reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cytrynka122 mam pytanie o Ere.Jakie dokładnie leki przyjmowałaś w cyklu w którym test był wykonywany?Wszystkie te co przy wcześniejszym transferze?Ja teraz biorę od 2 d.c estrofem i acard.Pięć dni przed Era mam zacząć robić zastrzyk z prolutexu i utrogestan 3x2...Ale przy ostatnich dwóch transferqch które się nie udały miałam jeszcze encorton od 2d.c i fraxiparine piec dni przed transferem a teraz tego nie mam.Zastanawiam się czy lekarz o tym nie zapomiał bo poprzednie przygotowania do transferu miałam u kogo innego.Niby jest baza danych z cała historia ale różnie to bywa..Nie jest to tania zabawa dlatego teraz nie wiem co robić.Z tego co wiem to test era powinien być wykonywany przy takich samych warunkach z takimi samymi lekami jak transfer..
 
Dziewczyny mam opis moich zarodków 5.2.2 i 6.2.2 Pomożecie rozszyfrować ?
[/QUOTE
Cytrynka122 mam pytanie o Ere.Jakie dokładnie leki przyjmowałaś w cyklu w którym test był wykonywany?Wszystkie te co przy wcześniejszym transferze?Ja teraz biorę od 2 d.c estrofem i acard.Pięć dni przed Era mam zacząć robić zastrzyk z prolutexu i utrogestan 3x2...Ale przy ostatnich dwóch transferqch które się nie udały miałam jeszcze encorton od 2d.c i fraxiparine piec dni przed transferem a teraz tego nie mam.Zastanawiam się czy lekarz o tym nie zapomiał bo poprzednie przygotowania do transferu miałam u kogo innego.Niby jest baza danych z cała historia ale różnie to bywa..Nie jest to tania zabawa dlatego teraz nie wiem co robić.Z tego co wiem to test era powinien być wykonywany przy takich samych warunkach z takimi samymi lekami jak transfer..
Ja też miałam ta ERA robione w Polsce. encortonu się przy tym nie bierze bo badają też NK w endo a encorton by zakładał wynik. heparyny też się nie podaje przy tym tescie więc nic nie zapomnial raczej bo najważniejszy jest progesteron i estrofem do tego testu..
 
Tylko ze te subpopulacje limfocytow robi sie glownie po to zeby uzyskac wynik NK.
A.jezeli Ty Aduś mialas oznaczane NK z endo to nie wiem czy jest sens.
Zwlaszcza ze liczba komorek NK we krwi a w macicy moze sie roznic.

Z badan immunologicznych oprocz KIR, mozna cytokiny, ANA.
Zespol antyfosfolipidowy, trombofilie, toczen.
Tak to jeszcze mozna zrobic histeroskopie.
Dziękuję kochana.. Z tymi NK masz rację, już je mam z endo.. ANA i te inne miałam zanim udało mi się z synem 6 lat temu i nic nie wyszło. Wtedy nie miałam KIR robione ani allo-mlr i te HLA-c na zgodność. w sumie jak mam już z mezem syna to jaki sens ta zgodność badać?? myślę żeby teraz choć te KIRy zrobić, a to allo-mlr to też NK bo już się gubię :(
A histeroskopie też miałam cykl zanim mi się z synem udało!
 
Tak, tak ja miałam ;) od maja jestem na metypredzie 16 mg i z 22% spadło mi do 9% (a badałam w czerwcu). Cały czas na nim jestem więc pewnie jeszcze spadło ;)
A intrapid mam przed transferem ;)

Trzymaj się ;)
Hej, czyli ten steryd pewnie trzeba dłużej niż miesiąc brać żeby spadło? Skoro bierzesz od maja a teraz dopiero transfer to może ja za krotko te NK leczylam :( lekarz zaproponował abym brała metypred i powtórzyła biopsje na NK aby ich poziom sprawdzić ale ja się uparłam na transfer więc ustaliliśmy Intralipid który miał dopomóc je szybciej zbić...
 
Tylko ze te subpopulacje limfocytow robi sie glownie po to zeby uzyskac wynik NK.
A.jezeli Ty Aduś mialas oznaczane NK z endo to nie wiem czy jest sens.
Zwlaszcza ze liczba komorek NK we krwi a w macicy moze sie roznic.

Z badan immunologicznych oprocz KIR, mozna cytokiny, ANA.
Zespol antyfosfolipidowy, trombofilie, toczen.
Tak to jeszcze mozna zrobic histeroskopie.
@Aduś16 Ja miałam robioną subpopulacje limfocytów cdyli komorki nk we krwi i wyszly mi podwyzszone a w endometrium mialam w normie. Mysialam brac metypred zeby obnizyc te we krwi.
Cytrynka122 mam pytanie o Ere.Jakie dokładnie leki przyjmowałaś w cyklu w którym test był wykonywany?Wszystkie te co przy wcześniejszym transferze?Ja teraz biorę od 2 d.c estrofem i acard.Pięć dni przed Era mam zacząć robić zastrzyk z prolutexu i utrogestan 3x2...Ale przy ostatnich dwóch transferqch które się nie udały miałam jeszcze encorton od 2d.c i fraxiparine piec dni przed transferem a teraz tego nie mam.Zastanawiam się czy lekarz o tym nie zapomiał bo poprzednie przygotowania do transferu miałam u kogo innego.Niby jest baza danych z cała historia ale różnie to bywa..Nie jest to tania zabawa dlatego teraz nie wiem co robić.Z tego co wiem to test era powinien być wykonywany przy takich samych warunkach z takimi samymi lekami jak transfer..

@Rozalkaa Ja brałam tylko estrofem od 2 dc potem 5 dni luteine dopochwowa i jakoś w 17 i 19 dc miałam badanie. Pozostałe leki zapewne dostaniesz przed transferem, teraz są nie potrzebne. Mi przed transferem doszedł prolutex, luteina pod język, acard, metypred, neoparin.
 
reklama
@Aduś16 Ja miałam robioną subpopulacje limfocytów cdyli komorki nk we krwi i wyszly mi podwyzszone a w endometrium mialam w normie. Mysialam brac metypred zeby obnizyc te we krwi.


@Rozalkaa Ja brałam tylko estrofem od 2 dc potem 5 dni luteine dopochwowa i jakoś w 17 i 19 dc miałam badanie. Pozostałe leki zapewne dostaniesz przed transferem, teraz są nie potrzebne. Mi przed transferem doszedł prolutex, luteina pod język, acard, metypred, neoparin.
Jak długo ten metypred bralas żeby je obniżyć?
 
Do góry