reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Liliana87 kochana bardzo mi przykro ze nie wyszlo TYM RAZEM!!
Dziewczyny dobrze ci doradzaja poczekaj chwilke i dobadaj sie. Wszystko bedzie dobrze :) Dopiero nadrabiam forum mam ostatnio bardzo intensywny czas.
Napisz prosze jak sie stymulowałaś? Szłaś krotkim czy dlugim protokołem? Ile mialas pecherzykow, ile komorek dojrzałych? Co bylo u was wskazaniem do in vitro? Problem tkwi bardziej w nasieniu czy raczej w komórkach? To tez jest bardzo wazne. A PCOS ? Bo patrzac po efekcie stymulacji masz raczej wysokie AMH.
Tak, to juz postanowilam. Dobadam sie. Nasienie meza jest dobre, tutaj nie moga sie przyczepic. PCSO wykluczyli. Mam trombofilie i mala IO. Po peknietej pozamaciznej nie usuneli mi jajowodu, po pol roku sprawdzali droznosc i bylo wszystko ok. Wtedy tez usuneli mi male ogniska endometriozy. Amh nie pamietam teraz, ale mam dobre, chyba ponad 3. Musialabym w dokumenty zajrzec. Stymulowali mnie menopurem i jakimis innymi lekami, wszystko napisze jak wroce do domu bo mam dzis napuchnieta całą banię i nie mogę sobie nic przypomnieć. W kazdym razie pobrali 12 komorek z czego 9 bylo dojrzalych. 6 zaplodnili a 3 oocyty zamrozili. Z 6 przetrwaly 4 do klas 4AA. Zostaly nam dwa zarodki. Tarczyca ok. Swiezy transfer po punkci nie zaskoczyl. Teraz do crio bylam bardzo obstawiona lekami. Encorton, estrofem, luteina dopochwowo, pod jezyk i duphaston, prolutex, neoparin, do tego standardowo kwas foliowyz wit.D, modulatory, acard, symformin i magnez. Po punkcji lekarz powiedzial,ze jak na moje wyniki i amh to te 12 komorek nie powala. Ale zapas jest.
Zdecyduje sie na histeroskopie. I mysle intensywnie czy jednotorowo badac immunologie, czy po histero sprobowac jeszcze jeden transfer. Co by nie bylo rusze dopiero po Nowym Roku, trzeba kasy troche uzbierac
 
Tak, to juz postanowilam. Dobadam sie. Nasienie meza jest dobre, tutaj nie moga sie przyczepic. PCSO wykluczyli. Mam trombofilie i mala IO. Po peknietej pozamaciznej nie usuneli mi jajowodu, po pol roku sprawdzali droznosc i bylo wszystko ok. Wtedy tez usuneli mi male ogniska endometriozy. Amh nie pamietam teraz, ale mam dobre, chyba ponad 3. Musialabym w dokumenty zajrzec. Stymulowali mnie menopurem i jakimis innymi lekami, wszystko napisze jak wroce do domu bo mam dzis napuchnieta całą banię i nie mogę sobie nic przypomnieć. W kazdym razie pobrali 12 komorek z czego 9 bylo dojrzalych. 6 zaplodnili a 3 oocyty zamrozili. Z 6 przetrwaly 4 do klas 4AA. Zostaly nam dwa zarodki. Tarczyca ok. Swiezy transfer po punkci nie zaskoczyl. Teraz do crio bylam bardzo obstawiona lekami. Encorton, estrofem, luteina dopochwowo, pod jezyk i duphaston, prolutex, neoparin, do tego standardowo kwas foliowyz wit.D, modulatory, acard, symformin i magnez. Po punkcji lekarz powiedzial,ze jak na moje wyniki i amh to te 12 komorek nie powala. Ale zapas jest.
Zdecyduje sie na histeroskopie. I mysle intensywnie czy jednotorowo badac immunologie, czy po histero sprobowac jeszcze jeden transfer. Co by nie bylo rusze dopiero po Nowym Roku, trzeba kasy troche uzbierac
Według mnie stymulacja wyszła ok. Dla przykładu u mnie z 18 komorek tylko 5 sie nadawalo do zapłodnienia bo albo za wczesnie popekały albo poprostu sie nie nadawały. Z tych 5 wyszły cztery blastocysty wiec mysle ze u mnie bardzo mocno musze popracowac nad jakoscia komorek. Ale u ciebie tutaj wszystko jest ok. Tak jak dziewczyny pisza zrobiłabym najpierw histero. Czasami w macicy sa mikroskopijne polipy. Histero pokaze wszystko wewnatrz macicy, laparoskopia wszystko to co jest na zawnatrz. Tak mi lekarz tłumaczył. Zrób sobie histero na NFZ, zawsze kilka zł do przodu. Znajdz sobie dobrego ginekologa u siebie i idz na wizyte. Ja poszłam od razu do ordynatora. Połechtaj troche jego ego typu: w panu doktorze najwieksza nadzieja, jestem pewna ze tylko pan doktor bedzie mi w stanie pomoc. Ja tak robie dziala za kazdym razem :) Popros o skierowanie na zabieg. Teraz w szpitalach dysponuja naprawde dobrym sprzetem. Jesli ciezko wam bedzie zrobic immuno przed nastepnym transferem to zrob sobie chociaz kom NK. To nie jest drogie badanie a bardzo duzo wnosi. Chociaz tak jak pisałas bylas obstawiona encortonem wiec powinien zrobic swoje. Mozliwe ze bedziesz go potrzebwała w wiekszej dawce. Nie rezygnuj z symphorminu, nawet jesli odkładasz transfer. Meta naprawde potrafi zdzialac cuda. Co do PCOS to czasami jest ciezkie do zdaignozowania a jednak jest. czesto IO wiaze sie niestety z PCOS. Mama taka fajna ksiazke na ten temat. Warto poczytac. Daj sobie teraz troche czasu i badz dla siebie dobra nawet nie zauwazysz kiedy a juz bedziesz gotowa do dzialania. Wyglada na to ze razem bedziemy działac po nowym roku :) Nie zalamuj sie, 2 transfery to naprawde jest malutko...
 
