reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam zamrożoną 4CC z 7 doby - mówili, że to słaby. Myślę, że Twój to mocny średniak :)

A propos progesteronu przed krio - nigdy nie badałam. Zawsze podchodziłam na cyklu naturalnym i w obstawie sztucznego progesteronu - na wypadek, gdybym sama nie wyprodukowała, były jeszcze tabletki dowcipne i doustne - więc receptory i tak wysycone, więc nie było sensu oznaczać. Takie są moje doświadczenia :)

na stronie kliniki piszą że to tylko ocena morfologiczna, więc nic nie jest przesądzone :) z każdej jest taka sama szansa na zdrowego dzidziusia i tego się trzymajmy :):):)

a sztuczny progesteron bralas do jakiego momentu? po pozytywnej becie ile czasu bralas?
 
reklama
No to dobrze. CC źle wspominam, ale większość chwali sobie.

Tak naprawde jest tu duzo punktow ktore trzeba najpierw odhaczyc min: wiek, stan zdrowia matki, budowe, w jakim stanie sa dzieci i oczywiscie jak sa ulozone.Na to ostatnie juz wplywu tez nie mam. Ale jesli sie da to wole je naturalnie rodzic i oszczedzic im tego szoku jakim jest wyciaganie na sile z brzucha.Ja sobie bardzo chwale sn ze znieczuleniem zewnatrzoponowym i bardzo bym chciala jeszcze raz tak rodzic. A jak wyjdzie to sie okaze[emoji6]
 
Super, ale bedziesz miala babiniec cudowny[emoji3][emoji3][emoji3]
Ciekawe czy beda „cała mamunia” czy „caly tatunio” [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
od pasa w dół pewno "mamusia" - byle tylko jajniki miały normalne a nie popiepszone ;P

Melduję się dziś 34 tc. Pessar wyjęty i czekamy. Worek owodniowy od dołu cały a rozwarcie jest na 0.5 cm, podobno na tym etapie ciąży to wcale nie jest jakiś dramat. Czekamy dalej....Może jeszcze choć kilka dni:)
Pięknie! Odwaliłaś kawał dobrej roboty! No to jeszcze tak z tydzień i można rodzić ;)
Mój ginekolog też twierdzi, że w tamtym cyklu zła struktura to wina encotronu, w tym wzięłam dwie tabletki i też zaczął psuć. Dziękuję, że pamiętałaś o mnie :)
Teraz na naturalnym zawalczę o grubość i progesteron (jak @Śliwka12345 mi przypomniała, że i tutaj może być następnym razem też problem)
Dziewczyny a co z seksem w podejściu do crio na naturalnym cyklu???
Jak to co? :D Szaleć, w końcu masz jednego mrozaka, może by tak bliźniaka trzasnąć? :D
Nie przewertuje tylu stron, żeby się dowiedzieć więc wywołuję do odpowiedzi:
@dżoasia co u Ciebie?
@Akatombo wciąż trzymam kciuki!
@Olk@24 Zbierasz siły?
@Sol - chyba czas Twoich największych lęków już minął? mam nadzieje, że dalej w dwupaku?
@Kurcia - czyżby już?
@Agniecha1508 - do boju!
@Mieciu85 - piękny brzuszek - widziałam na fb - zdrówka dla Was!
U mnie dobrze, wczoraj była wizyta, wszystko póki co git :)
Ale trafiłaś kochana....

Ja od dziś rana jestem mamą synka :

Urodził się przez cc dziś o 5 rano.
Waga 1860g, 32+6 tc.
Wszystko jest ok. Płakał jak się urodził i dzielnie sam oddycha.

