reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
No właśnie to mnie przekonało 🙈 będę jeść avokado z ananasem 🤣🤣🤣🤣🤣🙈
Z tym ananasem to ja nie wiem......
W Azji ( chyba tam) jest jedzony po to by wywołać poród..... Od 38 tc jedzą go na kilogramy .
A ponoć niedojrzały i w dużej ilości może spowodować poronienie......
W internetach można znaleźć wsztstko.....pytałam lekarza powiedział by nie jeść dużo i często bo tak ma tam jakaś substancjie....
 
Z tym ananasem to ja nie wiem......
W Azji ( chyba tam) jest jedzony po to by wywołać poród..... Od 38 tc jedzą go na kilogramy .
A ponoć niedojrzały i w dużej ilości może spowodować poronienie......
W internetach można znaleźć wsztstko.....pytałam lekarza powiedział by nie jeść dużo i często bo tak ma tam jakaś substancjie....
Dokladnie. Ananasa to tak 2 plasterki dziennie i to tuz przed transferem i chyba 2 dni po i tyle. I musi byc dojrzaly.
A avocado ja tez jem przed, po i w czasie ciazy. Mniaaaam [emoji4]
 
Oby [emoji85] najgorsza część już za nami
Nawet nie wiesz jak sie ciesze ze juz ten plan jest, i to tak realny i nie dużo pozostało do jego spełnienia [emoji7][emoji7] mam nadzieję że i do Ciebie małpa przyjdzie szybko i razem będziemy w dwupaku na święta. Jeszcze @Wesoła_Aga do nas dołączy [emoji7][emoji7][emoji7][emoji3590] na pewno będą to piękne święta, pierwsze od 4 lat, i dostaniemy najpiękniejsze prezenty na gwiazdkę [emoji3590] nasze maleństwa w brzuchu. [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110][emoji3590] Niech się spełni to marzenia, w końcu grudzień to magiczny miesiąc [emoji7][emoji7][emoji7][emoji3590]
 
Substancje, które „zmiękczają” szyjkę macicy – olej z wiesiołka, napar z liści malin, ananas. U nas w Polsce najbardziej popularną metodą, aby przyspieszyć poród jaka pokutuje przez pokolenia jest właśnie herbata z liści malin – pita w okolicach terminu porodu jest zupełnie bezpieczna, to czy rzeczywiście zadziała to już inne pytanie. Natomiast w krajach bardziej egzotycznych taką naszą „maliną” jest ananas. Jak przejrzymy amerykańskie strony na temat „przyspieszenia porodu” to trudno znaleźć taką gdzie nie ma mowy o ananasie. Ananas dodatkowo ma też działanie przeczyszczające oraz jest słodki, więc łączy w sobie także to, że może wpływać na kurczenie się macicy podczas ruchów perystaltycznych jelit.
 
No właśnie to mnie przekonało 🙈 będę jeść avokado z ananasem 🤣🤣🤣🤣🤣🙈
Proponuję zapytać o takie rzeczy lekarza lub dietetyka bo jedzenie czegoś w nadmiarze może szkodzić a w umiarkowanej ilości jest wskazane. Pytałam dietetyka czy można np ananasa w ciąży to powiedziała, że wszystkie owoce i warzywa można, ale z umiarem bo każdy trymestr ma zwiększone zapotrzebowanie na inne składniki, w diecie muszą być też zdrowe węglowodany. Cały sierpień i wrzesień miałam ochotę na owoce to robiłam sobie sałatki z różnymi owocami, jogurtem i płatkami.
 
Substancje, które „zmiękczają” szyjkę macicy – olej z wiesiołka, napar z liści malin, ananas. U nas w Polsce najbardziej popularną metodą, aby przyspieszyć poród jaka pokutuje przez pokolenia jest właśnie herbata z liści malin – pita w okolicach terminu porodu jest zupełnie bezpieczna, to czy rzeczywiście zadziała to już inne pytanie. Natomiast w krajach bardziej egzotycznych taką naszą „maliną” jest ananas. Jak przejrzymy amerykańskie strony na temat „przyspieszenia porodu” to trudno znaleźć taką gdzie nie ma mowy o ananasie. Ananas dodatkowo ma też działanie przeczyszczające oraz jest słodki, więc łączy w sobie także to, że może wpływać na kurczenie się macicy podczas ruchów perystaltycznych jelit.
Ja tez nie wiem o co chodzi z tym anansem - to bez sensu. On ma wysoki indeks glikemiczny. Jeszcze swiezy ok ale taki z puszki to jest masakra.
 
Proponuję zapytać o takie rzeczy lekarza lub dietetyka bo jedzenie czegoś w nadmiarze może szkodzić a w umiarkowanej ilości jest wskazane. Pytałam dietetyka czy można np ananasa w ciąży to powiedziała, że wszystkie owoce i warzywa można, ale z umiarem bo każdy trymestr ma zwiększone zapotrzebowanie na inne składniki, w diecie muszą być też zdrowe węglowodany. Cały sierpień i wrzesień miałam ochotę na owoce to robiłam sobie sałatki z różnymi owocami, jogurtem i płatkami.
Dokładnie! Zreszta mozesz jesc nawet samo avocado i trawki ale jak nie trafisz na wlasciwy zarodek to nic nie pomoze. Zdrowe odzywianie jest wspoamgajce ale zdrowo- rozsadkowe ;) Przede wszystko powinno sie unikac cukrow.
 
reklama
Do góry