze owulka byla ale czemu on taki wysoki?
Tzn że była piękna owulacja a ciałko żółte bardzo ładnie pracuje i jest takie pełnowartościowe ;)
Oo super! Będzie raźniej;) czym zaczynasz? Standardowo gonal i menopur? U mnie jeszcze ta lametta..przeraża mnie trochę:( od którego dnia cyklu?
Ja lamettę bardzo dobrze wspominam ;) Miałam ją do IUI i w różnych dawkach, od 1 do 3 lub 4 tabsów dziennie, w zależności od efektów i rozmiarów pęcherzyków. I czułam się po niej świetnie :D
Hej dziewczyny, zaczynam przygotowania do drugiego transferu i tak się zastanawiam nad embryoglue. Przy pierwszym transferze go miałam przy świeżej blastocyście nooo i nic z tego nie wyszło. Jakie są Wasze zdania na ten temat ? Bo nie wiem czy jest sens brać/płacić ponownie :)
U mnie na 5 transferów tylko jeden był bez embrioglue i tylko tym jednym razem beta nie drgnęła. Przypadek?
Jak sytuacja ?Co lekarze mówią?

Jagoda jakie masz AMH?

@annemarie @dżoasia co sądzicie o AH(assisting hatching) i Embrio Glue?
Jest sens?
Embrioglue brać, nawet się nie zastanawiać. W macierzyństwie wszystkie zarodki miałam nacinane i tylko ten transfer bez embrioglue nie dał bety. W gc miałam klej ale bez AH, bo zarodki były ładne. No i faktycznie mieli rację, choć jak mi embrio przez tel powiedziała, ze nie będą nacinać bo nie trzeba to byłam co najmniej zła ;)
Dziewczyny biorę accofil po raz 3(trzeci transfer)
Wczoraj pierwszy zastrzyk na noc i dziś zero efektów ubocznych .
Accofil leży w lodowce od lipca 2018.
Data ważności sierpień 2019.
Czy możliwe ze coś z nim się stało i nie działa czy mój organizm już się przyzwyczaił?
Badanie krwi zrobię za kilka dni bo miedzy pierwszym zastrzykiem a drugim mam 5 dni różnicy wiec morfologia wróci do normy a mam dość pobrań krwi zważywszy ze mam całe posinianone ręce od wenflonów.

@Laurka2019 jak dziś tranfer?co z zarodkami?
Ja tylko 1 czy 2 razy miałam jakieś skutki uboczne a potem juz leciało jak z automatu ;)
 
U mnie było tak, że w czwartej dobie byly jeszcze wszystkie sześć, a w piątej dobie, że wszystkie się zatrzymały, ale czekali jeszcze do szóstej i jeden coś ruszył i tylko ten mi został. Wiem co czujesz, ale in vitro to wielka lekcja pokory.
mówiłam, że wraz z moimi zarodkami ja się też zatrzymałam na chwilę, bo było mi bardzo, bardzo smutno.
Jaki u Was powód in vitro?
Przepraszam, nie zawsze czytam dokładnie posty, przerzucam i szukam transferów i bet głównie
Niskie AMH i slabe nasienie
 
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ nie puszczamy za wgryzanie się kropków w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* ❤️
LUTY to miesiąc miłości i pełen magii, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2019-02-25 dżoasia badanie prenatalne ❤️ ❤️
2019-02-25 Nataliaa93 wizyta w klinice
2019-02-26 Tina35 transfer!!!!
2019-02-27 sunrisea termin porodu
2019-02-28 sssurykatka połówkowe ❤️
2019-03-04 ilmenau podglądanie maluszka ❤️
2019-03-07 delfin79 podglądanie maluszka ❤️
2019-03-08 Dgd podglądanie maluszka ❤️
2019-03-11 Biedroneczka83 połówkowe ❤️
2019-03-13 Kingul podglądanie maluszka ❤️
2019-03-13 dżoasia podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-03-14 annemarie podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-03-19 Ela86 usg III trymestru ❤️
2019-03-21 delfin79 badanie prenatalne ❤️
2019-03-27 Dgd połówkowe ❤️
2019-04-10 ilmenau termin porodu
2019-04-15 Mieciu85 termin porodu
2019-04-16 lafantynka termin porodu
2019-05-03 Sol termin porodu
2019-05-28 Megi1985@ termin porodu
2019-05-28 Ela86 termin porodu
2019-05-31 annemarie termin porodu
2019-06-11 Never give up termin porodu
2019-07-14 sssurykatka termin porodu
2019-07-14 Biedroneczka83 termin porodu
2019-08-11 Dgd termin porodu
2019-08-15 Majaaa termin porodu

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza?
Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
 
Dzień dobry wszystkim!
Dzisiaj ✊ ✊ ✊ za @dżoasia i badania prenatalne Maluchów - ja po cichu liczę, że dzisiaj Asia pozna płeć drugiego Malucha i da nam znać :)
✊ ✊ ✊ też za @Nataliaa93 i jej wizytę w klinice - czekamy na zielone światło!

Powodzenia dla wszystkich działających zza krzaków ;)
 
reklama
Hej Moje kochane wojowniczki, dzwonili z lab jutro jade po mojego kropka az sie poplakalam ze szczescia oby ladnie sie rozmrozil i chcial u mnie zostac :p

To super wiadomości [emoji847][emoji847][emoji847]
Szkoda ze nie zagrałyśmy się razem ale trzymam kciuki aby się udało [emoji2]
 
Do góry