reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Natalia, dajesz mi nadzieję:)
U mnie to już tak długo wszystko trwa, że doszukuje się chyba nie potrzebnie negatywów . Po prostu zdaje sobie sprawę, że to moja ostatnia szansa na spełnienie marzeń i chciałabym zrobić wszystko co się da, żeby potem nie zastanawiać sie że czegoś nie zrobiłam;)
Dziś wstałam z pozytywnym nastawieniem i już nie mogę doczekać się mojego kropka jutro:) :)
Wszystko będzie dobrze, musisz w to wierzyć :) trzymamy kciuki razem z moim małym łobuzem ;)
 
reklama
Dziewczyny...jak długo po punkcji was brzuch pobolewal?? U mnie dziś drugi dzień po...nadal czuję...i jeszcze tak dziwnie , jak siku robię takie dziwne parcie, ból jakby , ciągnięcie, jak bym spuchnięta była.....czy to normalne? Boje się...jutro transfer:)
 
To dlatego mi tak niedobrze po nim rano bo jem go na czczo dr mi tylko napisal rano wiec pierwsze jak wstaje to lykam, no mam powoli zaczac schodzic od przyszlego tyg tylko bede brac 1/2 tabletki Przez tydzien i mam odstawic a moze powinnam te 1/2 tabletki brac dluzej co o tym sadzicie? Kiedy wam kazali odstawic? Mi powiedzial dr ze po tescie ciazowym ale ja dalej biore bo troche sie boje tak nagle.
Do 8 lub 10 tyg ciąży brałam i odstawić ,też się cykalam .Też trochę dziwne że po teście kazał ci odstawić nie sprawdzając bety ,ani robienia USG,ale może ja się nie znam , napisałam ci jak ja miałam jak mi dr kazała.U mnie było zrobienie beta,USG i dopiero później jak jest wszystko ok,to miałam odstawiac stopniowo leki wedlug zaleceń
 
Ostatnia edycja:
Gratuluje :) Jak widzi się takie wpisy że się udało in vitro to aż serce się raduje :)
Mam pytanie jakie leki brałyście przed transferem oraz po ? Czy byłyście na jakiejś diecie czy jadłyście normalnie tak jak przed transferem ?

Ja nie byłam na żadnej diecie, miałam na rozpisce z kliniki żeby odżywiać się zdrowo i różnorodnie. Zaraz po transferze pojechaliśmy na lody, a że to był weekend i w pobliżu naszego domu był festiwal smaków gdzie różne restauracje prezentowały swoje potrawy to jadłam bardzo różnorodnie ;) pilnowalam tylko żeby nie jeść surowego mięsa, ryb, niepasteryzowanego produktów mlecznych itp. A były u nas na forum przypadki, że i kfc lub mc wchodziły w grę po udanych transferach ;)

Cześć Dziewczęta, jak długo w ciąży bralyscie Encorton? U mnie jest 11tc a lekarz każe cały czas go brać 2x1. Mam nadzieję że wie co robi, ale trochę się stresuję bo to jednak steryd i czy może zaszkodzić dzieciom? Słyszeliście coś na ten temat?

Ja bralam encorton do 8 tygodnia, miałam 10mg. Do końca 6 tyg bralam 10 mg, w 7 tygodniu bralam pół dawki czyli 5mg i w 8 tyg 2.5 mg, potem odstawilam. Takie miałam zalecenia od immunologa. A tobie kto zlecił encorton? Gin czy immunolog?

@lama70 - ja na rozpisce od wujka nie mam nic żeby brać encorton na czczo więc ja bralam rano po śniadaniu. Rozpiska od wujka jest dość szczegółowa więc myślę że jakbym musiała brać na czczo to byłaby taka informacja.

Dziewczyny jestem tu nowa. Razem z mężem przygotowujemy się do in vitro. Jestem.na etapie brania zastrzykow..19 jadę na 2 tygodnie do Białegostoku gdzie będę przygotowywana do całego zabiegu. Boję się.. chciałam mieć podane 2 zarodki ale lekarz powiedział że oni podadzą jeden że względu na bezpieczeństwo. A tak bardzo chciałam mieć blizniaki tym bardziej że od 6 lat staramy się o dziecko i mam 35 lat.. czuje że powoli mam depresję że to wszystko się nie uda . Wczoraj dowiedziałam się że moja siostra zaszła w drugą ciążę i jak wróciłam do domu płakałam całą noc..Dlaczego my nie możemy mieć. Jeszcze czuje że pech sprawi że in vitro też się nie uda... ciągle chce mi się płakać i jeszcze rodzina mnie dobija ciągle pytać A wy kiedy ... W pracy to samo że najwyższa pora że powinnam być w ciazy

Witamy w naszym gronie! Nastaw się proszę, że ivf to długa droga, którą jest zakończona sukcesem. Mamy wśród nas osoby, którym udało się za pierwszym razem i takie którym wyszło za piątym lub dziesiątym razem. Piszę to bo sama jak przystepowalam do ivf to byłam pewna, że uda się za pierwszym razem bo mieliśmy super wyniki. I jakie było moje wielkie rozczarowanie jak się nie udało... Więc lepiej nastawić się na dłuższą walkę i pozytywnie się rozczarowac ;)
Co do dwóch zarodków to ja miałam podane 2 zarodki, oba się zaimplantowaly, widziałam dwa serduszka a potem okazało się, że jednemu Babelkowi przestało bić serduszko. Teraz jestem w 36 tygodniu z tym jednym Maleństwem, które z nami zostało. Nie wiadomo czemu tak się dzieje, że czasem w ciąży bliźniaczej jedno Maleństwo nie przeżyje - podobno nauka tego nie wie a w internecie są różne teorie na ten temat.

