reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny a czy test era i biopsja endometrium i badanie nk macicznych ma sens jeśli po każdym transferze dochodzi u mnie do implantacji, tylko beta zaczyna słabiej przyrastac od 8dpt a potem spada?
Lekarz wspominał o tym po pierwszej ciąży biochemicznej, że może będziemy robić.
Jestem zdecydowana na badania immunologiczne z krwi i trombofilie, nie wiem co zrobić z tym testem era? Warto? Czy to nie jest bardziej test jak nie dochodzi do implantacji?
 
reklama
Też się melduje z krwiakiem w okolicach 10tc. Lało się po nogach, a karetka mnie tak wytrzesla, że serio myślałam, że już po robocie. Jak weszłam na ten fotek ginekologiczny to była kałuża pod nim... Masakra a jednak jest wszystko okej 🙆❤️
A bolal Cie wtedy brzuch? Mnie wczoraj bolal, mialam skurcze mocne, no spa nie pomagala. Dzisiaj co jakis czas mam skurcze i boli, potem puszcza i spie praktycznie caly dzien. Dzisiaj leci krew ale o polowe mniej niz wczoraj. Zesrana jestem przed jutrzejszym usg. Lekarka napisala dzisiaj do mnie jak sie czuje, a potem, ze czasem mimo mocnego krwawienia ciaza jest nada zywa. Nie rozumiem, czemu mnie to spotkalo, czemu nie polazlam wbrew wszystkiemu na to pieprzone usg i odstawilam leki😞
 
A bolal Cie wtedy brzuch? Mnie wczoraj bolal, mialam skurcze mocne, no spa nie pomagala. Dzisiaj co jakis czas mam skurcze i boli, potem puszcza i spie praktycznie caly dzien. Dzisiaj leci krew ale o polowe mniej niz wczoraj. Zesrana jestem przed jutrzejszym usg. Lekarka napisala dzisiaj do mnie jak sie czuje, a potem, ze czasem mimo mocnego krwawienia ciaza jest nada zywa. Nie rozumiem, czemu mnie to spotkalo, czemu nie polazlam wbrew wszystkiemu na to pieprzone usg i odstawilam leki😞
Ból był okropny. Ja w ogóle stałam w aptece a mama była w lumpie obok. Zaczęło mnie jakby mdlić i boleć brzuch na kupę. I się nasilało, zadzwoniłam po mamę szybko i wsiadłam do auta a wtedy poleciała krew i ból był okropny większy niż na okres... Później cały czas skurcze i bol a na następny dzień jechałam już na wizytę do lekarza na 8 rano, niewiele pamiętam bo ciągle ryczalam
 
Dziewczyny a czy test era i biopsja endometrium i badanie nk macicznych ma sens jeśli po każdym transferze dochodzi u mnie do implantacji, tylko beta zaczyna słabiej przyrastac od 8dpt a potem spada?
Lekarz wspominał o tym po pierwszej ciąży biochemicznej, że może będziemy robić.
Jestem zdecydowana na badania immunologiczne z krwi i trombofilie, nie wiem co zrobić z tym testem era? Warto? Czy to nie jest bardziej test jak nie dochodzi do implantacji?
Test era raczej nie ma sensu, ale histeroskopia i biopsja endonetrium. Test Uma, albo podawanie atosibanu w ciemno.
Kariotypy poprawne? Może trzeba zrobić PGS bo z jakiegoś powodu macie więcej zarodków z wadliwym kariotypem niż w przeciętnej populacji.
Jeszcze wysoce prawdopodobna diagnostyka immunologiczna.. to @Aduś16 pomoze.
A jak TSH? Jaki progesteron? Jest endometrioza? Jakie były zarodki bo może nie rokowały dobrze a Ty mimo to zachodzisz w ciąże co dobrze rokuje i problem leży w zarodkach a nie w tobie :-)
Edit: ale czytałam kiedyś ze era tez się robi przy ciążach biochemicznych. Tylko mało informacji na ten temat było.
 
