reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Magdusia88

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Laparoskopia to nic strasznego, szczególnie diagnostyczna. Usypiają Cię na 1,5-2 h a zabieg trwa ok 20 minut. Ja mam malusieńką bliznę pod pępkiem (ale jest idealnie w zgięciu więc jest niewidoczna, a drugie to było tak malutkie nacięcie, że nawet blizny nie mam, a jakbym miała to i tak by majty zasłoniły na usg niestety nie wszystko widać, a po porobieniach lepiej sprawdzić, czy wszystko wygląda tak jak powinno ja też miałam laparoskopię jako pierwsze badanie w klinice (dostałam skierowanie od lekarza do szpitala w którym pracował więc miałam na nfz) i u mnie z hsg wyszło, że z jajowod ami lipa a z laparoskopii, że jajowody są drożne i wszystko ok ale mam od urodzenie tłuszczaka nad zadkiem (z prawej strony) więc może on jajowod dociska, że płyn na hsg nie chciał przepłynąć mnie też myśl o in vitro przerażała, a teraz dziękuję Bogu, że ktoś takie coś wymyślił więc strach ma wielkie oczy, rozgość się tutaj i będziemy Cię wspierać żebyś się za bardzo nie nakręcała i nie świrowała w domu po kątach
DZIĘKI jestem świrusem, niemąż wysyła mnie już do lekarza od głowy

reklama

Hope1989

Rozwiązania
0
Wróciłam od lekarza:)
Jest fasolka i lekarz powiedział, że widać już akcje serduszka ale za dwa tygodnie będzie już to widoczne jak na dłoni. Teraz to jeszcze osesek:)). Cieszę się...
Cudownie! W końcu jakaś dobra wiadomość ❤ gratulacje! Czyli za 2 tygodnie sobie już posłuchasz? 😍

Liliana87

Rozwiązania
0
Hey dzięki za Wasze odpowiedzi!
Chyba faktycznie się pomylilam!
Leczę się w Niemczech, no i wpisałam po niemiecku to, co mi powiedziala w Google i wyskoczyła mi laparoskopia...
Lekarka mówiła o Bauch- und Gebärmutterspiegelung (mi to tłumaczy jak wziernikowanie albo endoskopia brzucha i macicy). Ale zapytałam czy będzie przez brzuch i powiedziała że tak... Wiecie, dla mnie pobieranie krwi to wielkie wydarzenie, pierwszy raz w życiu mialam pobieraną krew w wieku 25 lat hahahaha a tu mi mówią, że chcą mnie pod narkozą przeciąć to mnie to trochę przeraża
Ja nie mam pojęcia czy mi to jest potrzebne, nigdy nie miałam nawet cysty na jajniku, żadnych zmian, na badaniu usg zawsze super, ale nie wiem czy na badaniu usg można wszystko zobaczyć. No i byłam 2 razy w ciąży ale poroniłam w 12 (łyżeczkowanie) i w 6 tygodniu (samoistnie).
Następna wizytę mam w środę, to dopytam o to badanie.. Ale czytałam na niemieckich forach, że raczej się przez brzuch wykonuje to badanie. Dlaczego nie przez macice - nie wiem.
Miałam dzisiaj pierwszą rozmowę telefoniczną z klinika i zleciła mi badania hormonów, hematologiczne, genetyczne i cukrzycowe, powiedziala, że znajdziemy przyczynę poronień. Ogólnie jestem zadowolona narazie o in vitro czy iui nie wspominała.
Ponieważ laparoskopia ma na celu zmonitorowac czy wlasnie na jajowodach nie ma jakiś srostow, polipow, endometriozy. Na jajowodach i w ich okolicy. A przez macice robi się histeroskopie i ona bada to samo co laparo ale w obrębie macicy. Z tego co obserwuje to najczęściej najpierw zaczynają od laparoskopii. W sumie najpierw, najpierw często wykonują badanie HSG i sprawdzają drożność wypuszczając kontrast do jajowodow i sprawdzają poprzez zdjecia rentgenowskie czy leci tam gdzie powinien czy napotyka opór. Ale pewnie Tobie tego nie priponowala bo dwa razy w ciaze zaszłas.
Powodzenia i obu dobrze się Tobą zajęli;)