Jesteśmy super szczęśliwi. [emoji7]
Brawo! Gratuluję, niech rośnie zdrowo, bo malusi jeszcze. Co to się podziało, że tak się pospieszył? Mam nadzieję, że to nic poważnego?
No właśnie tak próbuje się od dziewczyn dowiedzieć jak w innych klinikach jest bo ja sie tu na forum chyba jeszcze nie spotkalam z tym zeby którejś odwolali transfer juz po podawaniu leków z progesteronem w ostatniej chwili.
Jak któraś wie jaki ten progesteron powinien być tuż przed transferem to niech napisze. Czy są u którejś wymogi jak u @Śliwka12345 zeby byl minimum 20?
Mi kazali srawdzić estradiol i progesteron w dniu ierwszego monitoringu endo. Na następnej wizycie ustalili datę transferu, ale juz nie robiłąm żadnych badań. Po transferze sama badałam proga i dokładałam leki i całe szczęście bo pomimo mega dawek był dosc niski i plamiłam, krwawiłam - gdybym nie kontrolowała tego sama to mogłabym już być w psychiatryku.
dziewczynki, czy tu ktoś pisał że ma do odsprzedania Duphaston???
Ja mam dodatkową receptę na 3 opakowania (lubię mieć zapas). Jak chcesz to mogę ci wykupić i wysłać (1op za 19.99).
 
od pasa w dół pewno "mamusia" - byle tylko jajniki miały normalne a nie popiepszone ;P

Jak to co? :D Szaleć, w końcu masz jednego mrozaka, może by tak bliźniaka trzasnąć? :D
.
haha ja tak zrobiłam, czekamy na efekty ;p

dziękuję dżoasia już mnie tutaj koleżanka poratowała, wysyła mi 2 opakowania - tak na zapas. Jakby było mało - odezwę się, ale... poczekajmy do efektu transferu... nie mniej: love dzięki :)

a od kiedy po transferze badałaś proga? i jak często? jaka wartość jest "ok"?
 
na stronie kliniki piszą że to tylko ocena morfologiczna, więc nic nie jest przesądzone :) z każdej jest taka sama szansa na zdrowego dzidziusia i tego się trzymajmy :):):)

a sztuczny progesteron bralas do jakiego momentu? po pozytywnej becie ile czasu bralas?
No jacha, że z tych "słabych" są piękne dzieci, a te idealne często dają betę zero. Dlatego wierzę w tego.mrożaka, że będzie siostrą dla Antka :)
Ja proga nadal biorę (22 tc). Klinika kazała gdzieś od 7 tyg co ok 10 dni oznaczać progesteron i jak będzie ok to schodzić z 1 dawki. Było ok, potem trafiłam do gina zwykłego i tu sie upierają by brać choć 1 x 100 mg dowcipnie cały czas, mimo dobrego stęzenia we krwi, to bierę ;)
 
haha ja tak zrobiłam, czekamy na efekty ;p

dziękuję dżoasia już mnie tutaj koleżanka poratowała, wysyła mi 2 opakowania - tak na zapas. Jakby było mało - odezwę się, ale... poczekajmy do efektu transferu... nie mniej: love dzięki :)

a od kiedy po transferze badałaś proga? i jak często? jaka wartość jest "ok"?
jak coś to wiesz gdzie mnie szukać ;P
ja proga badałam prawie z każdą betą - byłam na cyklu sztucznym i u mnie były minimalne te wartosci bo nie wychodził we krwi, ty na naturalnym to myślę, że ok 20-30 będzie bezpiecznie
 
jak coś to wiesz gdzie mnie szukać ;P
ja proga badałam prawie z każdą betą - byłam na cyklu sztucznym i u mnie były minimalne te wartosci bo nie wychodził we krwi, ty na naturalnym to myślę, że ok 20-30 będzie bezpiecznie
oki doki,
dziękuję :) za mega-wsparcie :) zawsze to mniej stresów...
 
No na naturalnym do potwierdzenia owulacji to rozumiem
tylko @Śliwka12345 nie wiem czy sztuczny czy naturalny (chyba naturalny) już po włączeniu sztucznego progesteronu miala odwolany transfer bo progesteron mniej niż 20 miała dzien przed planowanym transferem a wymagali 20.
A wczesniej chyba 2 razy nie dopuscili jej do transferu bo 3dc estradiol musial byc mniej niz 60.
Nie wiem czy to w innych klinikach sie bada tak jak u niej bo ja nie badalam.
To u mnie przed transferem już nie badają.
 
reklama
Do góry