Test era raczej nie ma sensu, ale histeroskopia i biopsja endonetrium. Test Uma, albo podawanie atosibanu w ciemno.
Kariotypy poprawne? Może trzeba zrobić PGS bo z jakiegoś powodu macie więcej zarodków z wadliwym kariotypem niż w przeciętnej populacji.
Jeszcze wysoce prawdopodobna diagnostyka immunologiczna.. to @Aduś16 pomoze.
A jak TSH? Jaki progesteron? Jest endometrioza? Jakie były zarodki bo może nie rokowały dobrze a Ty mimo to zachodzisz w ciąże co dobrze rokuje i problem leży w zarodkach a nie w tobie :-)
Edit: ale czytałam kiedyś ze era tez się robi przy ciążach biochemicznych. Tylko mało informacji na ten temat było.
Zarodki po PGS, kariotypy ok, endometriozy brak, progesteron na cyklu naturalnym wzorowy, endometrium przed transferem wzorowe, TSH różne zwykle koło 2.
Dzięki za odpowiedź, poczytam o uma.
 
A bolal Cie wtedy brzuch? Mnie wczoraj bolal, mialam skurcze mocne, no spa nie pomagala. Dzisiaj co jakis czas mam skurcze i boli, potem puszcza i spie praktycznie caly dzien. Dzisiaj leci krew ale o polowe mniej niz wczoraj. Zesrana jestem przed jutrzejszym usg. Lekarka napisala dzisiaj do mnie jak sie czuje, a potem, ze czasem mimo mocnego krwawienia ciaza jest nada zywa. Nie rozumiem, czemu mnie to spotkalo, czemu nie polazlam wbrew wszystkiemu na to pieprzone usg i odstawilam leki😞
Nie obwiniaj się zaufałaś lekarzowi w końcu to on skończył medycynę a nie Ty. W takiej sytuacji raczej człowiek nie sprawdza tylko próbuje jakoś strawić tą wiadomość i przetrwać ból. A ze to było tak wysoce prawdopodobne po twoich wcześniejszych przejściach, ze ja tez na twoim miejscu nie podważałabym autorytetu lekarza.
 
A bolal Cie wtedy brzuch? Mnie wczoraj bolal, mialam skurcze mocne, no spa nie pomagala. Dzisiaj co jakis czas mam skurcze i boli, potem puszcza i spie praktycznie caly dzien. Dzisiaj leci krew ale o polowe mniej niz wczoraj. Zesrana jestem przed jutrzejszym usg. Lekarka napisala dzisiaj do mnie jak sie czuje, a potem, ze czasem mimo mocnego krwawienia ciaza jest nada zywa. Nie rozumiem, czemu mnie to spotkalo, czemu nie polazlam wbrew wszystkiemu na to pieprzone usg i odstawilam leki😞
Nie obwiniaj się kochana, tak naprawdę każda z nas walczących o dzidzie mogła takiego czegoś doświadczyć. Poczekaj do jutra a ja mocno, naprawdę mocno trzymam kciuki aby było wszystko dobrze ❤️
 
Zarodki po PGS, kariotypy ok, endometriozy brak, progesteron na cyklu naturalnym wzorowy, endometrium przed transferem wzorowe, TSH różne zwykle koło 2.
Dzięki za odpowiedź, poczytam o uma.
A histeroskopia była? Bo może jakieś zapalenie endonetrium? A ureoplasma i chlamydia czysta? One powodują biochemiczne.
Może faktycznie immuno wchodzi w grę. Powodzenia, trzymam kciuki
 
@fredka84 co u Ciebie, opowiadaj. Wrzuć fotkę brzuszka.
Ja teraz rzadziej wchodzę na forum, dorobiłam się nowego telefonu i nie pamiętam hasła. Mam tylko zalogowany komputer w pracy, raczej nie mam czasu już śledzić forum, od kiedy jestem po transferze ostatniego zarodka jakoś czuję się tutaj niepotrzebna hehe.
To jak Ci dam znać że jestem w Toruniu 😉?
 
reklama
Do góry