reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny u mnie jutro punkcja. Jak się przegotować? czy u was trzeba było mieć swoja piżamę np? jakaś wodę po zabiegu? na co zwrócić uwagę przy wypisie? co w nim powinno sie zawierac?
czy moze byc tak że nie pobiorą pęcherzyków? czy mogą jakies inne zabiegi na macicy zrobić przy okazjhi? jak to u was wyglądało?
Punkcja to punkcja i nic innego robic nie będą. Musza pobrać komórki/ nakłuć pecherzyki bo przyjęłaś zastrzyk na dojrzewanie od tego zastrzyku 36h i popękają pecherzyki same. Dlatego punkcja jest na konkretna godzine ( zawsze jest jakiś zapas). Przed punkcja nic nie pijemy nie jemy. Z piciem to chyba zależy o której godzinie. Zgłosić anestezjolog gdyby po narkozach występowały mdłości. Podadzą odrazu leki przeciw wymiotne. Weź skarpetki na salach „operacyjnych” jest klima i może być Ci zimno w czasie punkcji. Cienka maseczka ma mazak bo mi tylko nosa odsłonili a wszystko w maseczce. Chyba tyle..reszta dziewczyny napisały. Ja nie malowałam się, ale dezodorant itp to tak. Nigdy to nie zaszkodziło. Jeszcze pytanie ile tego na siebie nakładasz..?! Czy flakon perfum czy troszkę psikniesz za uchem. Tak samo z makijazem. I paznokcie nie mogą być pomalowane.
 
reklama
Dziewczyny u mnie jutro punkcja. Jak się przegotować? czy u was trzeba było mieć swoja piżamę np? jakaś wodę po zabiegu? na co zwrócić uwagę przy wypisie? co w nim powinno sie zawierac?
czy moze byc tak że nie pobiorą pęcherzyków? czy mogą jakies inne zabiegi na macicy zrobić przy okazjhi? jak to u was wyglądało?
Nic nie bralam.Koszule jednorazowa i kapcie dostalam w klinice.Ja osobiscie nie dostalam zadnego wypisu.Wode dostalam od poloznej-byly te automaty z woda.Nie wiem czy moga robic inne zabiegi bo i co mogli by robic innego?🤷‍♀️
 
Dziewczyny u mnie jutro punkcja. Jak się przegotować? czy u was trzeba było mieć swoja piżamę np? jakaś wodę po zabiegu? na co zwrócić uwagę przy wypisie? co w nim powinno sie zawierac?
czy moze byc tak że nie pobiorą pęcherzyków? czy mogą jakies inne zabiegi na macicy zrobić przy okazjhi? jak to u was wyglądało?
W mojej klinice powinnaś wziąć swoją koszulkę i kapcie, ale jeśli nie będziesz miała, dadzą Ci jednorazowe. Ponieważ punkcją jest pod narkozą, przynajmniej 6 godzin nie możesz nic pić ani jeść. Wodę dają u mnie w klinice, jakieś pół godziny po zabiegu można się napić... Każą też przynieść sobie coś do jedzenia, np. kanapkę. Jeśli nie ma mdłości po wodzie, to każą zjeść... Co do kosmetyków, to nie ma zaleceń żeby nie używać.. U mnie nawet nie mieli problemu z pomalowanymi paznokciami. Żadnych dodatkowych zabiegów nie robią...
Pobierają płyn ze wszystkich pęcherzyków, poinformują Cię ile było w nich dojrzałych komórek... Oczywiście może się zdarzyć że nie będzie nic, ale to skrajne przypadki... Na pewno masz jakieś prognozy od lekarza ilu się spodziewa...
 
Dziewczyny u mnie jutro punkcja. Jak się przegotować? czy u was trzeba było mieć swoja piżamę np? jakaś wodę po zabiegu? na co zwrócić uwagę przy wypisie? co w nim powinno sie zawierac?
czy moze byc tak że nie pobiorą pęcherzyków? czy mogą jakies inne zabiegi na macicy zrobić przy okazjhi? jak to u was wyglądało?
U mnie nic nie trzeba było, dostałam piżamkę w klinice :) miałam się tylko pojawić z mężem godzinę przed na czczo 😊
 
@Szyszka99
Wstyd się przyznać ale ja robiłam betę chyba 8 razy [emoji85] ostatnia jak była 48k [emoji23]
Ale to przez to że dla docenta robiłam co 4 dni morfologie to mówię jak już jestem to co nie zrobię jak zrobię [emoji23]
Zawsze sobie i mężowi obiecałam że to ostatni raz [emoji23][emoji23] taaaa pani w labo jak mnie widziała to już wiedziała że będzie beta robiona [emoji23]

Ale na początku między tymi Betanii codziennie robiłam test i patrzyłam czy ciemnieje..

Strasznie mientka faja że mnie.
Myślałam zawsze że twarda babka ze mnie, dopóki nie zaczęło chodzić o Bobo [emoji2960]
Oj jak ja Cię rozumiem, też mi się wydawało, że jestem twarda 😂😂😂
 
Ja dostałam rozpiskę, miałam wziąć koszulę nocną bo tylko podwijałam ją wysoko i hop na fotel do pickupu, klapki i szlafrok. Wodę powinny Ci podać :) pobrac pobiorą nie martw się, po zabiegu powinni Ci powiedzieć ile. Gdzie sie leczysz? Dziewczyny jeszcze tu pisały by nie używac perfum ani pachnacych mocno kosmetyków bo związki chemiczne które sie ulatniają moga zniszczyć komórki chociaz ja dosłownie 20 minut przed kjeszcze sie psiknelam na rece perfumami i psioche mokra pachnąca chusteczką przecieralam i nic sie raczej nie wydarzyło... bo mam 6 blastek i jedna w brzuchu po transferze.
tak o perfumach wiem. Dzięki wielkie.
 
reklama
Do góry