reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny pomóżcie proszę bo zielona jestem.
Przy mrożonym transferze 5 dniowej blastki progesteron włącza się na 5 dni przed? Ale czy pierwszy dzień przyjmowania progesteronu to dzień 0 czy 1 bo różne są informacje w internecie i trochę zgłupiałam 🥴
Mam mieć transfer w piątek o 11:30, lekarz kazał zacząć brać proga w poniedziałek rano. Ale nie zapytalam co to znaczy rano, czy o np 5 czy o 10 🤔 Czy kilka godzin ma jakieś znaczenie??
I mam zbadać poziom proga przed suplementacją.
Czy sprawdzałyscie coś jeszcze przed mrożonym transferem na sztucznym cyklu?
Nieważne o której ale jak bierzesz 2 tabl dziennie no to fajnie było się trzymać tego żeby brać co 12 godzin. Chodzi o taką ciągłość żeby działał non stop. Mi sprawdzali Hormony LH, E2 oraz progesteron. To było tylko raz 6 dni przed transferem i pytałam nawet czemu tylko raz lekarz stwierdził że to sztuczny cykl więc nie ma potrzeby
 
reklama
Dziewczyny 6 tyg temu zbadałam TSH i wyszło 3,2 , dostałam eutyroks 37,5 dziś po badaniu (po 6 tyg) wyszło TSH 0.693 We wszystkich widełkach widzę że mieszczę się w normie. Pytanie do Was jednak, czy to rzeczywiście dobry spadek? Czy nie powinno być po lekach mimo wszystko trochę mniej? Czy ta wartość powinna się już tak utrzymać, czy będzie jeszcze spadać?
Mi skoczylo prawie do 4 Tsh dostałam 50 eutrylox i po 2 I 4 i 6 tygodniach wynik mam 0.8 - 0.9 I według lekarza jest ok. Wynik może raczej iść w górę z wiekiem ciąży i wtedy zwiększa dawkę leku
 
Ja też żałuję że wszyscy wiedzieli dookoła.... Ciągle te pytania i jak, kiedy test, jak się czujesz... Mialam tego dość... Teraz postanowilam że oprócz mnie i męża nikt nie będzie wiedzieć... Zawsze marzyłam o tym żeby wysłać zdjęcie albo filmik z usg ( żeby było słychać bicie serduszka) najbliższym z podpisem " część ciociu, wujku itp. za 8 miesięcy zobaczymy się w końcu ❤️" i teraz właśnie tak zrobię... Jedynie co to może rodzica powoem... Ale już po fakcie... On też już są wiekowi (około 70 lat mają) i nie mogę pozwolić żeby tak ciągle się denerwowali, pytali i czekali ja wynik... Tak że to projekt ściśle tajny 😍😍 mam nadzieję że już za niedługo będę mogła. Wysłać taka wiadomość najbliższym ✊✊✊✊✊❤️
ja tez podjęłam taka decyzje
Przy pierwszym zbyt duzo ciekawskich spojrzeń pytań i plotek... a to kobiecie w momencie starań procedur i walki o ciąże zupełnie niepotrzebne 😏
Wiec działajmy i czekajmy na spełnienie marzeń ❤️
 
Czy któraś podpowie?
Czy konieczne jest wdrożenie leczenia metformina? Czy ktoś ja zażywa przy IO i pomimo to ma stymulację do ivf ?
 

Załączniki

  • IMG_2724.jpg
    IMG_2724.jpg
    633 KB · Wyświetleń: 73
  • IMG_2725.jpg
    IMG_2725.jpg
    575,3 KB · Wyświetleń: 70
Dziewczyny pomóżcie proszę bo zielona jestem.
Przy mrożonym transferze 5 dniowej blastki progesteron włącza się na 5 dni przed? Ale czy pierwszy dzień przyjmowania progesteronu to dzień 0 czy 1 bo różne są informacje w internecie i trochę zgłupiałam 🥴
Mam mieć transfer w piątek o 11:30, lekarz kazał zacząć brać proga w poniedziałek rano. Ale nie zapytalam co to znaczy rano, czy o np 5 czy o 10 🤔 Czy kilka godzin ma jakieś znaczenie??
I mam zbadać poziom proga przed suplementacją.
Czy sprawdzałyscie coś jeszcze przed mrożonym transferem na sztucznym cyklu?
Dzień w którym zaczniesz proga liczyć jakoś dzień 0 wiec proga powinnaś już w niedzielę włączyć jeśli w piątek transfer
 
Dziewczyny pomóżcie proszę bo zielona jestem.
Przy mrożonym transferze 5 dniowej blastki progesteron włącza się na 5 dni przed? Ale czy pierwszy dzień przyjmowania progesteronu to dzień 0 czy 1 bo różne są informacje w internecie i trochę zgłupiałam 🥴
Mam mieć transfer w piątek o 11:30, lekarz kazał zacząć brać proga w poniedziałek rano. Ale nie zapytalam co to znaczy rano, czy o np 5 czy o 10 🤔 Czy kilka godzin ma jakieś znaczenie??
I mam zbadać poziom proga przed suplementacją.
Czy sprawdzałyscie coś jeszcze przed mrożonym transferem na sztucznym cyklu?
Ja brałam progesteron tydzień przed transferem już ( prolutex i besins 200)
 
Dzień w którym zaczniesz proga liczyć jakoś dzień 0 wiec proga powinnaś już w niedzielę włączyć jeśli w piątek transfer
No właśnie tak mi się wydaje. Ale ten mój wybitny lekarz każe zacząć w poniedziałek rano a transfer w piątek o 11:30.
Kurde i znowu nie wiem co robić. Niby on jest lekarzem ale jakoś mu nie ufam
 
reklama
Do góry