Hej Kobiety - ufff nadrobilam czytanko. @tina35 - Tinka gratuluję całym serduchem. @Kurcia - teraz Twój czas-ten rok jest Twoj @Akatombo - Twój też. @annemarie - jak tam dzidzioki - tancuja mocno ? @dżoasia leżysz i pachniesz ?@Agonia777 - Gosiu - jak tam - szykujesz się już - trzymam mega ✊ całym serduchem za Twoje żyganko. @Biedroneczka83 @sssurykatka - owadki - jak tam u Was. @Ropuszka666 - gratuluję mocno , mocno cudziku @redferrari - jak tam Alusia - daje mamusia Ci pospać ? Pozostałym Panią ,gratuluję pieknych bet i aby dalej rosły do nieba.
Kciuki za koszyki pełne jajków i owocny seksik na szkiełku , a potem nuddnych miesięcy. Ja czekając na swój czas - wzięłam się za przewracanie Naszego życia do góry nogami:szok: prawie na wszystkich płaszczyznach - a co ,czas na zmiany :p bo jak już znajdę wreszcie w tę ciążę ( marzenia podobno się czasami spełniają ) to rewolucje same się zrobią i zbytnio wpływu na nie -mieć nie będę - czego życzę sobie i Wam.

To pisz co już zrewolucjonizowalas i zainspiruj nas :D
 
Przeczucie też ważna rzecz. A masz jakieś wskazania do sterydu, czy tylko na wszelki wypadek dostałaś? U mnie w klinice odchodzą od niego bo nie ma dowodów ze coś pomaga, wiec bez konkretnych wskazan moze warto spróbować bez.
U mnie przy pierwszym podejsciu w uk bez sterydu co jak co ale endo mialam ladne.
A teraz w Polsce sama prosilam o steryd i problemy z endo sie zaczely. Moze to przypadek a moze cos w tym jest.
Podpytam wujka P. na wizycie czy steryd moze mieć na to wplyw.
W sumie brak konkretnych wskazań, mthfr w heterozygocie. Bardziej na wszelki wypadek.
Mój lekarz sam po pierwszym nieudanym podejściu zasugerował, że wcześniej Endo było ładne a w cyklu z encotronem jest brzydkie to mogła to być też jego sprawa, bo podobno "encotron lubi namieszać z endometrium". W tym cyklu w 9 dc bez encotronu Endo było ładne, a w 12 dc ( już po trzech tabletkach encotronu zaczęło się psuć). Jeszcze jutro mam kontrolę i jesli będzie brzydkie to inna Pani ginekolog zasugerowała histeroskopie, ale chyba jeszcze do tego nie podejdę, bo mi się wydaje, że to raczej encotron i w następnym cyklu podejdę bez encotronu, jeszcze tylko nie wiem czy na sztucznym czy naturalnym
 
Hej Kobiety - ufff nadrobilam czytanko. @tina35 - Tinka gratuluję całym serduchem. @Kurcia - teraz Twój czas-ten rok jest Twoj @Akatombo - Twój też. @annemarie - jak tam dzidzioki - tancuja mocno ? @dżoasia leżysz i pachniesz ?@Agonia777 - Gosiu - jak tam - szykujesz się już - trzymam mega [emoji110] całym serduchem za Twoje żyganko. @Biedroneczka83 @sssurykatka - owadki - jak tam u Was. @Ropuszka666 - gratuluję mocno , mocno cudziku @redferrari - jak tam Alusia - daje mamusia Ci pospać ? Pozostałym Panią ,gratuluję pieknych bet i aby dalej rosły do nieba.
Kciuki za koszyki pełne jajków i owocny seksik na szkiełku , a potem nuddnych miesięcy. Ja czekając na swój czas - wzięłam się za przewracanie Naszego życia do góry nogami:szok: prawie na wszystkich płaszczyznach - a co ,czas na zmiany [emoji14] bo jak już znajdę wreszcie w tę ciążę ( marzenia podobno się czasami spełniają ) to rewolucje same się zrobią i zbytnio wpływu na nie -mieć nie będę - czego życzę sobie i Wam.
Kochana a co to za rewolucje?? Opowiedz :)
Dziewczyny...jak długo po punkcji was brzuch pobolewal?? U mnie dziś drugi dzień po...nadal czuję...i jeszcze tak dziwnie , jak siku robię takie dziwne parcie, ból jakby , ciągnięcie, jak bym spuchnięta była.....czy to normalne? Boje się...jutro transfer:)
Mnie bolał chyba z tydzien. Wlasnie przy sikaniu, wstawaniu. Spokojnie. Pij duzo wody i odpoczywaj.
 
