reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dla mnie to nie jest kontrowersyjne, sama to rozważałam a nawet zapytałam męża co on na to 🤪
I początkowo nawet się zgodził ale potem zmienił zdanie.
Nigdy go nie zdradziłam więc pewnie bym nie umiała.
Ostatecznie zamiast zdrady zdecydowaliśmy się na dawcę ale i tak nic z tego nie wyszło
Odważna jesteś z tym zapytaniem. Mój nie chce słyszec jak mówie, że może komórka młoda by dała radę. Argumentuje to że chce tylko moje geny, mój charakter itp. O dawcy nawet nie wspomniałam, bo pewnie by sie załamał, a jednoczesnie może zgodził "dla mnie z miości" ale wiem ile by to go kosztowało, a kto wie czy przetrwałby nasz związek z takim "obciązeniem" dla niego.
 
reklama
Nie wiem za co chyba za to że zaszłam w ciążę bo wcześniej płaciłam 170 a tu nagle 250🙉 na wtorek umówiłam sobie ginekologa na NFZ może uda mi się wyszarpać badania na fundusz 🤔 i może chociaż 1 lek na refundację.. Kurcze 1420 zl idwa tyg temu zaplacilam za leki a za tydzień mi się cześć kończy i na nowo trzeba kupić muszę śrubować coś kombinować tym bardziej że już nie pracuje ani w jednej ani w drugiej pracy 🙉😜
U mniejst podobnie. Zwykła wizyta 180 zł a ja już się jest w ciąży i ma bycp
Nie wiem za co chyba za to że zaszłam w ciążę bo wcześniej płaciłam 170 a tu nagle 250🙉 na wtorek umówiłam sobie ginekologa na NFZ może uda mi się wyszarpać badania na fundusz 🤔 i może chociaż 1 lek na refundację.. Kurcze 1420 zl idwa tyg temu zaplacilam za leki a za tydzień mi się cześć kończy i na nowo trzeba kupić muszę śrubować coś kombinować tym bardziej że już nie pracuje ani w jednej ani w drugiej pracy 🙉😜
U mnie jest podobnie. Zwykła wizyta 180 a jak już się jest w ciąży to 250. Ale doktor o wszystkim uprzedza. Za dwa tygodnie będę mieć przed wizyta ktg i ciekawajestem ile więcej zapłacę 🧐
 
Tak... byłam przez moment w ciąży
mój mąz ma morfologie 1-2%, to się waha i nieruchawe plemniki..
jak brał tone supli to był moment że wyniki były całkiem ok.
1-2% to nie tak zle, moj maz tyle mial a po suplach do 9% skoczylo. lekarz mowil ze tych plemnikow jest tyle ze nawet z tych 2% % da sie wybrac, wiec to nie jest jakas mega przwszkoda, wazne zeby komorki jajowe jakies zdrowe byly. ja mialam wlasnie z tym problem a 2% procent meza to wogole nie bylo przedstawiane jsko problem. no chyba ze fragmentacja wysoka to wtedy srednio
 
Wczoraj :) wczoraj 240, przedwczoraj 217.
Kurcze słabo rośnie jak na te dawki leków. Ale idziesz krótkim protokołem z dawkami flare up ( chyba tak to die nazywa) za male dawki były i zrekrutowalo się mało komórek. Jakie masz AMH i jaki wiek? No chyba ze amh niskie i lepiej może nie być.
 
Odważna jesteś z tym zapytaniem. Mój nie chce słyszec jak mówie, że może komórka młoda by dała radę. Argumentuje to że chce tylko moje geny, mój charakter itp. O dawcy nawet nie wspomniałam, bo pewnie by sie załamał, a jednoczesnie może zgodził "dla mnie z miości" ale wiem ile by to go kosztowało, a kto wie czy przetrwałby nasz związek z takim "obciązeniem" dla niego.
Ja bym sie chyba bala zapytac, ze go bardzo zranie. Moze bylabym zaskoczona odpowiedzą ale nie wyobrazam sobie, ze dziecko nie byłoby "tylko" nasze. Oczywiście nie potepiam nikogo kto z tego korzysta. Nie pomyslcie tak. Po prostu mi byloby ciezko i chyba mimo wszystko balabym sie, ze w przyszłości w jakiejś mega złości/jakis problemów moglby to wypomniec.
 
1-2% to nie tak zle, moj maz tyle mial a po suplach do 9% skoczylo. lekarz mowil ze tych plemnikow jest tyle ze nawet z tych 2% % da sie wybrac, wiec to nie jest jakas mega przwszkoda, wazne zeby komorki jajowe jakies zdrowe byly. ja mialam wlasnie z tym problem a 2% procent meza to wogole nie bylo przedstawiane jsko problem. no chyba ze fragmentacja wysoka to wtedy srednio
Fragmentacja ok. Po suplach miał 4% to był szczyt, ale brał ogromne ilości i długo, aż wątroba miała dość.
Jak tylko zmniejszył, od razu spadało do 1%
Ja juz stara jestem. Miałam tylko 4 dojrzałe komórki. W żartach kiedys lekarz powiedział, że dla mnie dobry byłby 20 latek, a dla niego 20 latka, wtedy może bysmy sie rozmnozyli.
 
Amh 2,3, 31 lat
Nie jest to super AMH jak na ten wiek ale niskie nie jest.. nie zawsze estradiol idzie w parze z obrazem usg. Może maja dobre przeczucie, ale wydaje mi się to ryzykowne. Z drugiej strony potrzebna tylko jedna dobra komórka tylko to trudny temat bo dla jednej komórki wydać około 6tys. Na krótkim protokole zawsze jest mniej komórek niż na długim a stymulację można prowadzić do 12 dni czyli 3dc zaczynasz i kończysz ok 14dc. Jaka to klinika?
 
reklama
Fragmentacja ok. Po suplach miał 4% to był szczyt, ale brał ogromne ilości i długo, aż wątroba miała dość.
Jak tylko zmniejszył, od razu spadało do 1%
Ja juz stara jestem. Miałam tylko 4 dojrzałe komórki. W żartach kiedys lekarz powiedział, że dla mnie dobry byłby 20 latek, a dla niego 20 latka, wtedy może bysmy sie rozmnozyli.
4% to spoko wynik szczegolnie ze one sa nowe, co 3 miesiace chyba jest nowa produkcja wiec chyba doktor przesadza z tym ze takie zle te plemniki. ja bym zostala przy dna meza przy takich wynikach
 
Do góry