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
3
Długa historia...
Staramy się od połowy 2018 roku.
Po ponad roku 2 kreski, niestety 12 tc krwotok i poronienie, dzidziuś rozwijal sie super, dokładnie co do dnia jak z OM. W Niemczech nie badają przyczyn.
Druga ciąża poroniona w 6 tc dwa tygodnie temu. Samoistnie w domu, pęcherzyk był, wielkością odpowiadał, jak w pierwszej ciąży, dokładnie co do dnia jak z OM.
W międzyczasie zrobiliśmy badania nasienia partnera i wyszła mu kryptozoospermia tragedia. Od tamtej pory oswajam się z myślą o in vitro, bo z takim nasieniem to chyba mogę pomarzyć o naturalnej ciąży.
Poszedł najpierw do swojego lekarza domowego, który powiedział że kliniki leczenia niepłodności do wielkie finansowe lobby i musi powtórzyć badania a tym narazie się nie przejmować.
Poszedł do urologa. Zbadał mu jajka, zrobił usg i pobrał krew na hormony - wyszło wszystko idealnie! Badanie nasienia (następne) ma 02.06. I ten urolog mu powiedział, że raczej na pewno będzie miał dobre nasienie! I to samo o klinikach, że czasem próbka nasienia przeleży za długo i wyniki są niemiarodajne. On chce zrobić nowe i tamtymi nie mamy się sugerować! On zrobi je porządnie.
No ale! Ja nie wiem czy wierzyć, że kliniki to takie małe Ch.ujki, co by dla kasy życie nam chcieli zniszczyć i podjęłam kroki i za poleceniem mojej pani ginekolog zapisałam się do kliniki leczenia niepłodności, która powinna być w porządku!
Z powodu korony termin dostałam szybciutko i jestem po pierwszej rozmowie, a partner nie ma jeszcze wyników drugiego badania nasienia.
Lekarz urolog powiedział, żeby się nie sugerować złym badaniem nasienia więc nie powiedziałam w klinice o tym badaniu. Powiedzialam, że lekarz urolog powiedział, że raczej będą dobre.
No i ona Zleciła mi te wszystkie badania, żeby znaleźć przyczynę to tak w skrócie...
Zaszłaś w ciąże wyniki mogą być wystarczające do inseminacji niekoniecznie ivf. Pierw trzeba zrobić badania nasienia u androloga dr Wolski (Novum) czasem trzeba faceta przemęczyć i wyniki wracają do normy. Słabe plemniki to słabe DNA. Czyli przy czynniku męskim jest większy odsetek poronień. Mój mąż ma krypto. Wyniki nasienia potrafią być zmienne w czasie. W czasie roku leczenia u androloga wyniki były od pojedynczych w polu widzenia do 3-5mln przy takich parametrach już cuda się zdarzają:p. No i od 5mln/ml można IUI zrobić podwarunkim ze jest to stała wartość :p no ale mniej skuteczna metoda.Niech przebada go androlog porządnie :-) jak wyniki się nie poprawia cóż będzie i ivf . Ja mam syna po drugiej procedurze:-) u nas czynnik męski. Narazie poczekaj na wyniki.
To, ze zachodzisz w ciąże super rokuje. Dziwne te wyniki twojego męża. Szukałam bym diagnostyki u niego a nie ivf odrazu.

Ostatnia edycja:

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
3
Kurcze gdyby nie to ze jutro niedziela i ten piepszony pregnyl to mogłabym już testować i wszystko byłoby jasne. A tak 5dpt i do poniedziałku nadal nic:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Brzuch mnie boli i po luteinie złe się czuje.

motylek24

Rozwiązania
0
Hey dzięki za Wasze odpowiedzi!
Chyba faktycznie się pomylilam!
Leczę się w Niemczech, no i wpisałam po niemiecku to, co mi powiedziala w Google i wyskoczyła mi laparoskopia...
Lekarka mówiła o Bauch- und Gebärmutterspiegelung (mi to tłumaczy jak wziernikowanie albo endoskopia brzucha i macicy). Ale zapytałam czy będzie przez brzuch i powiedziała że tak... Wiecie, dla mnie pobieranie krwi to wielkie wydarzenie, pierwszy raz w życiu mialam pobieraną krew w wieku 25 lat hahahaha a tu mi mówią, że chcą mnie pod narkozą przeciąć to mnie to trochę przeraża
Ja nie mam pojęcia czy mi to jest potrzebne, nigdy nie miałam nawet cysty na jajniku, żadnych zmian, na badaniu usg zawsze super, ale nie wiem czy na badaniu usg można wszystko zobaczyć. No i byłam 2 razy w ciąży ale poroniłam w 12 (łyżeczkowanie) i w 6 tygodniu (samoistnie).
Następna wizytę mam w środę, to dopytam o to badanie.. Ale czytałam na niemieckich forach, że raczej się przez brzuch wykonuje to badanie. Dlaczego nie przez macice - nie wiem.
Miałam dzisiaj pierwszą rozmowę telefoniczną z klinika i zleciła mi badania hormonów, hematologiczne, genetyczne i cukrzycowe, powiedziala, że znajdziemy przyczynę poronień. Ogólnie jestem zadowolona narazie o in vitro czy iui nie wspominała.
Jeśli zachodzisz w ciążę to nie wiem w jakim celu chcą zrobić laparoskopię? Zapytaj. Ja po laparoskopi miałam torbiel w każdym cyklu, ciąża w takim przypadku jest niemozliwa. Zdecydowanie mniej inwazyjnym zabiegiem jest histeroskopia. Przy niskim AMH też lepiej nie szaleć od razu z laparoskopią. No ale od tego jest lekarz aby odpowiedział na pytanie dlaczego taki a nie inny zabieg.

reklama

Camilleka

Rozwiązania
0
Ja nawet u fryzjera miałam mega podwyżkę 👿. Za zwykłe obcięcie z 50zl na 80zl👿
Słyszałam o tym i to jest normalnie szok i złodziejstwo. Ja podniosłam ceny o 1-2e, bo faktycznie koszt usługi tez troszke wzrósł, ale max to jest to co napisałam, a nie o 30zl...czyli 7e 😱😱😱 nie rozumie tego 😕 skoro aż tyle się podnieśli, tłumacząc że ze względu na dezynfekcje, to znaczy ze wcześniej musiało tam być cholernie brudno, ze nagle zdali sobie sprawę ze tyle to kosztuje 😜 a później będą plakac ze musza zamknąć, bo nie ma ludzi itd...

