reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej. Jeśli masz endometrioze, to masz wieczny stan zapalny w organizmie a To już przeszkadza w zagnieżdżaniu zarodka/utrzymaniu ciąży. Sama wspominałaś o podwyższonym Ca-125. 59 chyba miałaś o ile dobrze pamiętam.
Jeśli mam... Ja już nie wiem co mam. Rozmawiałam z czterema lekarzami i każdy mówi coś innego. Nie pójdę na pewno na zabieg. Muszę, a przede wszystkim chcę jeszcze normalnie żyć po in vitro.
 
reklama
Mi nie pobrali nic do badania podczas histeroskopii. Twierdzili, że wszystko było dobrze, nie było czego pobierać.
Ten ostatni lekarz wydawał się być producentem taśmowym : zabieg - następna..!
Biorę suplementy, które mi zapisał, kupię sobie ten jod, o którym pisałyśmy w piątek, a do ewentualnego transferu będę się upierać na sterydy.
On jasno mi powiedział, że po wyłuszczeniu torbieli spadanie mi rezerwa. Nie zrobię tego.
A czy ten stan zapalny nie powinien wyjść w jakims badaniu? Podobno CRP to pokazuje. Ja mam w normie.
Ja mam zawsze w normie CRP, tak samo OB. Mam podwyższone markery CA125 co jest tez charakterystyczne dla endometriozy ale tylko jak mam torbiele. Ja nie namawiam do laparo, tylko z własnego doświadczenia wiem ze z regóły i tak sie tym kończy. Oby sie udało i nie było to ci potrzebne ✊✊✊
 
Dziwne. Znajomej w Bocianie lekarz przed stymulacją bezwzględnie zrobił laparoskopię pół roku wcześniej. Usunął ogniska endometriozy i brała jakieś leki na wyciszenie. Potem po urodzeniu dziecka też brała leki aby okresu nie mieć . Chciała drugiej ciąży i kazali jej próbować naturalnie, udało się i w rok po ciąży z in vitro jest w ciąży naturalnej. Miała czas na próby max pół roku. Każdy lekarz stosuje swoje sposoby i ma zdanie na ten temat. Nie pamiętam czy brała sterydy do transferu.....
Ciąża mocno wycisza hormony, nie ma miesiączki i torbiele maja czas na wchloniecie się oraz nie powstają nowe bo nie dochodzi do zluszczania endometrium, to samo podczas karmienia, wiec to akurat normalne ze potem łatwiej jej było zajść w ciążę.
 
Jestem kobietą z endometrioza. Wg mojego profesora i mojej kliniki, usuwa się tylko bardzo duże ogniska. Usuwanie małych wyrządza więcej szkód niż przynosi korzyści. Sterydu nie bralam nigdy.
Mam za sobą dwie procedury i dwie córki, więc z tym standardem to tak nie do końca [emoji6]
Ja piszę o standardzie w PL, nie wiem jak jest za granicą 😉 Tak mi tłumaczyło juz paru lekarzy w różnych klinikach w Pl. Tu tez usuwa sie tylko duze zmiany ktorych nie da rady rozgonić lekami. Zgadzam sie z Tobą ze usuwanie małych torbieli wyrządzi wiecej szkody niz pożytku, ale tez wiem ze zaden porzadny szpital nie będzie operował drobnych torbieli bo to sie mija z celem. Ja tez choruje na endometrioze od 15 lat, przeszlam dwie laparotomie bo nie bylo wyjscia, zmiany ponad 10cm średnicy i lekami nie dalo rady.
 
To bardzo dobra stymulacja ja tak miałam w trakcie okresu - bo pewnie będziesz mieć krwawienie tylko krótsze tez bierzesz leki i wtedy bardziej się pobudza jajniki. Ja przy moim AMH wtedy miałam 7 kumulusow z czego 3 blaski ! To była moja najlepsza stymulacja !!!!
Dziękuje Kochana, uspokoiłas mnie 😘❤️
Jutro i tak zadzwonię zapytać, czuje jak mi jajniki na maksa pracują, w czwartek mam podglad, wiec zobaczymy co tam wychodowalam.
 
Mi nie pobrali nic do badania podczas histeroskopii. Twierdzili, że wszystko było dobrze, nie było czego pobierać.
Ten ostatni lekarz wydawał się być producentem taśmowym : zabieg - następna..!
Biorę suplementy, które mi zapisał, kupię sobie ten jod, o którym pisałyśmy w piątek, a do ewentualnego transferu będę się upierać na sterydy.
On jasno mi powiedział, że po wyłuszczeniu torbieli spadanie mi rezerwa. Nie zrobię tego.
A czy ten stan zapalny nie powinien wyjść w jakims badaniu? Podobno CRP to pokazuje. Ja mam w normie.
Najczęstszą postacią endometriozy jest ta jajników a tego nie będą widziec podczas histero.
 
Zalamie się.
6dpt nawet cienia na teście.
Nie mam dziś jak zrobić bety bo zaraz wyjeżdżam do Pasnika.
Zrobię jutro ale i tak już wiem że dupa.
Czemu to musi być takie trudne [emoji24][emoji24][emoji24]
 
Zalamie się.
6dpt nawet cienia na teście.
Nie mam dziś jak zrobić bety bo zaraz wyjeżdżam do Pasnika.
Zrobię jutro ale i tak już wiem że dupa.
Czemu to musi być takie trudne [emoji24][emoji24][emoji24]
Nie wiem dlaczego to wszystko jest takie trudne i niesprawiedliwe 🥺🥺
Jak widziałam wyniki 0 to popłakałam jeden dzień i brałam się w garść do dalszej walki.
a teraz mam wrażenie ze wchodzę po drabince powoli na górę i upadek będzie bardzo bolesny.
krew oddana i czekam na wyniki. Cały czas mam nadzieje, choć wiem ze szanse są niewielkie.
6 dpt beta 14
8 dpt beta 30
Dziś 11 dpt wiec beta ponad 100 powinna być wiec zobaczymy.
Boje się dziewczynki czy dam radę. Czeka mnie nowa procedura. 😭
 
reklama
Ja piszę o standardzie w PL, nie wiem jak jest za granicą [emoji6] Tak mi tłumaczyło juz paru lekarzy w różnych klinikach w Pl. Tu tez usuwa sie tylko duze zmiany ktorych nie da rady rozgonić lekami. Zgadzam sie z Tobą ze usuwanie małych torbieli wyrządzi wiecej szkody niz pożytku, ale tez wiem ze zaden porzadny szpital nie będzie operował drobnych torbieli bo to sie mija z celem. Ja tez choruje na endometrioze od 15 lat, przeszlam dwie laparotomie bo nie bylo wyjscia, zmiany ponad 10cm średnicy i lekami nie dalo rady.
10cm to już duuza zmiana, nie dziwię się, że trzeba było usuwać. Ale niestety znam conajmniej kilka przypadków gdzie pierwsze co się robi to kieruje na zabieg usunięcia, czy jest potrzeba czy nie. I wiadomo - skutki bywają slabe.
 
Do góry