reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ale kochane dzieciaki [emoji3590][emoji3590]

Moja chrzesnica zadzwoniła wczoraj do mnie bo moja siostra (jej mama) powiedziala ze jestem w ciazy [emoji16]
Dzwoni i mowi:
"ciociu? Ale urodzisz dziewczynkę? Ja bym wolala, ale mama urodzila mi brata [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji3]"
Hehehe jakbym slyszala wszystkie Moje ❤️ Ale bratanek wczoraj powiedzial ze jeszcze jedna to on na swieta juz nie przychodzi ze w koncu przydalby sie jakis chlopak. nawet juz mu wymyslil imie Aron i zadna tam dziewczynka ale ma slaba sile przebicia bo one tez maja juz imie Luna (jakis nowy, modny serial dla dziewczynek).
 
Hehehe jakbym slyszala wszystkie Moje [emoji3590] Ale bratanek wczoraj powiedzial ze jeszcze jedna to on na swieta juz nie przychodzi ze w koncu przydalby sie jakis chlopak. nawet juz mu wymyslil imie Aron i zadna tam dziewczynka ale ma slaba sile przebicia bo one tez maja juz imie Luna (jakis nowy, modny serial dla dziewczynek).
Hahahaahha [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]
 
JAK bierzecie encorton? Na czco? Czy jedna tabletkę rano a druga wieczorem?
@lama70 w moim przypadku nigdy więcej na czczo - zjadłam w tamtym cyklu trzy razy na czczo i dzień stracony!!! Bardzo się po nim czułam wtedy, teraz wiem, że jak w ulotce że sterydem jest napisane zażywać z posiłkiem to tak się robi. Jak zażyje przy śniadaniu to jest ok.
Ale co do encotronu to moje przeczucie mi mówi, że znowu mi zepsuł endometrium pomimo, że był włączony od 10dc
 
@lama70 w moim przypadku nigdy więcej na czczo - zjadłam w tamtym cyklu trzy razy na czczo i dzień stracony!!! Bardzo się po nim czułam wtedy, teraz wiem, że jak w ulotce że sterydem jest napisane zażywać z posiłkiem to tak się robi. Jak zażyje przy śniadaniu to jest ok.
Ale co do encotronu to moje przeczucie mi mówi, że znowu mi zepsuł endometrium pomimo, że był włączony od 10dc
To dlatego mi tak niedobrze po nim rano bo jem go na czczo dr mi tylko napisal rano wiec pierwsze jak wstaje to lykam, no mam powoli zaczac schodzic od przyszlego tyg tylko bede brac 1/2 tabletki Przez tydzien i mam odstawic a moze powinnam te 1/2 tabletki brac dluzej co o tym sadzicie? Kiedy wam kazali odstawic? Mi powiedzial dr ze po tescie ciazowym ale ja dalej biore bo troche sie boje tak nagle.
 
@ Dgd nie zauważyłam nawet ze te wartości są w innych jednostkach [emoji33]
Lekarz kazał mi brać cały czas luteinę i duphaston 3x dziennie
Czy podczas ich brania wystąpi okres jeśli się nie uda czy nie ?
Raczej nie powinnaś dostać miesiączki, choć wiem, że są dziewczyny, które dostają pomimo leków.

Mam już info...zapłodniło się dwie komórki ....tylko...:( W poniedziałek transfer.
Najważniejsze, aby te dwa się ładnie podzieliły. Tak naprawdę wystarczy jeden.
Rano wlozylam sobie luteine i teraz patrze a wiekszosc jest na bieliznie...nie wiem czy wziac kolejna?
To normalne. Nie bierz kolejnej dawki. Substancja czynna wchłania się w ci godz.
Dziewczyny mam złe wieści u mnie beta poniżej normy przyrosła 45% .Fatalnie czekam na usg, Boże boję się że to najgorsze
Malgoś gratuluję dzidziusia:).
Gratuluję! Miałam już pisać, że beta później już tak nie przyrasta, ale doczytałam, że USG rozwiało wątpliwości :-)
U mnie już po wizycie, dzięki za trzymanie kciuków, transfer w czwartek :-) bierzemy dwa zarodki. Endo 7,5 mam, ale nasza pani doktor mówi, że ok, co myślicie?
Endo nie jest zbyt grube, ale do czwartku pewnie jeszcze troszkę podrośnie i będzie w sam raz. Trzymam kciuki:)
Dziewczyny[emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]

Odebrałam wyniki z dzis :D

6dp5dt hcg 43.3
Dzis - 8dp5dt hcg 139,5 [emoji3590][emoji3590][emoji3590]

