reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Margoolcia ktory to Twoj transfer i jaki miałaś zarodek podawnay, sztuczny czy naturalny cykl?
Kurka ciężko was tutaj wszystko nadgonic, masakra jakaś 😆 tyle się tutaj dzieje, a ja trochę się wyciszam bo czekam na USG na sobotę i zobaczymy jak z transferem.
Ale widzę że tutaj taka lawina ciąż się posypała że Moz ewlacu czas na same dobre wiadomości wkacu 🙂


Gratulacje wszystkim dziewczyna z pozytywna beta, ogromne ✊✊✊✊za przyrosty 😘
 
reklama
Ja jak wyszlam od lekarza z i fo ze jest ciaza i to podwojna.. bylam tak szczesliwa i zszokowana ,ze serio nie wiedzialam co z tym zrobic,pojechalam do domu i sie jak dziecko poryczalam,za te wszystkie lata,kiedy tego nie robilam zeby sie nie rozklejac,ciekawa jestem jakie wy macie wspomnienia?💛💚💙💜🤎
Ja tam ryczałam podczas stymulacji. Po drugiej becie bo przyrost niski, po piątej becie bo wystrzeliła, po serduszku, po prenatalnych - dowiedziałam się że będzie córka, potem wielokrotnie w szpitalu przy zagrożonej ciąży , podczas CC......o taka beksa lala jestem.
 
A może skorygujecie mu laserowo wzrok? Z moich znajomych 3 osoby zrobiły taka laserowa korekcję wzroku są mega zadowolone! Jest jakieś tam ryzyko, dlatego najpierw robią jedno oko, a jak się wygoi, to drugie... Warto byłoby to przemyśleć [emoji4]

Ja nie mam dzieci. Zdaje sobie sprawe z tego, że to "czy" będzie mi towarzyszyło całe życie, ale czy to nie piękne "czy"? Czy moje dziecko jest szczęśliwe? Czy najedzone, czy dałam mu wszystko czego pragnie? Bardzo chciałabym zadać sobie (oby już niedługo!) to pytanie: czy MOJE DZIECKO.....?

Do in vitro narazie nie podchodzimy. Zrobiłam badania, ale nic a nic nie wykazały. Odstępstwa od norm jakieś tam miałam, ale lekarze napisali, że w staraniach są one bez znaczenia. [emoji2368] Doszłam do ślepego zaułka i nie wiem co dalej... Mam jeszcze diabetologa pod koniec lipca... Może klinika spojrzy na to jeszcze inaczej swoim okiem...

Mam nadzieję że mnie nie wywalacie, skoro liczymy na naturalsa, ale na staraczkach jest w kółko to samo, dramat w 1 dc, potem oczekiwania na owu, 10373 pytań o testy owu, potem 29981 pytan: czy ten test ciążowy jest pozytywny? A mi się już to przejadło. Nie ekscytuje się, ani nie robię dramy z powodu okresu, po prostu czekam pokornie co czas pokaże... A u was oczywiście temat przewodni ciążowy jest, i dobrze, ale przeplatają się inne, ciekawe i fascynujące tematy! [emoji106]

Niedługo będę miała też swój ogród, więc muszę @fredka84 podpatrzeć, co ona do kwiatów za pestycydy dodaje, że jej rosną, bo ze mną to nawet kaktus zemrze. [emoji28]
Zrobiłaś AMH? Jajowody masz drożne? Mąż badanie nasienia zrobił? Histeroskopia? Jeżeli to wyjdzie dobrze to wtedy jeżeli staracie się powyżej 1 roku podejdzie do IUI i nie dajcie sobie wciskać kitu ze jest wszystko dobrze to warto się starać. Jeżeli jesteś rocznik 88 to masz obecnie 32l to jest najlepszy czas na in vitro. Potem po 35rz szanse spadają a powyżej 42l szanse na zajście w ciąże przy pomocy in vitro to 6%.
Co do korekcji to zobaczymy o ile wyrośnie z tej wady bo obecnie ma plus 5 i 8D. Do 18rz może będzie plus 2 i 4 dioptrie. Korekcje w nawzrocznosci robi się do 4 dioptrii i jest obarczona dużym ryzykiem. Minusy się cudnie leczy laserem. Do tego jest astygmatyzm i tu laser tez raczkuje. No, ale to pikus jedno oko jest niedowidzące i tutaj żadna operacja nie pomoze tylko tworzenie nowych połączeń. Była różnica duza pomiędzy oczami i mózg woli widziec jednym okiem ale ostro. Duszony tłumaczyć :-) syn ma to cudo po mnie. W przedszkolu nosiłam okulary i zasłaniałam oko nie udało się uratować może u niego się uda:-) Niech ma szczątkowe widzenie przestrzenne zawsze łatwiej:p ja nie mam w ogóle i jeżdżę autem, pracuje w warunkach wymagających obuocznosci i daje rade:-) tak bym chciała, żeby jemu było łatwiej ;-(
 
Akurat przy testach ciążowych jeśli coś wychodzi pozytywnego to nie jest błąd. Miałam dokładnie taki test pozytywy, nie wrzuciłam tutaj zdjęcia ponieważ trzeba było patrzeć po odpowiednim kątem aby ta kreska była widoczna . Beta wtedy wynosiła 15.
Były na forum pozytywne testy a hcg 0. Testy płytkowe to markery ich selektywność jest ok 99% ale to oznacza ze 1% selektywność wykazują na coś innego niż hcg. Nie ma idealnych testów :-) A mi testy nigdy nie wychodziły pozytywne mimo, ze testowałam od 6dpt i miałam 6dpt 46 9dpt 209 - po tym teście olałam :-)))) i nie zrobiłam już później
 
Zrobiłaś AMH? Jajowody masz drożne? Mąż badanie nasienia zrobił? Histeroskopia? Jeżeli to wyjdzie dobrze to wtedy jeżeli staracie się powyżej 1 roku podejdzie do IUI i nie dajcie sobie wciskać kitu ze jest wszystko dobrze to warto się starać. Jeżeli jesteś rocznik 88 to masz obecnie 32l to jest najlepszy czas na in vitro. Potem po 35rz szanse spadają a powyżej 42l szanse na zajście w ciąże przy pomocy in vitro to 6%.
Co do korekcji to zobaczymy o ile wyrośnie z tej wady bo obecnie ma plus 5 i 8D. Do 18rz może będzie plus 2 i 4 dioptrie. Korekcje w nawzrocznosci robi się do 4 dioptrii i jest obarczona dużym ryzykiem. Minusy się cudnie leczy laserem. Do tego jest astygmatyzm i tu laser tez raczkuje. No, ale to pikus jedno oko jest niedowidzące i tutaj żadna operacja nie pomoze tylko tworzenie nowych połączeń. Była różnica duza pomiędzy oczami i mózg woli widziec jednym okiem ale ostro. Duszony tłumaczyć :-) syn ma to cudo po mnie. W przedszkolu nosiłam okulary i zasłaniałam oko nie udało się uratować może u niego się uda:-) Niech ma szczątkowe widzenie przestrzenne zawsze łatwiej:p ja nie mam w ogóle i jeżdżę autem, pracuje w warunkach wymagających obuocznosci i daje rade:-) tak bym chciała, żeby jemu było łatwiej ;-(
Popieram. Jeśli starcie się dłużej niż rok nie ma co czekać na cud tylko działać. Znaczy diagnozować ..... przecież nie oznacza to że zaraz in vitro będzie potrzebne.
 
reklama
Do góry