❤❤❤Trzymamy kciuki za wgryzanie się Kropków w nowe 9 miesięczne domki Mamuś❤❤❤

Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):* Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo
💕💕💕💕💕

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz

"Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację ""Arkusze Google""?"
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz

Twórz,marz,działaj i nigdy się nie poddawaj!

2019-11-08 Witamitawegaminka USG❤❤❤
2019-11-08 Liliana87 BETA❤✊
2019-11-08 nadzieja xxx decyzja o transferze
2019-11-09 nuna85 transfer ❤❤❤
2019-11-13 goffa13 echografia 1 trymestru
2019-11-14 Artemida90 decyzja o transferze
2019-11-14 Netiaskitchen decyzja o transferze
2019-11-15 cikulinka BETA❤✊
2019-11-17 Babeczki termin porodu
2019-11-20 Sterlicja wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-11-21 Apola wizyta serduszkowa ❤❤❤
2019-11-26 Mitotaj termin porodu
2019-11-28 Vinszka termin porodu
2019-11-28 Elizabeth68 USG❤❤❤
2019-12-01 pini88 termin porodu
2019-12-03 Pala termin porodu
2019-12-20 Skarbulenka termin porodu
2020-02-05 Konstancja27 termin porodu
2020-02-19 AleAle27 termin porodu
2020-06-08 Gość gość ANNA termin porodu
....…...…........................….........................................................................
Dziewczyny dziś wasz dzień :). Trzymamy Kciuki. :*
@Witamitawegaminka USG❤❤❤
@Liliana87 BETA❤✊
@nadzieja xxx decyzja o transferze
 
@bazylia128 Dziękuję kochana. Plan mi na tacy polozylas normalnie. Tak zrobię. Dziś pęka mi głowa, ale jutro juz bedzie lepiej. Nie poddam się, nie zostawie naszych kropków. Zrobię NK. A je mozna zrobic w kazdym ambulatorium??
Mam na miejscu kochaną Panią ginekolog, wierze,ze mi pomoze. Laparoskopie robili mi w szpitalu w Szczecinie i mysle,ze gdyby sie udalo na histero to tez bym chciala, jest tam duzo specjalistow.
Dobrze,ze jestescie, dajecie mi sile i nadzieję.. dziekuje Wam z calego serca
 
[emoji173][emoji173][emoji173]Trzymamy kciuki za wgryzanie się Kropków w nowe 9 miesięczne domki Mamuś[emoji173][emoji173][emoji173]

Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):* Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo
[emoji177][emoji177][emoji177][emoji177][emoji177]

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz

"Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Masz zainstalowaną aplikację ""Arkusze Google""?"
Jeśli nie - zrób to!
Sklep Play -> wyszukaj arkusze google -> zainstaluj -> po zainstalowaniu otwórz kalendarz

Twórz,marz,działaj i nigdy się nie poddawaj!

2019-11-08 Witamitawegaminka USG[emoji173][emoji173][emoji173]
2019-11-08 Liliana87 BETA[emoji173][emoji110]
2019-11-08 nadzieja xxx decyzja o transferze
2019-11-09 nuna85 transfer [emoji173][emoji173][emoji173]
2019-11-13 goffa13 echografia 1 trymestru
2019-11-14 Artemida90 decyzja o transferze
2019-11-14 Netiaskitchen decyzja o transferze
2019-11-15 cikulinka BETA[emoji173][emoji110]
2019-11-17 Babeczki termin porodu
2019-11-20 Sterlicja wizyta serduszkowa [emoji173][emoji173][emoji173]
2019-11-21 Apola wizyta serduszkowa [emoji173][emoji173][emoji173]
2019-11-26 Mitotaj termin porodu
2019-11-28 Vinszka termin porodu
2019-11-28 Elizabeth68 USG[emoji173][emoji173][emoji173]
2019-12-01 pini88 termin porodu
2019-12-03 Pala termin porodu
2019-12-20 Skarbulenka termin porodu
2020-02-05 Konstancja27 termin porodu
2020-02-19 AleAle27 termin porodu
2020-06-08 Gość gość ANNA termin porodu
....…...…........................….........................................................................
Dziewczyny dziś wasz dzień :). Trzymamy Kciuki. :*
@Witamitawegaminka USG[emoji173][emoji173][emoji173]
@Liliana87 BETA[emoji173][emoji110]
@nadzieja xxx decyzja o transferze
Juz po becie. Ale dziekuje za kciuki.
 
