reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

U mnie to raczej swędzenie ale np dziś siedzie w pracy i nagle mam wrażenie że się posikalam. Lecę do łazienki a tam mokro z kawałkami rozpuszczonej luteiny. Jak to się nasili będę musiała nosić podpaski bo strach.
Przy lutinusie to norma, bralam 3x2 na dobę, leciało mnóstwo. Polecam dłuższe i ciut grubsze wkładki higieniczne na ten czas.
Co do swędzenia to tez polecam clotrimazolum maść, miejscowo, bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży (pytałam kilku lekarzy :))
Poza tym można spróbować jeszcze podmywanie tantum rosa.
Jeśli się nasili lub nie ustąpi to skonsultowałabym z lekarzem.
 
reklama
Przy lutinusie to norma, bralam 3x2 na dobę, leciało mnóstwo. Polecam dłuższe i ciut grubsze wkładki higieniczne na ten czas.
Co do swędzenia to tez polecam clotrimazolum maść, miejscowo, bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży (pytałam kilku lekarzy :))
Poza tym można spróbować jeszcze podmywanie tantum rosa.
Jeśli się nasili lub nie ustąpi to skonsultowałabym z lekarzem.
Dzięki za info. Spróbuję z tą maścią. Rozumiem że jest bez recepty?
 
@sksk ja też niestety jestem pesymistką, ale tak bardzo się łudzę, że jak w końcu się zdecydowaliśmy na prywatną klinikę to nam pomogą.. chcę tak myśleć póki co ;)
@Justyska13 no właśnie jestem bardzo ciekawa jaka będzie decyzja, czy świeży transfer czy crio.. osobiście wolałabym nie ryzykować;(
@Dzoannna z tego co mówiła mi moja dr gin miejscowa, można załatwić sobie badania genetyczne na NFZ ale nie jest to łatwe, mi chciała załatwić "po znajomości", ale musiałabym położyć się na oddział i nie miałyśmy pewności kiedy to będzie. Czas jednak był dla mnie ważny.

Dziewczyny to może ja Wam napiszę co już miałam lub mam i podpowiecie mi na co jeszczw zwrócić uwagę przed 1 transferem, ogólnie przed stymulacją.. Bardzo proszę o jakies sugestie ponieważ już na 1 procedurę będziemy dopożyczać pieniądze i tak strasznie zależy mi by niczego nie pominąć bo nas najprościej na to nie stać;(
-Mialam zrobiona laparoskopie i histeroskopię w czerwcu ubiegłegp roku. Jajowodu drozne, ogniska endometriozy, ktore od razu skojugowano.
- w lutym zdadalam mutację, trombofilia wrodzona, mutacje Pai i Mthr w dwóch genach
- wyszla mi IO- od 10 czerwca jestem na diecie i lekach
- nasienie ok, lekko obnizona ruchliwosc
- zrobilismy kariotypy, azf, cftr- są ok.
- wyniki na chlamydie, wirusy, rozyczki itp. Zrobione i sa ok.
- homocysteina byla za wysoka bo 11.09
Na chwile obecna polykam; modulatory homocysteiny z solgara, wit. D3 tez z solgata, prevenik intensiv, wit. A+E, polocard.
Maz polyka wit. D3.
Miesiaczki mam nieregularne raczej i czesto poprzedzone plamieniami. Ostatnio mialam po 35 d, wczesniej po 28 d. Dzis jest nuz 36dc. A ja czekam i czekam bo w 2dc mamy sie stawic w klinice i zrobic wyniki.z krwi i usg, jak będzie dobrze zaczniemy stymulacje. Czy na cos powinnam jeszcze zwroci uwagę? Cos jeszcze polykac????
 
Ja Ci powiem ze ani razu nie zbadalam ani proga ani estradiolu.
Przy takich dawkach progach jakie biore tylko bym sie przejmowała glupimi cyframi, a nie ma fizycznej mozliwosci brac wiecej.
Estradiol to samo. Jak masz estrofem 3x1 to nie wiem czy ktos kiedys mial 4x1 ?
Ja biorę estrofem 4x1 od samego początku. Takie zalecenia dali mi w klinice Invicta w Warszawie.
 
reklama
Do góry