reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
mmm... ja to się boję tych histori co tam opowaidają. jednak dziś nie będzie Morderstw... ale za to Herkule Poirot;-) też lubię
 
MMMM a pewno, ze bym Ci kielicha dala, tylko ty daleko...chociaz my z chlopem czest w Busku jestesmy, tam agroturystyke najmujemy i na dancingi od czasu do czasu, ale ja teraz leze, no chyba zeby kolezanka przywiozla od tej pani Marylki, co jej wtedy po polnocy sprzedala:-po ile jej nie zamkli:sorry2: bo jak tyle ciaz, to moze jaki donos byl:szok:
 
mmm... ja to się boję tych histori co tam opowaidają. jednak dziś nie będzie Morderstw... ale za to Herkule Poirot;-) też lubię

Nie ma czego. Tacy ludzie żyją obok nas i często nawet o tym nie wiemy... Moją kleżankę ze stódiów zabiła druga laska z którą studiowałyśmy... z boku wyglądały na najlepsze przyjaciółki...
no ale nie smutamy się Madzia... zachodzimy w ciążę, trzeba myśleć o przyjemnych rzeczach...
chyba na kuchenne rewolucje przełącze :)
 
niby ze sklepu u niej na wsi, banderola....chyba byla, ale kij wie, co to bylo, jak zesmy po tancach naszych dobre 3 dni nad miskami wisialy, chociaz jej chlop mi podziekowal, bo syna bedzie teraz mial, cos tak sie odblokowala, a tak juz dorosle prawie 3 corki ma:-)
 
MMMM a pewno, ze bym Ci kielicha dala, tylko ty daleko...chociaz my z chlopem czest w Busku jestesmy, tam agroturystyke najmujemy i na dancingi od czasu do czasu, ale ja teraz leze, no chyba zeby kolezanka przywiozla od tej pani Marylki, co jej wtedy po polnocy sprzedala:-po ile jej nie zamkli:sorry2: bo jak tyle ciaz, to moze jaki donos byl:szok:

Jak będziesz w busku daj znać mam bimberek z miodem przywieziony z Bieszczad... Na specjalną okazje trzymamy :)
 
Dziekuje za zaproszonko. Jak bede w busku dam ci znac, to jakbys chciala mozemy na cherbatce sie spotkac, ale z wozeczkami,earl grey bardzo lubie:tak:, bo moj to powiedzial, ze alkoholu mi juz nie da...bo po 10 dniach od kolezanki wrocilam:szok:, ale wtedy mogl mnie tak nie wkurzyc do imentu zreszta wtedy bylam MLODA I GLUPIA:rolleyes:
 
Uda się - znalazłam odpowiedź embriologa na pytanie o pachnące kosmetyki, więc wklejam.

Jestem przed transferem zarodków w programie in vitro. Przeczytałam, że w dniu transferu nie można używać perfum ani innych pachnących kosmetyków. Dlaczego? Czy ten zakaz dotyczy tylko dnia transferu czy całego okresu przygotowania do in vitro (stymulacja, pobranie komórek, transfer). Jeśli całego okresu, to do kiedy?

Odp: Zalecamy pacjentkom, by przed transferem nie używały perfum ani innych zapachowych kosmetyków, aby do minimum ograniczyć ryzyko wpływu szkodliwych chemicznych substancji (szczególnie te lotne - mocno pachnące łatwo dyfundują i przenikają do płynów i gazów) na bardzo delikatne zarodki. Zalecenie to dotyczy jedynie dnia transferu, gdy zarodki są wyjmowane z inkubatorów i przenoszone w cewnikach do organizmu przyszłej matki i obowiązuje nie tylko pacjentów, lecz także personel wykonujący zabieg.
Embriolog novum​
Lista pytań - novum

Na tym forum embriologicznym jest generalnie bardzo dużo pytań wraz z odpowiedziami embriologów. Są bardzo ciekawe w ogromnej większości. Często na naszym foru padają różne pytania, na które tam można znaleźć fachową odpowiedź.
 
Dziekuje za zaproszonko. Jak bede w busku dam ci znac, to jakbys chciala mozemy na cherbatce sie spotkac, ale z wozeczkami,earl grey bardzo lubie:tak:, bo moj to powiedzial, ze alkoholu mi juz nie da...bo po 10 dniach od kolezanki wrocilam:szok:, ale wtedy mogl mnie tak nie wkurzyc do imentu zreszta wtedy bylam MLODA I GLUPIA:rolleyes:

oj tam oj tam jak obie będziemy z wózeczkami będzie powód do świętowania i myślę że dostaniesz od swojego Połówka jednorazową dyspensę :)
 
reklama
Uda sie mam nadzieję, że na dniach zacznę stymulację, w piątek mam wizytę ale coś mi się @ spóźnia i nie wiem czy nie odwołam bo mam być między 3 a 10 dc. Jeżeli @ przyjdzie dzisiaj to możliwe, że już wpiątek zacznę stymulację. Jestem na estrofemie od 18 dc. Tak to jest z tą @ jak ma przyjść to nie przychodzi a zawsze miałam regularnie od 24 do 26 dnia a dzisiaj 27 i czekam :confused:
 
Do góry