reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny czy jeśli mam mrozacka zamrożonego w 2 dobie to mogę poprosić żeby przetrzymali go do 5 doby i zobaczyli jak będzie?
Czy nie robi się tak?

Dobija mnie to że umierają u mnie w brzuchu. Czuję się okropnie.
Maria, to jest trudny proces i jeżeli zarodek nie ma potencjału do stworzenia zdrowej ciąży to nic nie poradzisz. Jak ma z niego urodzić się dziecko To się urodzi a nie ważne czy podany będzie w 2 czy w 5 dobie. Transferowanie zarodków w 5 dobie ogranicza ilość niepotrzebnych transferów. Czasem z dużej ilosci dobrych zarodków 3 dniowych masz tylko jedną blastocystę. Czasem jest ich bardzo duzo i niestety musisz przechodzić przez te transfery i tak. U nas było zapłodnionych 6 komórek i z 6 zarodków mieliśmy 5 blastocyst. Pytanie ile masz zarodków 2dniowych, bo hodowla jednego to strata pieniędzy chyba, ze odmrozić 3 słabe i hodować wtedy do blastocysty.
 
reklama
U mnie biochem, beta spada 😟 ładnie się zaczęło, ale te małe przyrosty trochę mnie przygotowały na ten scenariusz. Mimo to czuję się jakby mnie walec przejechał 😥 jutro na pewno będzie lepiej. Przynajmniej pierwszy raz coś ruszyło, mam nadzieję, że to jednak dobry znak na przyszłość.Zastanawiam się, kiedy po biochemie można podchodzić do następnego transferu?
Nie czytałam wszystkich twoich postów, ale powiem Ci ze to dobry znak. Twój organizm może być w ciąży. Ja miałam biochemiczna a następny transfer to ciąża i urodzenie dziecka. Jak beta spadła ( po odstawieniu leków) do 0 przygotowania do kolejnej próby. Niestety często zdarzają się ciąże biochemiczne przy ivf nie robimy PGS podajemy wszystkie zarodki, nie wiadomo czy one zdrowe:-( Gdyby nie ivf dostalabys w terminie @ i nawet nie wiedziałabyś ze doszło do zapłodnienia. Tutaj bardzo dużo wiemy... czasem niepotrzebnie.
 
Maria, to jest trudny proces i jeżeli zarodek nie ma potencjału do stworzenia zdrowej ciąży to nic nie poradzisz. Jak ma z niego urodzić się dziecko To się urodzi a nie ważne czy podany będzie w 2 czy w 5 dobie. Transferowanie zarodków w 5 dobie ogranicza ilość niepotrzebnych transferów. Czasem z dużej ilosci dobrych zarodków 3 dniowych masz tylko jedną blastocystę. Czasem jest ich bardzo duzo i niestety musisz przechodzić przez te transfery i tak. U nas było zapłodnionych 6 komórek i z 6 zarodków mieliśmy 5 blastocyst. Pytanie ile masz zarodków 2dniowych, bo hodowla jednego to strata pieniędzy chyba, ze odmrozić 3 słabe i hodować wtedy do blastocysty.
Został mi ostatni..
 
Maria, to jest trudny proces i jeżeli zarodek nie ma potencjału do stworzenia zdrowej ciąży to nic nie poradzisz. Jak ma z niego urodzić się dziecko To się urodzi a nie ważne czy podany będzie w 2 czy w 5 dobie. Transferowanie zarodków w 5 dobie ogranicza ilość niepotrzebnych transferów. Czasem z dużej ilosci dobrych zarodków 3 dniowych masz tylko jedną blastocystę. Czasem jest ich bardzo duzo i niestety musisz przechodzić przez te transfery i tak. U nas było zapłodnionych 6 komórek i z 6 zarodków mieliśmy 5 blastocyst. Pytanie ile masz zarodków 2dniowych, bo hodowla jednego to strata pieniędzy chyba, ze odmrozić 3 słabe i hodować wtedy do blastocysty.
Właśnie o to mi chodzi. Każdy nieudany transfer mnie dobija. Wolałabym żeby było ich mniej. Każda porażka boli coraz bardziej. Pomysłów skąd brać kasę brak.
Nie mogę pogodzić się z decyzją kliniki o mrożeniu w 2 dobie. Nie mogę..
Za tą kasę za transfery mogłabym już zrobić immunologię i następna stymulację..
 
Właśnie o to mi chodzi. Każdy nieudany transfer mnie dobija. Wolałabym żeby było ich mniej. Każda porażka boli coraz bardziej. Pomysłów skąd brać kasę brak.
Nie mogę pogodzić się z decyzją kliniki o mrożeniu w 2 dobie. Nie mogę..
Za tą kasę za transfery mogłabym już zrobić immunologię i następna stymulację..
To dlaczego nie zaznaczysz ze chcesz hodowle do blastocysty? Przecież jest wybór.
 
Dziewczyny mam pytanie. Czy po transferze bolał Was brzuch?

Mnie bolało całe podbrzusze ale mnie jeszcze po punckji trzymało 😘 bo w czwartek miałam (niby trudną punkcję bo lekarz mówił, że ciężko było i mnie nieźle ponakuwali) a w sobotę rano transfer 😘 więc u mnie był ból ale spowodowany punckją, a że to był mój pierwszy raz to nie wiem jak byłoby z np. Mrożaczkiem. Po IUI nie czułam się najlepiej.

Trzymam kciuki, żeby to był TEN zarodek. ✊✊✊ A do maca koniecznie! Zjedz za mnie loda z polewą karmelową ❤️ 1Ja pierwsze co to wciągałam hotdoga i gorąca czekoladę 😂
 
@mary.m przykro mi, że beta spadła. Ale bardzo dobrze mowisz - to dobry znak ze załapało - to znaczy że kolejny juz zdrowy zarodek zaimplantuje sie i da Ci upragniony cel. Jutro na pewno bedzie lepiej.. Ulozycie nowy plan.. sciskam Cie ❤
@maria_92 a nie odpowiedzieli Ci dlaczego taka decyzje podjeli? Pamietam ze nam lekarz doradzal, ze jak bedzie duzo komorek w 3 dobie to bedziemy ryzykowac do 5, a jak malo, to mrozic w 3 bo nie ma co ryzykowac. Moze tak do tego podeszli? Wiesz, ze mowi sie o tym ze w 3 dobie czasem te slabsze troszke maja jednak wieksza szanse w macicy niz na szkle...
ja by, chyba zostawila ten jeden nawet, zrobila immunologie i dopiero wrocila po ostatni zarodek...
ehh jednak rozumiem frustracje co do ilosci transferow... kase tez jak najbardziej... a czemu nie zdecydowaliscie sie na immunologie? to pierwsza stymulacja byla?
@bazylia128 co Ty tam odstawiasz z tym mezem, zeby o Was w gazetach nie czytali zaraz! Chyba ze sie godzicie juz :)
@Hope1989 no kochana to przemawiac do swojego malenstwa :) przed Tobia pare dni wiecznosci w oczekiwaniu :) badz dobrej mysli :) mocne kciuki!! brzuch mnie nie bolal od razu po transferze, ale moze cos cewnikiem Cie lekarz zadrapnął? Nie masz na protokole z transferu napisane czy byla krew w kataterze? (o ile dobrze pamietam takie cos mialam napisane: "brak krwi w kataterze".
 
reklama
Do góry