reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Na pewno nie ma co się spieszyć z radykalnymi decyzjami. Akurat ciąża po in vitro jest przewidywalna, ponieważ wiemy kiedy był transfer. Serduszko powinno być do 35 dpt, to taki max który podaje klinika Novum. Już nie powtarzaj bety, nie ma sensu. Zrób jeszcze jedno USG, jeśli miałaś 7 kwietnia to następne za ok. tydzień. Trzymam kciuki aby wszystko było ok.
Dlaczego bety nie powtarzać?
 
reklama
Biologicznie tak, ciąża jak ciąża. Ale rożnica właśnie w naszej psychice.
No właśnie tego nikt nie widzi ani nie rozumie co dzieje się w naszych głowach. Może wtedy właśnie potrzebna jest rozmowa z psychologiem bo raczej ginekolog nam nie pomoże, dla niego ciąża jak ciąża.

Dlaczego bety nie powtarzać?
@martka3301 bo i tak musisz udać się na USG. Nawet jak beta będzie nieprawidłowa to USG trzeba wykonać i sprawdzić co się dzieje z ciążą. Serduszko już musi się pojawić do tego 35 dpt. Dodatkowo jeśli pęcherzyk pozostanie bez serduszka i nic się nie zmieni to już jest rozstrzygające.
 
Lekko spłaszczony i przez 3 doby się nie zmieniał ale nie powtórzono mi Beta miałam 9850 a teraz 8150 mniej więcej -700 jeden lekarz mówił ze może pomyłka laboratorium ale pęcherzyk stanął w miejscu przez te 3 dni jeden lekarz mówi czekać powtórzyć Beta jutro i usg w piątek a jeden już chciał skrobać wczoraj i się wypisałam ze szpitala i powtórzę wszystko.
 
Lekko spłaszczony i przez 3 doby się nie zmieniał ale nie powtórzono mi Beta miałam 9850 a teraz 8150 mniej więcej -700 jeden lekarz mówił ze może pomyłka laboratorium ale pęcherzyk stanął w miejscu przez te 3 dni jeden lekarz mówi czekać powtórzyć Beta jutro i usg w piątek a jeden już chciał skrobać wczoraj i się wypisałam ze szpitala i powtórzę wszystko.
I ja już od 2.04 nic nie krwawię i nie plamie
 
Lekko spłaszczony i przez 3 doby się nie zmieniał ale nie powtórzono mi Beta miałam 9850 a teraz 8150 mniej więcej -700 jeden lekarz mówił ze może pomyłka laboratorium ale pęcherzyk stanął w miejscu przez te 3 dni jeden lekarz mówi czekać powtórzyć Beta jutro i usg w piątek a jeden już chciał skrobać wczoraj i się wypisałam ze szpitala i powtórzę wszystko.

A zarodek już jest? Czy tylko ciałko żółtkowej?
 
reklama
No właśnie tego nikt nie widzi ani nie rozumie co dzieje się w naszych głowach. Może wtedy właśnie potrzebna jest rozmowa z psychologiem bo raczej ginekolog nam nie pomoże, dla niego ciąża jak ciąża.


@martka3301 bo i tak musisz udać się na USG. Nawet jak beta będzie nieprawidłowa to USG trzeba wykonać i sprawdzić co się dzieje z ciążą. Serduszko już musi się pojawić do tego 35 dpt. Dodatkowo jeśli pęcherzyk pozostanie bez serduszka i nic się nie zmieni to już jest rozstrzygające.
@martka3301
Zgadzam się z @motylek24 że usg jest niezbędne, a betę mozna sobie darować, szczególnie teraz jak wszyscy mówią o ograniczaniu wyjść dla własnego bezpieczeństwa. 35dpt wychodzi akurat po świętach, więc faktycznie warto może wtedy potworzyć usg. Oby okazało się, że jednak wszystko będzie dobrze✊✊✊
 
Ostatnia edycja:
Do góry