reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nooo
Ja leżę cała zaryczana ...zasmarkana... embriolog mi tylko powiedział że klasy C

:(
Klasy C są chore? Czy słabsze?
Gdyby były słabe i chore nie wytrzymały by do 5 doby, nie martw sie na prawde to może byc Twoja wymarzona dzidzia, a klasa zarodka nie świadczy o chorobach lub wadach!
Kiedy był transfer?
 
reklama
Nooo
Ja leżę cała zaryczana ...zasmarkana... embriolog mi tylko powiedział że klasy C

:(
Klasy C są chore? Czy słabsze?
To nie tak... klasa C zarodka to zarodek słabiej rokujący, ale to nie znaczy, ze nie ma szans. Zarodki klasy C się implantują nie lubimy ich bo implantuje się stanowczo ich mniej niż tych klasy A. No i klasa C to taki ogół bo 5BC to jest dobry zarodek ale 2BC już słaby. Wiesz z zarodków 3BC rodzą się piękne dzieci. Mnie się nie udało z takimi zarodkami, ale są dziewczyny które maja dzieci z zarodków klasy C. Bierz leki i czekaj na wynik testu. Poza tym czasem C w jednej klinice to B w innej :p A i zarodki podawane w 5 dobie dalej się rozwijają do 6AA,6BC itp Taki zarodek z 5 doby 5 BB może być w 6 dobie 6BC tylko o tym nie wiesz :p ważne żeby zdrowy był.
 
Ja bym chciała 15... Ale nie ma widoków... Przynajmniej na razie.
A weź, jak żyć. Ja muszę coś ze sobą zrobić. Dyskomfort zaczęłam odczuwać, ale to dobrze, znak idą zmiany.
No ch..j bombki strzelił, kupiłam 🍰. Wyspałam się za wszystkie czasy, @nieagatka też w odchudzam się od jutra.

Dziś dzwoni do mnie kolega, rozmawiamy o szczepieniu na covid. On do mnie "wiesz nie bój się tego zastrzyku, ja tak się bałem i nic prawie nie bolało". No kuwa co on nie powie, ciekawe jakby musiał tak codziennie albo kilka razy dziennie 😂😂😂 jednak mężczyźni to inny gatunek.
 
Ja czytałam że klasy C wogole nie transferują :(
Boshe mam taki zjazd ...
Tak było kiedyś uważano, ze nie mają szans takie zarodki. Tam gdzie można niszczyć zarodki klasy C się nie podaje. W PL jest inaczej, ale to nie znaczy, ze to jest bez sensu. Za mało wiemy obecnie nawet podaje się blastocysty z 7 doby.
 
To nie tak... klasa C zarodka to zarodek słabiej rokujący, ale to nie znaczy, ze nie ma szans. Zarodki klasy C się implantują nie lubimy ich bo implantuje się stanowczo ich mniej niż tych klasy A. No i klasa C to taki ogół bo 5BC to jest dobry zarodek ale 2BC już słaby. Wiesz z zarodków 3BC rodzą się piękne dzieci. Mnie się nie udało z takimi zarodkami, ale są dziewczyny które maja dzieci z zarodków klasy C. Bierz leki i czekaj na wynik testu. Poza tym czasem C w jednej klinice to B w innej :p A i zarodki podawane w 5 dobie dalej się rozwijają do 6AA,6BC itp Taki zarodek z 5 doby 5 BB może być w 6 dobie 6BC tylko o tym nie wiesz :p ważne żeby zdrowy był.
brać te Paśniki dalej? :( brałabyś?
 
Za każdym razem było inaczej:
1 IVF długi protokół duże dawki leków, FAMSI. 17 dojrzałych komórek, ale wtedy baliśmy się nadmiarowych zarodków. Zapłodnilismy dwie komórki i mieliśmy dwa zarodki.
2 ivf odmrożenie 15 komórek, chcieliśmy mniej, ale w efekcie tylko 2 się odmrozily tez FAMSi i jeden zarodek - biochemiczna
3 ivf 6 komórek - złe poprowadzona stymulacja bo było 10 czy więcej niedojrzałych komórek. Na 6 właśnie 3 zapłodnione jeden zarodek no i ICSI, protokół długi, leki te same ale za wcześnie skończona stymulacja. Jeden zarodek 5.1.1 w 5 dobie :-)
Potem kolejne ivf krótki protokół to już 4lata później wiec starsza jestem. Znowu to samo duzo niedojrzałych komórek. Tylko 7 dobrych i 5 blastocyst było IMSI.
No i teraz ostatnie podejście bo już funduszy brak powrót do pierwszego IVF wszystko prawie to samo. Protokół długi bo ponoć morfologicznie gorsze ale częściej zdrowe genetycznie. Stymulacja z 2015 roku :-) nawet lekarz ten sam, dodatkowo FAMSI bo j nas uszkodzenie chromatyny jest powyżej 20% tak było 5 lat temu. Teraz prawnie duzo gorzej. Wiec wszystko się liczy :-) nie ma dwóch takich samych procedur.
powaznie jest jakas zaleznosc miedzy dlugoscia protokolu a genetyka zarodkow? ja sie niby pytalam lekarza o to i nie dal mi jednoznacznej odpowiedzi:/
 
powaznie jest jakas zaleznosc miedzy dlugoscia protokolu a genetyka zarodkow? ja sie niby pytalam lekarza o to i nie dal mi jednoznacznej odpowiedzi:/
Wiesz trochę poczytałam i niby według art które wtedy znalazłam to minimalnie lepszy jest długi. Krótki protokół jest trudny swoją drogą bo trzeba go zacząć w odpowiednim dniu i masz mniejszą kontrole nad nim. Na długim jest wszystko „wyłączone” można zacząć stymulację o 1-2 dni później i pomoc nie robi różnicy. Z tego co ja zaobserwowałam to na długim jest duzo komórek i mniej zarodków dobrej klasy, ale się implantują. Ponoć przygotowanie endonetrium jest lepsze na długim niż na krótkim. Na krótkim z cetrotide bo już nie pamietam pełniej nazwy:p czy to agoniści? Ogółem zarodki maja lepszą morfologię, ale mimo to nie implantują się. No, ale to wszystko nie jest takie proste do ogarnięcia. Wiem, ze przy endometriozie zaleca się długi bo można gonapeptyl dłużej stosować, żeby wyciszyć ogniska endometriozy. No, ale to są jak zwykle dywagacje:-)
 
reklama
brać te Paśniki dalej? :( brałabyś?
Wiesz ja miałam 3 zarodki klasy C ( 2x3BC, 2BC) wydałam mnóstwo kasy na transfery takich zarodków. Byłam zła i rozgoryczona, każdy chce mieć piękne zarodki a nie takie „słabe”. Jak mamy takie książkowe to nam się wydaje( nam się myśli) ze mamy największe szanse. Ale nawet najsłabszemu zarodkowi trzeba dać szanse bo nigdy nie wiesz gdzie czai się „życie”. Czasem skreślamy jakiś zarodek a on daje ciąże. Fakt, nie jest to normą, ale się dzieje i skoro go masz to daj mu szanse:-) bo może Cię zaskoczy:p
 
Do góry