reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja duphaston ostawiłam w 12 tygodniu,w 13 tygodniu clexsane a luteine ograniczono mi do 2 x1 tabletka,teraz jest 17 tydzien i juz tez bede odstawiała.Ale kazda dziewczyna jest inna i lekarze tez inni i w roznych tygodniach odstawiają leki.
dzieki serdeczne za odpowiedz . Wstrzymam sie do skonczenia 12 tyg. z odstawianiem progesteronu.
 
reklama
Czesc dziewczyny , chcialam sie zapytac te z Was , ktore sa po udanych transferach swiezych zarodkow , kiedy odstawialyscie progesteron w ktorym tyg i jak ? Ja mialam zaczac odstawiac na poczatku 10 tyg dufaston jedna tabl. na poczatku, po 4 5 dniach nie dziania sie nic , tzn braku plamien odstawic calkowicie dufaston i kolejne progesterony ( prolutex 1 x , luteina 3 x200mg ) po kolejnym tyg . osdtawic prolutex . zaczelam plamic na 5 dzien stosowania 2 x dufaston zamiast 3 . wrocilam do wyjsciowej dawki . moje pytanie kiedy najbezpieczniej jest zaczac odstawiac , po skonczonym 12 tyg czy jeszcze pozniej , jak to bylo u Was ? Dzieki za odpowiedzi .:) boje sie probowac znow za wczesnie bo nerwy a powrot do wyjsciowej dawki spowodowal nasilenie objawow tzn mdlosci i wzdecia
Ja do 8tc miałam już być na czysto z lekami miałam luteine podjezykowa, crinone i dupka i co 5 dni odstawialam jeden lek .. żadnych plamien nie bylo i mam nadzieję że nie będzie! Już jestem ponad tydzień bez leków :) ale widzę że lekarze różnie do tego podchodzą:)
 
U nas to będzie pierwsze podejście. Czynnik męski - delecja azf c, pojedyncze plemniki w nasieniu,chociaż raz zdarzyły się 5 mln,ale morfologia 0%. A u Ciebie,który to transfer? Gdzie się leczysz?
U mnie to drugi transfer. Pierwszy nieudany byl na początku grudnia. Lecze sie w Gyncentrum w Katowicach.
Kurcia oni zarodki raczej zostawiaja na srodku macicy, z tego co zauwazylam to one sie odrobine przemieszczaja do dna macicy. Musle ze ta dziurka nie dziala jak magnes tylko po prostu uszkodzenie w jednym miejscu powoduje zwiekszenie receptywnosci calego endo.
Dzieki. madrze prawisz. :)
 
Zrobiłam badanie ft3 ft4 i atpo bo na atg trzeba czekać 5-7 dni. Kuźwa...
Moglas zrobic tak czy siak. Te 5-7dni to takie raczej orientacyjne, ja zazwyczaj mam wczesniej wszystkie wyniki, np czasem mowily ze ma cos sie czeka 2tyg a po tyg byl wynik. A jak cos to bylaby szansa jeszcza cos podzialac:) moze podjedz jutro dla swietego spokoju:)
 
Ja do 8tc miałam już być na czysto z lekami miałam luteine podjezykowa, crinone i dupka i co 5 dni odstawialam jeden lek .. żadnych plamien nie bylo i mam nadzieję że nie będzie! Już jestem ponad tydzień bez leków :) ale widzę że lekarze różnie do tego podchodzą:)
dzieki za odpowiedz, u mnie widocznie za wczesnie :)
 
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!

Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie się kropkw w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Styczeń to magiczny czas.
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*

Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2018-01-24 jasani usg 2 trymestru
2018-01-24 chlopkers beta

2018-01-25 Jeszczeniematka podglądanie maluszka <3
2018-01-25 hope322 podglądanie maluszka <3
2018-01-25 RedHotChiliPepper28 wizyta pęcherzykowa
2018-01-25 HopeFul87 badania prenatalne
2018-01-26 Doris30 wizyta pęcherzykowa
2018-01-29 shaggy wizyta pęcherzykowa
2018-01-29 Szczescie1986 beta
2018-01-30 Aguleczka29 wizyta u ginekologa prowadzącego
2018-01-30 Iskra_82 podglądanie maluszka <3
2018-02-01 gosia321 wizyta rozpoczynająca stymulacje
2018-02-01 dżoasia podglądanie maluszka <3
2018-02-02 Oczekiwanie2017 podglądanie maluszka <3
2018-02-02 zylwia podglądanie maluszka <3
2018-02-02 encka86 podglądanie maluszka <3
2018-02-08 gosia321 podglądanie jajek w trakcie stymulacji
2018-02-13 encka86 badania prenatalne I trymestru
2018-02-13 Zylwia usg 1 trymestru
2018-02-27 Aguleczka29 USG połówkowe, badania prenatalne
2018-04-05 meg86 termin porodu
2018-04-09 oczekująca 2790 termin porodu
2018-04-10 ludek termin porodu
2018-05-06 Evelin83 termin porodu
2018-06-13 jasani termin porodu
2018-07-01 Peugeotka36 termin porodu
2018-07-08 Aguleczka29 termin porodu
2018-07-16 hope322 termin porodu
2018-08-04 Weronika63 termin porodu
2018-08-27 encka86 termin porodu

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny , chcialam sie zapytac te z Was , ktore sa po udanych transferach swiezych zarodkow , kiedy odstawialyscie progesteron w ktorym tyg i jak ? Ja mialam zaczac odstawiac na poczatku 10 tyg dufaston jedna tabl. na poczatku, po 4 5 dniach nie dziania sie nic , tzn braku plamien odstawic calkowicie dufaston i kolejne progesterony ( prolutex 1 x , luteina 3 x200mg ) po kolejnym tyg . osdtawic prolutex . zaczelam plamic na 5 dzien stosowania 2 x dufaston zamiast 3 . wrocilam do wyjsciowej dawki . moje pytanie kiedy najbezpieczniej jest zaczac odstawiac , po skonczonym 12 tyg czy jeszcze pozniej , jak to bylo u Was ? Dzieki za odpowiedzi .:) boje sie probowac znow za wczesnie bo nerwy a powrot do wyjsciowej dawki spowodowal nasilenie objawow tzn mdlosci i wzdecia
Prolutex odstawiłam dość szybko bo 2 tyg po transferze. Za to Luteina 3x3 I duphaston 2x1 kontynuowałam do zakończonego 12 tygodnia.
 
reklama
A Tobie lekarz jak zalecił? Ja mimo tego że lekarz kazał odstawic inne leki i tak brałam tydzien dłuzej bo tak sie bałam rezygnowac z lekow.ale na szczęscie dzidzia ma sie dobrze :-)
od zeszlego tyg , byl to pczatek 9 tyg mialam odstawic najpierw jedna tabl. dufastonu , przez 4 dni mialam tak brac i jezeli nic by sie nie dzialo , odstawic calkowicie, bo podobno jednej tabletki dufastonu juz nie ma sensu brac bo rozklad jest po 6 h. potem mialam odstawic prolutex . Ale nie doszlo do tego bo zaczelam miec kawowe lekko wyplywy luteiny i z powrotem zaczelam brac 3 x dufaston. plamienia ustaly po 4 dniach powrotu do dawki 3x . teraz mam sie wstrzymac conajmniej tydzien az ustana plamienia i ew. znow sprobowac . heparyne mam nadal caly czas , hcoc konkretnych wskazan nie mam, acard tak samo. poprzednia ciaze naturalna donosilam bez lekow wspomagajacych poza lekami hamujacymi skurcze w 7 i 8 mieisacu ale to z powodu przeforsowania w pracy bylo. jestem teraz w polowie 11 tyg. obecnie i bede chyba czekac bezpiecznie do konca 12 tyg z odstawianiem
 
Do góry