reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja właśnie miałam dziś zacząć krótki protokół i znowu lipa :( Okazało się, że na jajniku, który był zawsze zdrowy i produkowal pęcherzyki pojawiła się torbiel endometrialana 4cm [emoji24] dostałam zamiast stymulacji tabletki antykoncepcyjne. Prawy jajnik już ledwo dyszy... Co robić?! Czwarta laparoskopia to już za z dużo. Poprzednia miałam w lipcu. Czy któraś z Was była stymulowana z taką endometriozą? Boję się czy uda się teraz cokolwiek sensownego że mnie pobrać [emoji3525] a może faktycznie znowu laparoskopia?
Ja bym sie na laparo nie zgodzila. U mnie zrobiono stymulacje na 2 torbielach endometrialnych, po jednej na kazdym jajniku, obie ponad 4cm. Moj profesor mowi, ze torbieli mniejszych niz 5cm sie nie rusza, bo to robi wiecej szkody niz dobregobo wycinaja Ci tez zdrowa tkanke, zmniejszaja amh... Ta stymulacja, o ktorej pisze dala mi corke. Tabletki anty nie sprawia, ze taka duza torbiel sie zmniejszy. Wg mnie powinnas zaczac protokol zgodnie z planem.
 
reklama
Hej dziewczyny czy przy podejściu pierwszy raz do invitro warto robić transfer 2 zarodków ??
To zależy. Mi nie chcieli podać więcej niż jeden ani przy pierwszym ani przy drugim transferze. Dopiero przy trzecim proponował. Tłumaczył,ze jak była ciaza pozamaciczna to za duze ryzyko, poza tym ryzyko ciazy bliźniaczej.. chyba też zależy od przyczyn niepłodności, od ilości wyprodukowanych zarodków, wieku..
 
No to dziwne ze bez oznaczeń! Hmmm ja noe miałam oznaczeń bo byłam na naturalnym wiec teoretycznie powinno być ok! Hmmm może trzeba się go zapytać ???
No pytalam;) i wtedy właśnie zaczął mi mówić,że to nie ma znaczenia, nic to nie da, jestem obstawiona lekami, mam nie czytać internatów;) pytałam czy badać progesteron co dwa, trzy dni. Ale wiem, ze nie Tylko w Gamecie nie oznaczają.
 
Ja bym sie na laparo nie zgodzila. U mnie zrobiono stymulacje na 2 torbielach endometrialnych, po jednej na kazdym jajniku, obie ponad 4cm. Moj profesor mowi, ze torbieli mniejszych niz 5cm sie nie rusza, bo to robi wiecej szkody niz dobregobo wycinaja Ci tez zdrowa tkanke, zmniejszaja amh... Ta stymulacja, o ktorej pisze dala mi corke. Tabletki anty nie sprawia, ze taka duza torbiel sie zmniejszy. Wg mnie powinnas zaczac protokol zgodnie z planem.
A ile udało Ci się uzyskać komórek? Przy torbielach endometrialanych z obu stron? Akurat dziś nie było mojego lekarza, może po prostu o tym zdecydowała przez telefon 🤔, a za miesiąc normalnie ruszymy. U mnie żeby nie wyluszczac torbieli ostatnio została rozciętą, żeby płyn wyplynal bez naruszenia jajnika i to zadziałało, bo torbiel nie odrosła, a amh nawet delikatnie wzrosło? Nie wiem jak to możliwe. Przy zdrowym jednym jajniku uzyskaliśmy 13 w tym 6 dojrzałych. Po prostu się martwie, że i ten jajnik przestanie działać na pełnych obrotach.
 
No po relanium to pośpisz konkretnie[emoji3]Odpoczywaj, miłych snów i dla pewności ustaw budzik na poranne leki (w razie gdyby naprawdę dobrze Ci się spało [emoji6])
No wlasnie z tymi lekami.. mam tyle budzikow w telefonie.. rozpisalam sobie te leki jakos tak godzinowo, żeby mniej więcej przerwy byly równe ale przyznam,ze to jest masakra.. mam nadzieje,ze jak czasem maly poślizg bedzie to nic się nie stanie...
1579635955516.jpeg
Screenshot_20200121-204325_Clock.jpeg
 
A ile udało Ci się uzyskać komórek? Przy torbielach endometrialanych z obu stron? Akurat dziś nie było mojego lekarza, może po prostu o tym zdecydowała przez telefon [emoji848], a za miesiąc normalnie ruszymy. U mnie żeby nie wyluszczac torbieli ostatnio została rozciętą, żeby płyn wyplynal bez naruszenia jajnika i to zadziałało, bo torbiel nie odrosła, a amh nawet delikatnie wzrosło? Nie wiem jak to możliwe. Przy zdrowym jednym jajniku uzyskaliśmy 13 w tym 6 dojrzałych. Po prostu się martwie, że i ten jajnik przestanie działać na pełnych obrotach.
Bylo 9 komorek, 6 dojrzalych, do 3ciej doby dotrwala jedna. 3 lata pozniej, po ciazy nadal 2 torbiele ale maja mniej niz 1cm, wynik punkcji taki sam, a uzyskane z tego 4blastki.
Twoj wynik poprzednio jest super.
Wg mnie nie ma sensu ruszac torbieli, ona w stymulacji nie przeszkadza.
 
Ale jak by nie było po ostatnim transferze miałam 1,87 ( to był grudzień 2019) i moj gin powiedział ze jednak coś drgnęło wiec do czegoś doszło i ze głowa do góry bez reakcji beta powinna być poniżej 1. Wiem ze jest to marne pocieszenie nawet dla mnie samej - ale może faktycznie trzeba głębiej poszperać dlaczego tak jest - hmmm
Ja musiałam się wczoraj po prostu wyryczeć[emoji22]. Już nawet nie chcę nikomu z mojego otoczenia mówić o kolejnej porażce. Dobrze że mam to forum, tutaj nie muszę ukrywać swoich uczuć bo każda z nas to przeżywała [emoji22].
Teraz tylko odliczam dni do wizyty u Paśnika, tylko w nim nadzieja, bardzo liczę że ktoś mi powie gdzie leży problem
 
reklama
Do góry