reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny,
Proszę o poradę, pisałam tu już kilka razy
2 transfery nieudane przy super komórkach, teraz ilość komórek była duża ..a jakość straszna.
Lekarz uparlł się by trzymać do 5tej doby (chciał zobaczyć czy przyczyną są komórki) i w 5 tej dobie został jeden zarodek klasy C. Taki podali. Ja nie pytałam przy transferze.. teraz dzwonił embriolog. Biorąc pod uwagę Wasze doświadczenie.. myślicie że przyczyną sa pewnie komórki? Leki od Paśnika zaczełam... ale dziś po tej wiadomości nie chce chyba brać tego Accofilu.... mogę to normalnie odstawić?
I najważniejsze pytanie... zarodek klasy C...to zarodek słabo rokujący na implantację, powiedzcie, że nie chory... :((( bo ja siedze cała we łzach.. nawet w necie nic nie mogę znaleść :(
Nie znam sie na klasach zarodków ale lekarz powiedział mi kiedyś ze czasem silne zarodki sie nie przyjmują a te słabe na które mniej liczymy tak- nie ma reguły, głowa do góry wszystko może sie ułożyć:)
Jesteś już po transferze czy przed? Jeśli tak to świeży czy mrożony?
 
reklama
to jest takie dziwne ze co stymulacja takie inne wyniki, ten ostatni mega owocny zbior mialas:)
Za każdym razem było inaczej:
1 IVF długi protokół duże dawki leków, FAMSI. 17 dojrzałych komórek, ale wtedy baliśmy się nadmiarowych zarodków. Zapłodnilismy dwie komórki i mieliśmy dwa zarodki.
2 ivf odmrożenie 15 komórek, chcieliśmy mniej, ale w efekcie tylko 2 się odmrozily tez FAMSi i jeden zarodek - biochemiczna
3 ivf 6 komórek - złe poprowadzona stymulacja bo było 10 czy więcej niedojrzałych komórek. Na 6 właśnie 3 zapłodnione jeden zarodek no i ICSI, protokół długi, leki te same ale za wcześnie skończona stymulacja. Jeden zarodek 5.1.1 w 5 dobie :-)
Potem kolejne ivf krótki protokół to już 4lata później wiec starsza jestem. Znowu to samo duzo niedojrzałych komórek. Tylko 7 dobrych i 5 blastocyst było IMSI.
No i teraz ostatnie podejście bo już funduszy brak powrót do pierwszego IVF wszystko prawie to samo. Protokół długi bo ponoć morfologicznie gorsze ale częściej zdrowe genetycznie. Stymulacja z 2015 roku :-) nawet lekarz ten sam, dodatkowo FAMSI bo j nas uszkodzenie chromatyny jest powyżej 20% tak było 5 lat temu. Teraz prawnie duzo gorzej. Wiec wszystko się liczy :-) nie ma dwóch takich samych procedur.
 
Nie znam sie na klasach zarodków ale lekarz powiedział mi kiedyś ze czasem silne zarodki sie nie przyjmują a te słabe na które mniej liczymy tak- nie ma reguły, głowa do góry wszystko może sie ułożyć:)
Jesteś już po transferze czy przed? Jeśli tak to świeży czy mrożony?
mi embriolog powiedzial ze rownie dobrze genetycznie dobry moze byc zarodek BC a AA xly wlasnie, wiec chyba nir ma tak bardzo znaczenia . bardziej chybq ze te ladne sie lepiej zagniezdzaja
 
Dziewczyny,
Proszę o poradę, pisałam tu już kilka razy
2 transfery nieudane przy super komórkach, teraz ilość komórek była duża ..a jakość straszna.
Lekarz uparlł się by trzymać do 5tej doby (chciał zobaczyć czy przyczyną są komórki) i w 5 tej dobie został jeden zarodek klasy C. Taki podali. Ja nie pytałam przy transferze.. teraz dzwonił embriolog. Biorąc pod uwagę Wasze doświadczenie.. myślicie że przyczyną sa pewnie komórki? Leki od Paśnika zaczełam... ale dziś po tej wiadomości nie chce chyba brać tego Accofilu.... mogę to normalnie odstawić?
I najważniejsze pytanie... zarodek klasy C...to zarodek słabo rokujący na implantację, powiedzcie, że nie chory... :((( bo ja siedze cała we łzach.. nawet w necie nic nie mogę znaleść :(
A jaka dokładnie morfologia tego zarodka? Dobrze zrozumiałam, ze nie masz wyniku testu i nie chcesz brac leków od immuno?
 
Już ch.uj, wytrzymam do jutra. Nienawidzę się tak narzucać - skoro napisałam to powinni odpisać 🤷.Ja taka pipa jestem, widzisz 🤷. Te kliniki to wszystkie o dupę rozbić
Słuchaj z drugiej strony jak nie dzwonią to znaczy, ze jakaś magia się dzieje. Jak by czar prysł to by dzwonili.
 
reklama
Do góry