Przyrost chyba o 221% [emoji16][emoji16][emoji16] ale z tych nerwow to nie wiem czy dobrze licze [emoji23][emoji16][emoji16][emoji16]
Super, gratuluję. Oby tak dalej!
Płakać mi się chce jak czytam te wszystkie normy i piszą że powinien mieć min 10 mm... Wg om powinnam być w 5t 4d a lekarz jakoś tak to policzył, że miesiączkę wpisał mi o dwa dni wcześniej. Od początku przeżywam stres bo beta jest taka sobie i ciągle mam takie złe przeczucie..
Na początku zawsze są jakieś rozbieżności. Nie przejmuj się tym za bardzo. U mnie też na początku nie wszystko się zgadzało, a na kolejnych USG było ok.
Cześć Dziewczęta, jak długo w ciąży bralyscie Encorton? U mnie jest 11tc a lekarz każe cały czas go brać 2x1. Mam nadzieję że wie co robi, ale trochę się stresuję bo to jednak steryd i czy może zaszkodzić dzieciom? Słyszeliście coś na ten temat?
Ja kiedyś czytałem, że encorton w dawce do 5 mg jest ok w ciąży. Ale ogólnie nie powinno się brać sterydów.
Dziewczyny jestem tu nowa. Razem z mężem przygotowujemy się do in vitro. Jestem.na etapie brania zastrzykow..19 jadę na 2 tygodnie do Białegostoku gdzie będę przygotowywana do całego zabiegu. Boję się.. chciałam mieć podane 2 zarodki ale lekarz powiedział że oni podadzą jeden że względu na bezpieczeństwo. A tak bardzo chciałam mieć blizniaki tym bardziej że od 6 lat staramy się o dziecko i mam 35 lat.. czuje że powoli mam depresję że to wszystko się nie uda . Wczoraj dowiedziałam się że moja siostra zaszła w drugą ciążę i jak wróciłam do domu płakałam całą noc..Dlaczego my nie możemy mieć. Jeszcze czuje że pech sprawi że in vitro też się nie uda... ciągle chce mi się płakać i jeszcze rodzina mnie dobija ciągle pytać A wy kiedy ... W pracy to samo że najwyższa pora że powinnam być w ciazy
Czasem tak jest, że coś się nie udaje. Nie należy się obwiniać. Olej otoczenie. IVF może okazać się długą drogą i bez gwarancji na sukces niestety. Ale są też przypadki, że dziewczyną się udaje szybko. Ja mam za sobą 4 letnią drogę z 4 stymulacjami, ale są tu dziewczyny po gorszych przejściach i walczących dalej. Musicie się uzbroić w cierpliwość i jednocześnie w miarę możliwości - w optymizm (choć wiem jakie to trudne). Powodzenia!
Myślę dzięki tym encorton .....czy jest tu ktoś, kto choruje na tarczycę, ma wysokie anty TPO, nie dostał encorton i się udało? Cały czas zastanawiam się, czy ten encorton powinnam brać...dlaczego mi nie dał...czy się upomnieć...czy rzeczywiście pomaga i jest konieczny ...dziewczyny znacie się na tym?
A masz jakieś wskazania do encortonu? Jakie masz NK? Encorton, oprócz wiadomych właściwości, ma nieciekawe skutki uboczne. Może u Ciebie jest niepotrzebny...
JAK bierzecie encorton? Na czco? Czy jedna tabletkę rano a druga wieczorem?
Z tego co pamiętam, sterydów nie bierze się na noc. Ja brałam rano na czczo.
Dziewczyny ktoras brala unidox przed pickapem?
Ja brałam. W invikcie to chyba standard. Ale w innych klinikach niekoniecznie.
 
To dlatego mi tak niedobrze po nim rano bo jem go na czczo dr mi tylko napisal rano wiec pierwsze jak wstaje to lykam, no mam powoli zaczac schodzic od przyszlego tyg tylko bede brac 1/2 tabletki Przez tydzien i mam odstawic a moze powinnam te 1/2 tabletki brac dluzej co o tym sadzicie? Kiedy wam kazali odstawic? Mi powiedzial dr ze po tescie ciazowym ale ja dalej biore bo troche sie boje tak nagle.
Najlepiej odstawiać po pół tabl. co 3 dni.
 
@lama70 w moim przypadku nigdy więcej na czczo - zjadłam w tamtym cyklu trzy razy na czczo i dzień stracony!!! Bardzo się po nim czułam wtedy, teraz wiem, że jak w ulotce że sterydem jest napisane zażywać z posiłkiem to tak się robi. Jak zażyje przy śniadaniu to jest ok.
Ale co do encotronu to moje przeczucie mi mówi, że znowu mi zepsuł endometrium pomimo, że był włączony od 10dc
Przeczucie też ważna rzecz. A masz jakieś wskazania do sterydu, czy tylko na wszelki wypadek dostałaś? U mnie w klinice odchodzą od niego bo nie ma dowodów ze coś pomaga, wiec bez konkretnych wskazan moze warto spróbować bez.
U mnie przy pierwszym podejsciu w uk bez sterydu co jak co ale endo mialam ladne.
A teraz w Polsce sama prosilam o steryd i problemy z endo sie zaczely. Moze to przypadek a moze cos w tym jest.
Podpytam wujka P. na wizycie czy steryd moze mieć na to wplyw.
 
reklama
3 stymulacja 7 transfer to bedzie.
Nk wysokie 20.8
Amf 2.87
Leczenie immunologicznego ostatnie 2 transfery beta ruszyla ale ciaza biochemiczna. Mimi iz byl Intralipid
Kirów nie robilam.
Dodatkowo.:
Acard.Clexane. lutinus prolutex nospa. Magnez. Relanium
 
Do góry