reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ft4 takie minimum w ciazy powinno byc 16. Ale to jest nisko. I powinno sie brac euthyrox. Ogolnie ft4 powinno byc na poziomie 18-20. Tak mi mowil jeden lekarz. Inni olewali temat. Ogolnie trafic na endokrynologa ktory cokolwiek powie i mu zalezy.... chyba graniczy z cudem.

Moja corka ma super endo dla dzieci. Czesto jej sie podpytuje jak juz nie wiem co robic.
 
reklama
Nie powinno się odstawiac ethoryxu ani letroxu. Chyba, że wpadamy w nadczynność wunikająca z niedoczynnosci. Konsekwencje takiego odstawienia przewyższają korzyści. Palpitacje serca, nagły skok tsh. Itp.
Owszem ft4 jest ważniejsze, bo to on pokazuje jak dostarczany jest hormon dla dziecka, które nie ma tarczycy. Różnica taka, że tarczyca wykształca się w pełni i podejmuje pracę w 20 tc.
Co nie zmienia faktu, że tsh jest również ważne. Tsh ft3 i ft4 są zw sobą nierozerwalnie połączone. Jedno wynika z drugiego. Jeśli tsh jest wysokie to ciężko jest osiągnąć odpowiedni poziom ft4.

Strawbelko powinno być przy górnej granicy normy. Ale u Ciebie nie ma aż takiej tragedii, bo dziecko samo juz sobie dostarcza hormon.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie powinno się odstawiac ethoryxu ani letroxu. Chyba, że wpadamy w nadczynność wunikająca z niedoczynnosci. Konsekwencje takiego odstawienia przewyższają korzyści. Palpitacje serca, nagły skok tsh. Itp.
Owszem ft4 jest ważniejsze, bo to on pokazuje jak dostarczany jest hormon dla dziecka, które nie ma tarczycy. Różnica taka, że tarczyca wykształca się w pełni i podejmuje pracę w 20 tc.
Co nie zmienia faktu, że tsh jest również ważne. Tsh ft3 i ft4 są zw sobą nierozerwalnie połączone. Jedno wynika z drugiego. Jeśli tsh jest wysokie to ciężko jest osiągnąć odpowiedni poziom ft4.

Strawbelko powinno być przy górnej granicy normy. Ale u Ciebie nie ma aż takiej tragedii, bo dziecko samo juz sobie dostarcza hormon.
Westi czekalam az napiszesz, bo wiem ze bylas dobra w tej tarczycy. Dziekuje:*
A jak sie czujecie? Dzidzius pewnie pieknie rosnie, a Ciebie radosc rozpiera[emoji4]
Dobrze, niech maluszek pieknie sie rozwija[emoji4]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry