reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto urodzil swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy

Jednak wynik miałaś dużo „ładniejszy” niż mój :( ja aż tsh 11 w 9t.c - tak strasznie się martwię. Nie chorowałam nigdy wcześniej. Jestem mama już trójki dzieci…. Ten wynik jest szokiem i przerazeniem. W 11 t.c spadło do normy. Ale potrzebuje chyba wsparcia ludzi… którzy mieli podobne wyniki. Tak się martwię :( niby nic nie zmienię … oprócz już kontroli i leczenia … ale te 11 t.c było z duża niedoczynnością. Jestem wściekła bo pierwszy raz u gina byłam w 5 t.c już wtedy mogłam zrobić badania tsh. A gin nic nie zlecił. :( zastanawiam się czy mogło mieć już wpływ na rozwój dzidziusia … czy jest szansa ze może będzie dobrze.

Spokojnie. Hormony tarczycy to nie tylko TSH. Wazniejsze jest fT3 i fT4, czyli wolne hormony, ktore produkuje tarczyca. Samo TSH zmienia sie wolno i na jego poziom moze miec wplyw nawet stres.
 
reklama
Spokojnie. Hormony tarczycy to nie tylko TSH. Wazniejsze jest fT3 i fT4, czyli wolne hormony, ktore produkuje tarczyca. Samo TSH zmienia sie wolno i na jego poziom moze miec wplyw nawet stres.
Dziękuje. Czytam wszystko co mogę ale nigdzie nie pisze nic konkretnego na ten temat. Wszędzie ogólne wiadomości. I informacje o zaburzeniach rozwoju umysłowego …. Dziękuje Seremida <3
 
Hej. Ja też dowiedziałam się w 12tc,że mam niedoczynność- TSH 3,8. Poszłam do endokrynolog,kolejne badanie i w 13tc miałam już 2,16 ale TPO za to 200 a norma do 5,czyli Hashimoto. Jestem przerażona,boję się o moje dziecko,choć ciąża nieplanowana to się ucieszylismy gdy pojawiły się dwie kreski. Teraz nie śpię po nocach bo boję się,że będzie chore przeze mnie. Może ktoś miał podobnie i może się wypowiedzieć jak to jest... Będę wdzięczna. Bardzo.
ja w Ok 5 tyg ciazy miałam tsh 5, tez spanikowana byłam u endo a ten powiedział ze taki odchyl nie jest groźny dla dziecka, ze przychodzą kobiety które maja tsh 100 i wtedy mogą sie martwić ale ja nie mam czym, w Polsce od niedawna normy są takie niskie 10 lat temu jak badałam tarczyce norma była 4-5 dla TSH. W ogóle tych najcięższych powikłań odtarczycowych w Polsce praktycznie się już nie diagnozuje (np kretynizm tarczycowy) kiedys to badanie nie było standardem teraz już jest. I dlatego nie ma się czym przejmować i dziecka kortyzolem karmić. Pozdrawiam ;)
 

Podobne tematy

Do góry