reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, czy powinnam badac estradiol i progesteron po transferze? Biorę tylko ultrogestan 3x1 i estrofem. Jestem w 1dpt, a lekarz nic mi nie zlecil.
To zależy jak przyswajasz leki, bo np u mnie pierwsze weryfikację po wdrążeniu leku są książkowe, ale później się knoci i po mimo dodania kolejnej tabletki to estradiol słabo rósł. Dowiedziałam się o tym dopiero przy 4 transferze jak zapytałam dlaczego nie sprawdzamy w dniu lub po transferze hormonów. Odpowiedziała że skoro pierwsze wyniki są ok to z założenia następne też będą ale jak chce to możemy sprawdzić i okazało się że hormony są niżej niż powinny i na szybko zwiększała mi dawkę. Przy następnym transferze pierwsza weryfikacja ok ale lekarka kazała sprawdzać proga oraz estradiol co 2 dni, okazało się że przestaje rosnąć a po dołożeniu kolejnej tabletki rośnie ale mało i transfer odwołali. Kolejny transfer poszli z kopyta z większymi dawkami i był efekt ale to też było średnie bo brałam aż 6 tabletek estrofemu. Tak więc jak wiesz, że wszystko jest ok i ufasz lekarzowi to nie musisz badać.
 
Ja leków to biorę reklamówkę.
Letrox, 2x siofor- to na stałe a dodatkowo (po za witaminami / suplementami)

Rano:
Progesteron besins 100
Cyclogest (globulka)
Encorton
Estrofem

Popołudniu:
Estrofem
Cyclogest (glob)

Wieczorem:
Estrofem
Acard
Progesteron besins 200
Cyclogest (glob)



Cyclogest 3x ponieważ miałam progesteron tylko 13, wcześniej był x2
Miałam bardzo podobnie tylko zamiast progesteron besins miałam duphaston 3x1 dziennie i luteinę pod język 3x2 dziennie plus zastrzyki z fraxiparine
 
Dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia i trzymanie kciuków..nie wiem jak się liczy tygodnie ciąży po in vitro ale beta 83😂😂
Gratuluję ☺️☺️☺️ już niedługo zobaczysz swoje maleństwo na pierwszym usg. Wiek ciąży będzie pokazywał że jest dużo starsza niż nam się wydaje bo dodaje się dwa tygodnie. Trzymam dalsze kciuki za piękne rozwijanie się kropeczka bo teraz dopiero zobaczysz co to stres✊✊
 
Ee te weryfikacje to taki żaden cud. Dużo nerwów, bo pierwsza weryfikacja wychodzi zwykle z beta 0 i dziewczyny się lamia, a to za wcześnie żeby coś wyszło. U mnie zawsze jest niski estradiol i dokładają, ale nie wiem czy są jakieś realne przesłanki do tego. Czy ten estradiol jest taki ważny po transferze? Nie wiem, ale każą to biorę. Progesteron jest ważny, ale on na poważnie zaczyna rosnąć jak pojawia się beta HCG.
Jak ma być ciąża to będzie :) bez względu na estradiol, ananasy, spacery, lezenie, pracowanie itd. Progesteron jest ważny, ale zaraz po transferze nie musi być jakiś kosmiczny.
Czy jest wazny? Tak samo jak progesteron jest bardzo wazny.Dba o to zeby twoje endometrium bylo ladnie zbudowane ,macica ukrwiona i rowniez odzywia zarodek.Bez odpowiednio grubego endo ,zarodek ma male szanse na implantacje.Bralam go po i przed transferem bardzo dlugo.
Wiec nie jest to taka tylko tableteczka, pomimo tego ze na ulotce jest napisane,ze w ciazy nie wolno go brac,zawsze go bralam do co najmniej 8 tyg.Przy nie udanych transferach tez byl rozpisany bardzo dlugo.Spadajacy estradiol,to macica ktora przygotowuje sie do zcienczenia endometrium i okresu badz poronienia.Taki jest moj stan wiedzy po 7 latach bujania sie z in vitro...3 poronieniach,nie udanych transferach z 2 z przodu,blizniakach i jeszcze jednym malym cudzie,ktory wisi mi wlasnie na butelce.
😅😍🍼😇
 
Czy jest wazny? Tak samo jak progesteron jest bardzo wazny.Dba o to zeby twoje endometrium bylo ladnie zbudowane ,macica ukrwiona i rowniez odzywia zarodek.Bez odpowiednio grubego endo ,zarodek ma male szanse na implantacje.Bralam go po i przed transferem bardzo dlugo.
Wiec nie jest to taka tylko tableteczka, pomimo tego ze na ulotce jest napisane,ze w ciazy nie wolno go brac,zawsze go bralam do co najmniej 8 tyg.Przy nie udanych transferach tez byl rozpisany bardzo dlugo.Spadajacy estradiol,to macica ktora przygotowuje sie do zcienczenia endometrium i okresu badz poronienia.Taki jest moj stan wiedzy po 7 latach bujania sie z in vitro...3 poronieniach,nie udanych transferach z 2 z przodu,blizniakach i jeszcze jednym malym cudzie,ktory wisi mi wlasnie na butelce.
😅😍🍼😇
Ja się lekarzy słucham i leki grzecznie biorę, ale na cyklu naturalnym estradiol nigdy nie będzie tak kosmiczny jak na sztucznym, a lekarze mam wrażenie, że chcieliby widzieć 2dpt estradiol na poziomie 700 nawet na cyklu naturalnym
 
Czy jest wazny? Tak samo jak progesteron jest bardzo wazny.Dba o to zeby twoje endometrium bylo ladnie zbudowane ,macica ukrwiona i rowniez odzywia zarodek.Bez odpowiednio grubego endo ,zarodek ma male szanse na implantacje.Bralam go po i przed transferem bardzo dlugo.
Wiec nie jest to taka tylko tableteczka, pomimo tego ze na ulotce jest napisane,ze w ciazy nie wolno go brac,zawsze go bralam do co najmniej 8 tyg.Przy nie udanych transferach tez byl rozpisany bardzo dlugo.Spadajacy estradiol,to macica ktora przygotowuje sie do zcienczenia endometrium i okresu badz poronienia.Taki jest moj stan wiedzy po 7 latach bujania sie z in vitro...3 poronieniach,nie udanych transferach z 2 z przodu,blizniakach i jeszcze jednym malym cudzie,ktory wisi mi wlasnie na butelce.
😅😍🍼😇
Ja przyjmowałam estradiol dopochwowo do 10 tc
 
reklama
Ja się lekarzy słucham i leki grzecznie biorę, ale na cyklu naturalnym estradiol nigdy nie będzie tak kosmiczny jak na sztucznym, a lekarze mam wrażenie, że chcieliby widzieć 2dpt estradiol na poziomie 700 nawet na cyklu naturalnym
Cykl naturalny to juz oczywiscie inny temat,z tego co pamietam z moich dyskusji z dokiem ,przy ciazy na naturalnym cyklu nie jest wskazane go brac,a jesli juz to bardzo malo i bardzo krotko.
 
Do góry