reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jakieś inne jednostki mogą być. Ale fakt, ze po ovitrell progesteron startuje i on napędza estradiol jeszcze.
Jeżeli to kriotransfer i grubość endometrium było ok to kiedyś czytałam ze wartość estradiolu ma się nijak do przygotowania endonetrium. Tylko grubość endometrium rokuje i potem progesteron. Czyli może to nie oznaczać nic złego ten niski estradiol. My staraczki chcemy mieć wszystkiego duzo 🤣😁🤣duzo progesteronu, estradiolu, komórek, zarodków No i duzo hcg we krwi

Miałam 3 transfery na ovitrell 0,5 albo 1/3 ampułki i 6dpt nadal było 5 albo 9 to nie była beta ciążowa.

Edit: POST MI SIĘ podwoił 😱😱😱 sorry
Dlatego napisałam, że bezpieczniej w 7 dpt 😁
Teraz też będę miała ovitrelle i pewnie ponownie zrobię betę w 7dpt.
 
reklama
Dlatego napisałam, że bezpieczniej w 7 dpt 😁
Teraz też będę miała ovitrelle i pewnie ponownie zrobię betę w 7dpt.
No, ale niektóre kobiety mają wolniejsze usuwanie ovitrell z organizmu czyli 1/2 na 72h a nie 48h. U mnie było nawet szybciej według kalkulatora i 7dpt beta nadal nie była 0. Raz w 9dpt była 2. Jeżeli jest ciąża to beta 6dpt jest minimum 20 i tutaj można rokować coś jeżeli zrobiło się 3dpt hcg. I zakładamy, ze poziom hcg będzie spadał 50% co 48h, ale są kobiety u których spada po 72h te 50%. Zatem to wróżenie z fusów i wmawianie sobie implantacji, której w ogóle może nie być.
 
Histeroskopie miałam robiona wyszło okej test era też miałam robiony i wyszło spore przesunięcie miałam robiona stymulacje pobrali chyba ponad 20 komórek z czego wyszło tylko 2 ładne blastocysty i żadna się nie zaimplantowala było używane nasienie dawcy miałam robiona też biopsje endometrium i cd 138 tam wyszedł duży stan zapalny który został wylecznoy
Skąd wiesz że stan zapalny był duży ? Badałas potem czy został wyleczony ? W jaki sposób ? Tez mam brak implantacji i też miałam przeleczony stan zapalny. Nie sprawdzałam bo pytałam co zrobimy jesli się okaże że nie został wyleczony to powiedział, że już nic więcej się nie da zrobić. Cały czas mnie to męczy.
 
No, ale niektóre kobiety mają wolniejsze usuwanie ovitrell z organizmu czyli 1/2 na 72h a nie 48h. U mnie było nawet szybciej według kalkulatora i 7dpt beta nadal nie była 0. Raz w 9dpt była 2. Jeżeli jest ciąża to beta 6dpt jest minimum 20 i tutaj można rokować coś jeżeli zrobiło się 3dpt hcg. I zakładamy, ze poziom hcg będzie spadał 50% co 48h, ale są kobiety u których spada po 72h te 50%. Zatem to wróżenie z fusów i wmawianie sobie implantacji, której w ogóle może nie być.
Ja miałam ovitrelle 1/2 ampułki po transferze. 3 dni później beta 56 a i tak się okazało że transfer nieudany. Musiały to być pozostałości po.
 
No, ale niektóre kobiety mają wolniejsze usuwanie ovitrell z organizmu czyli 1/2 na 72h a nie 48h. U mnie było nawet szybciej według kalkulatora i 7dpt beta nadal nie była 0. Raz w 9dpt była 2. Jeżeli jest ciąża to beta 6dpt jest minimum 20 i tutaj można rokować coś jeżeli zrobiło się 3dpt hcg. I zakładamy, ze poziom hcg będzie spadał 50% co 48h, ale są kobiety u których spada po 72h te 50%. Zatem to wróżenie z fusów i wmawianie sobie implantacji, której w ogóle może nie być.
No z Tobą kłócić się nie będę. 😉
Tylko czemu mnie tak w takim razie mówią... 🤷 Wiesz teraz to pytam z czystej ciekawości.
 
