reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny a w jakich klinikach probujecie?
Ja wszedzie mam daleko, ale wybralam Novum po opiniach internetowych i statystykach. To moja pierwsza proba i tylko kedna z dwoch, bo mam 2 KD, jedna podana, druga zamrozona. Ciekawi mnie jak to wyglada w innych klinikach?
 
ok. dzięki za odp.
Pewnie będę miała krótki . Czyli potem już wszystko idzie płynnie, stymulacja, kończę ją i zaraz jest punkcja, potem czekam 2-5 dni i transfer?
 
Dziewczyny bardziej "zaawansowane" ode mnie powiedzcie mi proszę, kiedy zaczyna się stymulacja czyli tzw. protokół. Jeśli przyjdę do lekarza już ze wszystkimi badaniami to on zleci mi protokół(krótki lub długi) i następnego dnia zaczynam? Czy zaczyna się to pierwszego dnia cyklu?
Krótki zaczynasz od 2-3dc, a długi w cyklu wcześniej, ale ja nie wiem kiedy czy od początku czy od połowy
ok. dzięki za odp.
Pewnie będę miała krótki . Czyli potem już wszystko idzie płynnie, stymulacja, kończę ją i zaraz jest punkcja, potem czekam 2-5 dni i transfer?
O ile transfer nie zostanie odwołany, jeżeli zostanie odwołany to wrócisz po zamrożone kropki później. Ale z doświadczenia wiem, że lepiej nie planować. Gdzieś z tyłu głowy musisz mieć też opcje, że nie będzie wcale zarodków. Zdarza się to rzadko, ale jednak się zdarza. Ale myśl pozytywnie!!!!
 
Dziś już nie ma nic 😱 tzn. Jak do tej pory... Zaczynam się czuć się jak bym miala bądź zbliżała się @ ale jak na razie sucho... Juz sama nie wiem co mam myśleć 😔😔😔😔
Też nie wiem, może znajdzie się za chwilę tutaj ktoś co coś więcej powie. Jak nie ma to nie przejmuj się za bardzo, ale powiedz o tym lekarzowi przy następniej wizycie.
 
wychodzę na chwilę z krzaków;) mam wynik badania mthfr. mutacja c.665c T(c677t) wynik: homozytgota cc. c1286a. C(a1298c) wynik: heterozygota ac. No i teraz mi powiedzcie co to oznacza?🤔 :) czy tak czy siak od dawna biore metylowane: folian i witb.
 
wychodzę na chwilę z krzaków;) mam wynik badania mthfr. mutacja c.665c T(c677t) wynik: homozytgota cc. c1286a. C(a1298c) wynik: heterozygota ac. No i teraz mi powiedzcie co to oznacza?🤔 :) czy tak czy siak od dawna biore metylowane: folian i witb.
I heparynę trzeba bo jesteś homozygota jak miałabyś obie mutacje homozygotyczne to już napewno heparyna i aspiryna. Zwiększa się ryzyko zakrzepów i poronień. A homocysteina w normie?
 
Dziewczyny a w jakich klinikach probujecie?
Ja wszedzie mam daleko, ale wybralam Novum po opiniach internetowych i statystykach. To moja pierwsza proba i tylko kedna z dwoch, bo mam 2 KD, jedna podana, druga zamrozona. Ciekawi mnie jak to wyglada w innych klinikach?
Ja nie polecam Novum trochę przereklamowana moim zdaniem:p nie daj sobie mrozić zarodków w 3 dobie. Maja być mrożone w 5 dobie w stadium blastocysty.
 
reklama
I heparynę trzeba bo jesteś homozygota jak miałabyś obie mutacje homozygotyczne to już napewno heparyna i aspiryna. Zwiększa się ryzyko zakrzepów i poronień. A homocysteina w normie?
ostatnio homocysteiny nie badalam. miałam też robione mutacje vleiden protrombina itp. i tam wszystko było ok. bez mutacji. czyli co tak na chłopaki rozum oznaczają te moje wyniki? chodzi mi o to że rozumiem że w przypadku ciąży mi np. heparyne dodadzą tak? ale czy to ma wplyw na wady genetyczne płodu?
 
Do góry