reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Czy któraś może mi wyjaśnić na czym polega transfer na cyklu sztucznym i ma naturalnym? Który jest skuteczniejszy?
Ja podchodzilam na cyklu i sztucznym i naturalnym i powiem szczerze ze o niebo lepszy jest cykl naturalny, nie trzeba przyjmowac tych wszystkich lekow, pilnowac godzin, specialnie wstawac zeby wziasc leki itd. Mi sie udalo zajsc w ciaze w obu przypadkach ale na cyklu sztucznym zarodek sie zatrzymal w 8tc choc pewnie cykl sztuczny nie mial tu znaczenia. Moj dr powiedzial ze statystycznie cykle sztuczne sa skuteczniejsze ale jesli ma sie prawidlowe cykle i wszystko jest ok to uwazam ze powinno sie sprobowac na cyklu naturalnym bo naprawde jest o wiele wiele wygodniejszy!!!
 
Dziewczyny z niska rezerwa jajnikowa(moja 0,76). Udało się Wam uzyskać dużo i dobrej jakości komórki podczas stymulacji? Opiszcie jaki mialyscie protokół, ilość komórek i efekt końcowy. Proszę dodajcie mi otuchy i nadzieji.. bo bedzoemu podchodzić do 3 procedury. Pozdrawiam.
 
Ja podchodzilam na cyklu i sztucznym i naturalnym i powiem szczerze ze o niebo lepszy jest cykl naturalny, nie trzeba przyjmowac tych wszystkich lekow, pilnowac godzin, specialnie wstawac zeby wziasc leki itd. Mi sie udalo zajsc w ciaze w obu przypadkach ale na cyklu sztucznym zarodek sie zatrzymal w 8tc choc pewnie cykl sztuczny nie mial tu znaczenia. Moj dr powiedzial ze statystycznie cykle sztuczne sa skuteczniejsze ale jesli ma sie prawidlowe cykle i wszystko jest ok to uwazam ze powinno sie sprobowac na cyklu naturalnym bo naprawde jest o wiele wiele wygodniejszy!!!
Zastanawiam się właśnie dlaczego w mojej klinice nikt nie wyjaśnił mi na czym to polega i który wybieram. Bo może faktycznie było by dla mnie lepiej podejść na naturalnym. Ostatnio jak zapytałam o to lekarza to mówił że na naturalnym trudniej się wstrzrlic. A czy na sztucznym też jest okno intamplacyjne?
 
Już troszkę lepiej, wyplakałam najgorsze już chyba. Mąż wrócił wcześniej z pracy, kupił mi naleśniki. Tak więc posmuce się pewnie jeszcze trochę i pobieram do kupy, żeby walczyć dalej. Dzięki że jesteście!!!!
Złe emocje i smutek trzeba wypłakać ...przytul do męża , zrób dobrej herbatki .. będzie dobrze ☺️☺️☺️
 
Dziewczyny z niska rezerwa jajnikowa(moja 0,76). Udało się Wam uzyskać dużo i dobrej jakości komórki podczas stymulacji? Opiszcie jaki mialyscie protokół, ilość komórek i efekt końcowy. Proszę dodajcie mi otuchy i nadzieji.. bo bedzoemu podchodzić do 3 procedury. Pozdrawiam.
Amh-2 lata temu 0,74,w tym wyszło 1,12.Lekarz powiedział,ze będzie ciężko.A jednak udało się pobrać 9 komórek,z czego 5 zostało zapłodnionych,w 5 dobie zamrożono 1 dobrze rokująca wczesną blastocyste,pozostałe walczyły do 6 doby,ale niestety nie przetrwały.Teraz ta jedna jedyna rośnie u mnie w brzuszku już 3 mc .Podchodziliśmy tylko ten jeden raz,nie mieliśmy żadnych badań kir, nk ,immunologii.A i na cyklu sztucznym transfer.
 
Dziewczyny z niska rezerwa jajnikowa(moja 0,76). Udało się Wam uzyskać dużo i dobrej jakości komórki podczas stymulacji? Opiszcie jaki mialyscie protokół, ilość komórek i efekt końcowy. Proszę dodajcie mi otuchy i nadzieji.. bo bedzoemu podchodzić do 3 procedury. Pozdrawiam.
Moja rezerwa.0.9 udało się wyhodować 10 komórek z czego zaplodniono 6 i zostało 5 blastek. Cykl przed tym miałam tabletki anty i kurcze nie wiem czym się różni długi od krótkiego :(
 
reklama
Do góry