No z Tobą kłócić się nie będę. 😉
Tylko czemu mnie tak w takim razie mówią... 🤷 Wiesz teraz to pytam z czystej ciekawości.
A kłóć się ze mną ja to lubię 🤣🤣🤣ja nie wyrocznia. Wiesz, ja się czasem tez mylę. Co prawda tylko czasem 🤣🤣🤣
A tak serio może i u Ciebie ta beta jest 7dpt, ale to jest takie zgadywanie. Robi sobie człowiek więcej złego wciskając coś czego nie ma, bo dla nas każda beta spadkowa nawet ta z 10 na 2 to beta od ciąży przez duże C. I wtedy to jest ogromna strata… dla niektórych porównywalna z poronieniem np. w 10 tygodniu.
 
Lekarz mowil ze cos sterczy i sterczy miedzy nogami ale % nie mowil i wg niego na dzis chlopiec (ale to 13 tydz wiec roznie moze byc z tą widocznoscia).
Natomiast raczej Nifty nie myli sie?
Na 99,9 % Nifty się nie myli. Zauważyłam, że więcej dziewczynek z in vitro, z tego forum przychodzi na świat 🤗 ciekawa jestem jak to u mnie będzie.. Ale jak patrzę na zdjęcia z prenatalnych i tych ostatnich to widzę tam płeć męską, czuję, że będzie to syn.
 
Jakieś inne jednostki mogą być. Ale fakt, ze po ovitrell progesteron startuje i on napędza estradiol jeszcze.
Jeżeli to kriotransfer i grubość endometrium było ok to kiedyś czytałam ze wartość estradiolu ma się nijak do przygotowania endonetrium. Tylko grubość endometrium rokuje i potem progesteron. Czyli może to nie oznaczać nic złego ten niski estradiol. My staraczki chcemy mieć wszystkiego duzo 🤣😁🤣duzo progesteronu, estradiolu, komórek, zarodków No i duzo hcg we krwi 🤣🤣🤣
No właśnie, a jaka powinna być ta grubość endometrium?
 
Jakieś inne jednostki mogą być. Ale fakt, ze po ovitrell progesteron startuje i on napędza estradiol jeszcze.
Jeżeli to kriotransfer i grubość endometrium było ok to kiedyś czytałam ze wartość estradiolu ma się nijak do przygotowania endonetrium. Tylko grubość endometrium rokuje i potem progesteron. Czyli może to nie oznaczać nic złego ten niski estradiol. My staraczki chcemy mieć wszystkiego duzo 🤣😁🤣duzo progesteronu, estradiolu, komórek, zarodków No i duzo hcg we krwi 🤣🤣🤣
Muszę się z tym zgodzić, że wartość estradiolu ma się nijak do udanego transferu. Mój lekarz kazał mi zawsze robić badanie estradiolu, a jak się raz zapytałam po co się sprawdza, to powiedział, że to tak orientacyjnie jak organizm reaguje na lek. W sumie to zawsze miałam niski, cos powyżej 200. Pamiętam dziewczynę z forum, jak lekarz odwołał transfer, bo miała niski estradiol, powyżej 200,cos pod 300. U mnie z takimi niskimi wartościami zawsze miałam udane transfery, więc mogę potwierdzić tą teorie, że on ma się nijak.
 
reklama
Ja też zaczynałam z 76 estradiolem później po braniu zastrzyków było już 1300 później 1900 a dwa dni przed punkcja ponad 200 lekarz powiedział przy drugiej wartości że jajniki zaczęły pracować a pęcherzyki rosnąć 😀
 
Do góry