Dziewczyny...jak długo po punkcji was brzuch pobolewal?? U mnie dziś drugi dzień po...nadal czuję...i jeszcze tak dziwnie , jak siku robię takie dziwne parcie, ból jakby , ciągnięcie, jak bym spuchnięta była.....czy to normalne? Boje się...jutro transfer:)
@jagodaaga ja z bólem w brzuchu męczyłam się przez kilka dni, w pewnym momencie samo przeszło trochę, a wszystko przeszło wraz z miesiączką
 
Ja tez niczego nie czuje dlatego tak swiruje codziennie robie test by sprawdzic czy dalej jestem w ciazy i jeszcze sie teraz stresuje bo dzis dalej pokazywal 1-2 tydzien a powinien juz pokazywac 2-3 bo od bety 153 pokazuje 2-3 tydzien a dzis juz powinnam taka bete miec wiec ona u mnie cos slabo musi rosnac. No coz jutro znowu bede sikac, maz powiedzial ze mam wogole o tym nie myslec bo i tak to nic nie zmieni co ma byc to bedzie. Podziwiam jego spokoj ale moze ma racje mamy jeszcze 4 sniezynki i 9 komorek zamrozonych wiec w sumie za ktoryms razem sie uda jesli z ta cos jest nie tak. Troche tylko zaluje ze tak wczesnie powiedzialam rodzinie i bliskim, bardziej by mi bylo ich szkoda bo moja tesciowa to placze ze szczescia za kazdym razem jak mnie widzi a w dniu kiedy sie dowiedziala to Przez ponad godzine plakala i nie mogla sie uspokoic tylko chodzila po domu i Bogu dziekowala. Rodzina mojego meza to ze szczescia oszalala, juz dostaje prezenty, wysylaja paczki z drugiego konca swiata. Wczoraj dzwonil jego wujek i jak sie dowiedzial to sie rozlaczyl, po chwili zadzwonila ciocia ze siedzi i placze jak dziecko a ma ponad 60 lat. My pochodzimy z wielodzietnych rodzin i w naszych rodzinach najwieksze nieszczescie to brak rodzenstwa, kazdy ma po minimum 3 dzieci, ja sama mam 6 rodzenstwa. Kuzynka meza urodzila teraz 6 dziecko to rekordzistka w tym nowym pokoleniu, brat i siostry maja po 4. Moj brat ma 3 a reszta jeszcze mloda wiec zobaczymy ale siostra 23 lata bardzo by juz tez chciala ale postanowila poczekac do slubu, wiec dopiero w przyszlym roku. Jestesmy pierwsi w rodzinie co maja problem dlatego wszyscy tak sie zamartwiaja, ale trzymamy sie razem wiec ja sie tak nie martwie bo corka ma kuzynki od strony meza praktycznie jak siostry caly czas razem i Moje mlodsze siostry to dla niej tez bardziej jak siostry. Ale sie rozpisalam zaznacze ze nie jestesmy jakas patologiczna rodzina zyjaca na 500+ heheheh, wszyscy pracuja i dobrze sobie radza poprostu pochodzimy z takich starotradycyjnych rodzin gdzie dzieci sa najwiekszym majatkiem. U nas swieta to jak wesela.

To co Ty masz za testy ze pokazują tygodnie ciąży ?
Zazdroszczę tak dużej rodziny i sobie wyobrażam jak musicie mieć wesołe święta i każde rodzinne spotkania [emoji7]
Wiesz to naturalne ze każdy chce się cieszyć Waszym szczęściem bo zapewne każdemu zależy z nich na tym żebyście mieli małego szkraba w domu [emoji110][emoji847]
Mnie mąż nęka bym poszła po weekendzie zrobić bthcg ale się boje ze nie powiodło się i przepłacze pół dnia [emoji20]
Choć chyba lepiej wiedzieć przed wizyta niż się rozryczeć na miejscu choć ja jestem z tych osób co nie potrafią ukrywać emocji i jeśli się cieszę to cała sobą i jak płacze to tak samo i nie zwracam uwagi czy ktoś jest dookoła czy nie
Trzymamy kciuki by było pozytywnie i życzę Ci byś oprócz tego kropeczka wróciła po rodzeństwo dla niego [emoji2][emoji110][emoji8]
 
reklama
Kochana a co to za rewolucje?? Opowiedz :)Mnie bolał chyba z tydzien. Wlasnie przy sikaniu, wstawaniu. Spokojnie. Pij duzo wody i odpoczywaj.
Serio ?? Transfer miałaś tak jak zaplanowano?Bo czywiście już spanikowałam:( z tym odpoczynkiem to niestety nie bardzo, znaczy bez wysiłku, ale wczoraj sporo spacerowałam....nawet bardzo sporo, a dziś id 5 godzin w podróży autem, więc ta pozycja siedząca nie pomaga?
 
Do góry