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Kto w trakcie in vitro (ivf)? Staramy się 244
J kto po in vitro Potrzebuję porady 11
Olaska21 Kto urodził we wrześniu? Dzieci urodzone w 2019 roku 29
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
Kerchman Kto wie brokera? Potrzebuję porady 0
Z Beta HCG kto pomoże odczytać ? Przyszłe mamy 10
B czy jest tu ktos kto pracuje kadrach, ksiegowosci?-potrzebuje rady Potrzebuję porady 5
A Kto z Was dziewczyny miał amiopunkcje??? Potrzebuję porady 8
A Kto stosował pronasal przed ciążą? Potrzebuję porady 7
M Kto jest tatą Potrzebuję porady 21
K L4, kto płaci? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 4
K Kto używał ClearBlue. Proszę o pomoc Potrzebuję porady 0
S Kto pomoże mi w sprawie odszkodowania?? Potrzebuję porady 1
S Wspólne wyprawy z dziećmi, wakacje, Kto chętny? Samotny tata i 7-latka Mamy wędrowniczki 0
K Kto mi pomoze Potrzebuję porady 14
asiorreek orlifique kto stosowal opinie Potrzebuję porady 30
S kto płaci za pracownicę w ciązy Potrzebuję porady 8
S kto płaci za pracownicę w ciązy Potrzebuję porady 0
MROOWKA Kto ma ochotę na spacer? Kraków 0
klaudia1219 Pimafucin - kto stosował? Potrzebuję porady 3
K Kto jest kto - przedstawmy się :) Dzieci urodzone w grudniu 2014 59
D Nie wiem kto jest ojcem dziecka? Ciąża, poród, połóg 9
P Kto Poleci dobrego Ginekologa z Bydgoszczy ? Poleć szpital, lekarza, położną 5
emotion_sickness Kto jest w moim brzuszku? - przeczucia i zabobony Dzieci urodzone w czerwcu 2014 130
xMartusiax Szpital Kliniczny Nr 1 Zabrze-kto byl?Opinie?Pomocy! Śląsk 0
M kto płaci wynagrodzenie na L4 w nowym roku kalendarzowym ? ? ? Porady prawnika 0
G kto odstawia ze mna od piersi???? Żywienie 9
ada1989 Wątek zamknięty- kto chętny? Dzieci urodzone w styczniu 2013 55
Pysia29d kurator sądowy kto go na mnie nasłal? sad? Archiwum Samodzielnych rodziców 23
S kto płaci za urlop macierzyński jeśli umowa kończy się w połowie? Porady prawnika 1
Mła Kto ma dzisiaj URODZINY? - ściąga ;) Dzieci urodzone w grudniu 2011 0
Mysza1984 Kto na moderatora wątku Lipcówki 2010 Dzieci urodzone w lipcu 2010 14
M Kto nawalił? Co robić Zwierzenia 10
N Wychowawczy-kto może mieć pretęsje? Porady prawnika 1
ulisia UWAGA! Kto chętny na wspólne wakacje nad morzem? Archiwum mam październikowych'10 85
Trzewik Tabletki 72h po stosunku, kto i w jakich sytuacjach może je wypisać ??? Ciąża, poród, połóg 28
mamowo Kto lubi gotować i chce być w telewizji? Opolszczyzna 0
K Botox kto ma doświadczenie? Zdrowa mama 9
agunia31 Kto ma wozić dzieci? Porady prawnika 1
DoubleFantasy Metoda Bobath!!!!!!!!!! KTO ĆWICZYŁ????? Rozwój i zabawy 4
natalucha Kto odpowiada ,,jesli diagnoza jest zle postawiona'' chodzi o lekarzy! Porady prawnika 1
A kto placi za badania dna w celu ustalenia ojcostwa dziecka Porady prawnika 3
P Kto ma pierwszeństwo do przedszkola?? PILNE! Przedszkola 20
M Kto uwierzy teściowej? Relacje rodzinne 55
nataluskaaa Ciąża z zaskoczenia!!! Co o tym myslicie? Kto mial podobna sytuacje? Ciąża, poród, połóg 75
post_ptaszyna Kto rodzi...meldunki i gratulacje :) dzieci urodzone we wrześniu 2009 827
S Kto po cesarce? Dzieci rok po roku 90
B kto mi poradzi co mam robic? Przedszkolaki 5