reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja nie jestem lekarzem, wydaje mi się bez znaczenia czy clexane czy neoparin. Jednak brałabym acard jeszcze ale to po punkcji bo działa inaczej niż reszta. No, ale to nie dropsy niech lekarz się wypowie co tam potrzeba u Ciebie :-)
Będę Cię śledzić :-))))
Oj zejdzie sie do transferu bo pgs i byc moze szczepienia w tzw miedzyczasie
 
Ale obie mają tą samą substancje czynną : Enoksaparyna sodowa.
Mogą się różnic dodatkami - rozpuszczalnikiem itp. I to może spływać na biodostęonosc, ale moim zdaniem chodzi o cenę. Neoparin jest tańszy bo nie chodzą przedstawiciele po lekarzach a clexane jest bardzo rozreklamowany. Chyba, ze jest coś jeszcze ale sprawdziłam substancja czynna taka sama..
Tak zgadza się, po napisaniu posta też to wygooglałam. Co do ceny: ja Clexane mam na refundację więc koszt jest zupełnie inny niż bez ale nadal chyba wyższy niż Neoparinu z refundacją. Zatem wydaje mi się, że cena nie był wyznacznikiem aż takim u mnie.
 
Dziewczyny o co chodzi z heparyny że jest tak trudno dostępna? Ja cudem dostałam opakowanie neoparinu A muszę miec fraxiparyne bo teraz znowu muszę się kluc. Łukasz jeździł całe miasto i nawet w hurtowniach nie ma.
 
Tak zgadza się, po napisaniu posta też to wygooglałam. Co do ceny: ja Clexane mam na refundację więc koszt jest zupełnie inny niż bez ale nadal chyba wyższy niż Neoparinu z refundacją. Zatem wydaje mi się, że cena nie był wyznacznikiem aż takim u mnie.
Może być lepiej biodostępny z jakiegoś powodu. Te leki musza się czyms różnic bo są patenty. Jednak to nie powinna być tak rozbicia..
 
Oj zejdzie sie do transferu bo pgs i byc moze szczepienia w tzw miedzyczasie
A tak dla Ciebie żebyś zobaczyła jak to z tymi zarodkami jest… i ze niektórzy po prostu maja szczescie.
To zestawienie w artykule ile zarodków i „jakich” było zdrowych po badaniu. Są 3 wartości - piersza ile w tej populacji było zdrowych, ile się zaimplantowalo IR i ile się urodziło.
To jest tylko dla zarodków 4AA i 5AA nie np. 3AA bo one maja triszke gorsza statystykę i mimo AA mogą nie dojść do blastki 5AA ale nadal są piękne. Noni badanie tominimum 5AA w sensie stadium 4,5.
Tam te top zarodki zdrowe - 52,iR= 85,LBR= 64% ile się z nich urodzi (LBR)
Czuli na 10 zarodków 5AA tylko 52% jest poprawnych itp.
Czyli 10x52x85x64 = 2,79 czyli na 10 zarodków 4AA mamy urodzonych 3 dzieci …a z zarodków słabych jak 4BC, 5BC 17,77,59 czyli na 30 zarodków mamy 2 co się urodzą.
Czyli sukces na transfer zarodka AA to ok 30%
A w przypadku BC mniej niż 7%. Z czego te zarodki najczęściej nie dochodzą z 2 do 5BC.
 

Załączniki

  • 22FBA2D6-D2BB-4DA2-89C5-E4A6DC13D6C7.jpeg
    22FBA2D6-D2BB-4DA2-89C5-E4A6DC13D6C7.jpeg
    59,2 KB · Wyświetleń: 54
reklama
Dziewczyny o co chodzi z heparyny że jest tak trudno dostępna? Ja cudem dostałam opakowanie neoparinu A muszę miec fraxiparyne bo teraz znowu muszę się kluc. Łukasz jeździł całe miasto i nawet w hurtowniach nie ma.
Szukaj na stronie" kto ma lek" , nie będziesz musiała latać po aptekach, jak znajdziesz na tej stronie to zadzwoń jeszcze do apteki i zarazerwuj sobie 😉
 
Do góry