reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny dziś mam pierwsze usg po udanym transferze....i jestem przerażona bo nie wiem co zobaczę. Brzuch mnie tak boli że stresu że zaraz chyba pawia puszczę ..:( nie wiem dlaczego ale czuję niepokój...3majcie za mnie kciuki!

Ten niepokój niestety chyba już cały czas będzie nam towarzyszył...
Oby wszystko było dobrze, wracaj do nas ze wspaniałymi wiadomościami.
 
Jeśli @Ppatka masz mutację mthfr to na pewno wskazane jest łykanie kwasu foliowego metylowanego, syntetycznego nie przyswajasz jak należy. Ta mutacja jest też wskazaniem do stosowania heparyny, przynajmniej w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli macie słabe nasienie to dla pewności i zaoszczędzenia sobie stresu związanego z niepowodzeniami trzymałabym zarodki w labo do 5 doby, bo w trzeciej dobie uaktywnia się genom plemnika i dużo zarodków niestety przestaje się rozwijać. Do 5tej doby zostają te najsilniejsze i dające największą szansę na ciążę. Ale i tu zdania są podzielone, bo niektórzy lekarze uważają, że największe szanse zarodek ma w macicy. Ja osobiście poczekałabym do piątej, lub jeśli zdecydujecie się na transfer w trzeciej, to resztę zarodków przytrzymałabym do 5tej. Decyzja należy do Was i lekarza.
Możesz oznaczyć tez poziom homocysteiny. Na ciążę najlepiej, żeby była poniżej 8, mimo, że normy są wyższe.
Jaką metodą mieliście teraz zapładniane komórki?
Oznaczałam poziom homocysteiny był podwyższony więc biorę modulatory homocysteiny i metylowany kwas foliowy. No wlasnie u nas mieliśmy ivf i byly podane 3 dniowe zarodki..
 
reklama
MYsle, ze zobaczysz dzisiaj serduszko!!! Miałam rak samo. Nie stresuj kropka!


Dziewczyny powodzenia na betach!!!

Ja mam dzisiaj pierwsze badanie prenatalne w nocy spac nie mogłam. Pewnie jak wejdę do gabinetu to na ciśnieniomierzu Znowu skali zabraknie :(

Skoro do tej pory wszystko było dobrze to dalej też tak musi być. Powodzenia i wracaj z dobrymi wiadomościami.
 
Do góry