Według mnie stymulacja wyszła ok. Dla przykładu u mnie z 18 komorek tylko 5 sie nadawalo do zapłodnienia bo albo za wczesnie popekały albo poprostu sie nie nadawały. Z tych 5 wyszły cztery blastocysty wiec mysle ze u mnie bardzo mocno musze popracowac nad jakoscia komorek. Ale u ciebie tutaj wszystko jest ok. Tak jak dziewczyny pisza zrobiłabym najpierw histero. Czasami w macicy sa mikroskopijne polipy. Histero pokaze wszystko wewnatrz macicy, laparoskopia wszystko to co jest na zawnatrz. Tak mi lekarz tłumaczył. Zrób sobie histero na NFZ, zawsze kilka zł do przodu. Znajdz sobie dobrego ginekologa u siebie i idz na wizyte. Ja poszłam od razu do ordynatora. Połechtaj troche jego ego typu: w panu doktorze najwieksza nadzieja, jestem pewna ze tylko pan doktor bedzie mi w stanie pomoc. Ja tak robie dziala za kazdym razem :) Popros o skierowanie na zabieg. Teraz w szpitalach dysponuja naprawde dobrym sprzetem. Jesli ciezko wam bedzie zrobic immuno przed nastepnym transferem to zrob sobie chociaz kom NK. To nie jest drogie badanie a bardzo duzo wnosi. Chociaz tak jak pisałas bylas obstawiona encortonem wiec powinien zrobic swoje. Mozliwe ze bedziesz go potrzebwała w wiekszej dawce. Nie rezygnuj z symphorminu, nawet jesli odkładasz transfer. Meta naprawde potrafi zdzialac cuda. Co do PCOS to czasami jest ciezkie do zdaignozowania a jednak jest. czesto IO wiaze sie niestety z PCOS. Mama taka fajna ksiazke na ten temat. Warto poczytac. Daj sobie teraz troche czasu i badz dla siebie dobra nawet nie zauwazysz kiedy a juz bedziesz gotowa do dzialania. Wyglada na to ze razem bedziemy działac po nowym roku :) Nie zalamuj sie, 2 transfery to naprawde jest malutko...
Dziewczyny tak czytam Wasze wiadomości i jestem naprawdę w ciężki szoku . Skąd Wy to wszystko wiecie ?? Skąd taka wiedza u Was ??? Jesteście naprawdę ogromnym wsparciem ...i wiem , ze jak tylko Bóg da i zajdę w ciąże , to obiecuje będę Was molestować pytaniami ❤️❤️😘😁😁😍😍😍☺️☺️☺️☺️
 
@bazylia128 Dziękuję kochana. Plan mi na tacy polozylas normalnie. Tak zrobię. Dziś pęka mi głowa, ale jutro juz bedzie lepiej. Nie poddam się, nie zostawie naszych kropków. Zrobię NK. A je mozna zrobic w kazdym ambulatorium??
Mam na miejscu kochaną Panią ginekolog, wierze,ze mi pomoze. Laparoskopie robili mi w szpitalu w Szczecinie i mysle,ze gdyby sie udalo na histero to tez bym chciala, jest tam duzo specjalistow.
Dobrze,ze jestescie, dajecie mi sile i nadzieję.. dziekuje Wam z calego serca
Jeżeli chodzi o nk to sama kiedys szukałam w jakim laboratorium to robią i szukaj też pod nazwą subpopulacje limfocytów, tak też się może nazywać.
 
Dziewczyny tak czytam Wasze wiadomości i jestem naprawdę w ciężki szoku . Skąd Wy to wszystko wiecie ?? Skąd taka wiedza u Was ??? Jesteście naprawdę ogromnym wsparciem ...i wiem , ze jak tylko Bóg da i zajdę w ciąże , to obiecuje będę Was molestować pytaniami ❤️❤️😘😁😁😍😍😍☺️☺️☺️☺️
Wiesz, jak się szybko nie udaje zajść w ciążę to i wiedza rośnie. Myślę że każda która ma jakąś wiedzę w tym temacie, chętnie by ją już zamieniła na małego bobaska...
 
reklama
Do góry