reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny jaki powinien być wyniki progesteronu tydzień przed transferem?
Mój wynik to 0,2 lekarz napisał że mało (jest to mój 15dc) :( boje się że odroczy transfer..... Czekam na wiadomość od niego
Ja nawet nie mierzylam tydzien przed, dopiero dzien przed transferem badałam i miałam 13 i lekarz stwierdził ze na transfer to wystarczający poziom. Rozumiem ze masz transfer na cyklu sztucznym? Dopiero zaczynasz brać progesteron, wcześniej nie miał się za bardzo z czego wytworzyć wiec spokojnie. Leki go na pewno podniosą a jak w dniu transferu będzie względnie niski to dostaniesz zastrzyki z prolutexu najwyżej a one szybko i mocno podnoszą poziom. Ja w ogole przez cały czas mam niski progesteron pomimo maksymalnych suplementacji a nie miałam ani pół plamienia. U mnie poziom 17-20 bardzo długo się utrzymywał i najwyraźniej mojemu organizmowi to wystarczało:) głowa do góry:)
 
Ja nawet nie mierzylam tydzien przed, dopiero dzien przed transferem badałam i miałam 13 i lekarz stwierdził ze na transfer to wystarczający poziom. Rozumiem ze masz transfer na cyklu sztucznym? Dopiero zaczynasz brać progesteron, wcześniej nie miał się za bardzo z czego wytworzyć wiec spokojnie. Leki go na pewno podniosą a jak w dniu transferu będzie względnie niski to dostaniesz zastrzyki z prolutexu najwyżej a one szybko i mocno podnoszą poziom. Ja w ogole przez cały czas mam niski progesteron pomimo maksymalnych suplementacji a nie miałam ani pół plamienia. U mnie poziom 17-20 bardzo długo się utrzymywał i najwyraźniej mojemu organizmowi to wystarczało:) głowa do góry:)
od dzisiaj biorę progesteron doustnie i dopochwowo
moje lekarz kazal mi zabadac progesteron wczoraj a transfer mam zaplanowy na poniedzialek, nic mi nie mowil zeby zbadala jeszcze raz przed transferem ale dla świętego spokoju zbadam sobie w niedziele jeszcze raz, nie chce ryzykować ponieważ mamy tylko jedna blastke
jest to mój pierwszy mrożony transfer i szczerze nie wiem czy jest sztuczny czy naturalny, od pierwszego dnia cyklu biorę estrofem i od dzisiaj progesteron
 
reklama
od dzisiaj biorę progesteron doustnie i dopochwowo
moje lekarz kazal mi zabadac progesteron wczoraj a transfer mam zaplanowy na poniedzialek, nic mi nie mowil zeby zbadala jeszcze raz przed transferem ale dla świętego spokoju zbadam sobie w niedziele jeszcze raz, nie chce ryzykować ponieważ mamy tylko jedna blastke
jest to mój pierwszy mrożony transfer i szczerze nie wiem czy jest sztuczny czy naturalny, od pierwszego dnia cyklu biorę estrofem i od dzisiaj progesteron
Czyli jesteś na sztucznym cyklu, nie bedziesz mieć własnej owulacji czyli progesteron musi być suplementowany co najmniej do końca pierwszego trymestru aż łożysko w pełni nie przejmie wytwarzania tego hormonu. Myśle ze dla spokoju zbadaj. Pokaz wynik w dniu transferu i jak coś to może Ci zastrzyki dołoży. Pozniej jeśli transfer będzie udany to zrób kolejna kontrole poziomu. Ale to już lekarz powinien Cię poprowadzić i dobrze doradzić:)
 
Do góry