reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Tylko zastrzyk pierwszy już 5 dni przed transferem i tak co dziennie jeszcze do wizyty serduszkowej czyli przez dwa tyg będę brała. Także dużo tego i ciągle kontrole morfologii muszę robić. Mówili ci dlaczego dali tevagrastim?
Prawdę mówiąc, pewnie mówili, a już nie pamiętam. Ten wlew domaciczne miał ułatwić implantacja zarodka. Te zastrzyki nie wiem...
 
reklama
Przy in vitro nie ma to znaczenia. Tak mówią u mnie w klinice. Wiadomo, ze lepiej mieć optymalne bmi bo wtedy ciąża przebiega lepiej itp, natomiast sam fakt zajścia : nie ma to wpływu.
Nie do konca,bo jesli jest zla przemiana materii i organizm rowniez nie ma rownowagi hormonalnej,to jest wtedy ciezej zajsc w ciaze .Przy czym nie u kazdej otylej osoby tak jest.
 
Moze w calosci go zmierzyl w jakiś sposób bo w tym tygdoniu jak czytam to CRL 14-15 cm ;) Ja dzis rowno 18tc, jutro się dowiem jak się krwiak ma czy się dziad zmniejszyl.
To możesz już szaleć z wyprawka ;) Potwierdziły się Twoje przeczucia bo nie pamiętam co obstawialas szybciej co do płci ;)
Ja tam nie mam co szalec bo po blizniakach wyödzystko mam,w sumie tylko wozek musze kupic😊
 
Hej dziewczyny, dziękuję że tak mocno mnie wsparłyście wczoraj - to wiele dla mnie znaczy. Każde wasze słowo biorę do serca. Pomimo tego, że plemników jest mało postanowiliśmy nie poddawać się od razu i zrobić pół na pół. Pół nasieniem męża A pół dawcy. W sobotę mąż ma badania te bakteriologiczne i wirusowe z krwi to koszt 400 zł więc no w porównaniu do całego iv mega niewielki. Czy któraś z Was orientuje się jakie badania może jeszcze zlecić lekarz jeśli chodzi o samo nasienie? Moja znajoma mówiła, że jej mąż miał badanie dna plemników czy cos takiego no i się zastanawiam czy z tylu sztuk można czy nie takie coś zbadać. Podanie plemnika do komórki to icsi tak? A są jeszcze jakieś metody gdzie powiększa się ten plemniki bardziej i widać czy on sie nadaje czy nie? Dla przypomnienia u męża kryptozoospermia i 5 plemników o ruchu prawidłowym szybkim 4 o wolnym A reszta spośród 55 sztuk martwa...
Mąż ma badania genetyczne zrobione? Kariotyp AZF, CFTR?
czy robiliscie biopsje jąder? Ile % pracuje? Skąd krypto?
Zrobienie badań chromatyny plemnikowej pokaże wam czy jest sens korzystać z nasienia męża. Bo jeżeli się okaże, ze DNA plemnika jest uszkodzone w 30% to zaleca się dawce. No, ale nasienie u mężczyzny kest dynamiczne, wiec w jednej chwili możesz mieć bardzo słaby wynik a w innej „akceptowalny”. Nie liczy się ilość tylko potencjał rozwojowy plemników. Zrobiłabym chromatyne bo może wam wyjaśnić z czym się zmagacie. Wynik u nas był 21% sprzed 6 lat i mamy dzieci. Tez krypto, ale po odwirowaniu zostawało więcej niż 1000 plemników. Problem był taki, ze nie mieliśmy zarodków jak już były to się implantowaly.
W przypadku uszkodzonej chromatyny która jest standardem przy słabym nasieniu ( nie obniżonych parametrach tylko oligo III stopnia czy astheno III stopnia) ICSI to branie plemnika, który „żyje”. IMSI to oglądanie pod mikroskopem główki, witki i jak z nim nie fajnie to wypad! Bo jego wady budowy wynikają z DNA. I masz FAMSI ale to proponuje tylko jedna klinika masz IMSI a potem testowany jest pan plemnik czy wiąże się z hialuronianem ( czy zakończy poprawnie zapłodnienie) to jest kolejna korelacja zdrowego DNA z tym czy plemnik jest w stanie poprawnie zaplodnic komórkę. Pytanie czy u was jest z czego wybierać?
Poza tym jakość plemników zależy od wielu rzeczy- może nie będzie ich 50 super ale 5 wystarczy. Rzuć palenie, bierz koenzym duże dawki ok. 200mg jest silnym oksydantem naprawia DNA i RNA, tak samo L- karnityna są badania naukowe na poprawienie RNA w komórkach jajowych u ssaków. I inne cuda.. chodzi o to, ze niepłodność działa na zasadzie kompensacji. Komórka jajowa z poprawnym DNa może wyciągnąć plemnika z niskim potencjałem rozwojowym, tylko genetycznie mysi być zdrowy.
 
Dziewczyny mam te wyczekiwane Cytokiny i zupełnie one nic mi nie mowia[emoji2368]
Która z Was potrafi to rozszyfrować?
Screenshot_20210408_173013_com.android.chrome.jpeg
 
Dziewczyny, zrobiłam dziś AMH, wynik 1,27
Dla mojego wieku 38 lat norma to 0,405-6,96...
Widzę ze mój wynik mieści się w normie dla wieku, ale czy jest dobry do ivf?
 
reklama
Do góry